lederboard

Platforma Startowa TechnoparkBiznesHub – czas na finał


Kielecki Park Technologiczny to miejsce gdzie innowacyjne i kreatywne pomysły spotykają się z rzetelną wiedzą specjalistów z różnych dziedzin życia gospodarczego.  W ramach jednego z projektów – Platformy Startowej TechnoparkBiznesHub w 2016 roku prowadzony był nabór pomysłów, które aktualnie są dopracowywane i testowane.

 

Platforma TechnoparkBiznesHub pozwoliła zjednoczyć siły i doświadczenie ośrodków innowacji, jednostek samorządu terytorialnego, uczelni wyższych, dużych przedsiębiorstw i instytucji otoczenia biznesu z województw świętokrzyskiego i podkarpackiego. Jej animatorem jest Kielecki Park Technologiczny. Partnerami, którzy świadczą usługi inkubacji dla firm typu start-up wraz z KPT, są Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A Centrum – Podkarpacki Park Naukowo Technologiczny „Aeropolis” oraz Inkubator Technologiczny sp. z o.o. ze Stalowej Woli. Swój udział w projekcie mają również Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości.

Wśród pomysłodawców usłyszeć można wiele pozytywnych opinii. – Od zawsze „kręciło” mnie prowadzenie własnej firmy, rozwijanie projektów. Na studiach zaangażowałem się bardzo mocno w organizację AIESEC, której byłem w Rzeszowie przewodniczącym  – mówi Krzysztof Rzeszutek, przedstawiciel POLIGRAFIA 2.0. Według niego,  Platformy Startowe to szansa na stworzenie własnej firmy. –  Obecnie zajmuję się doradzaniem innym firmom jak działać i sprzedawać w internecie. Platformy Startowe wydały mi się rozwiązaniem idealnym – dodaje.

Wielu  beneficjentów projektu określa Platformy Startowe jako kluczowy etap w komercjalizacji swojego pomysłu m.in. poprzez określenie modelu biznesowego, tworzenie podstawowych dokumentów prawnych, czy opracowanie elementów identyfikacji wizualnej.

– Na każdym etapie inkubacji odczuwamy wsparcie merytoryczne i organizacyjne ze strony KPT, a w szczególności Opiekuna Projektu. Uczestnicząc w szeregu szkoleń takich jak Szkoła Start-upów, wystąpienia publiczne czy wsparcie w przygotowaniu biznes planu, otrzymujemy niezwykle cenne wskazówki dotyczące naszego projektu. Są to informacje, które mają bezpośrednie przełożenie na decyzje odnośnie strategii dalszego rozwoju firmy – mówi Piotr Zębala pomysłodawca Jobfrog sp. z o.o.

Ważnym elementem realizacji projektu jest współpraca z mentorami. Są nimi osoby z wielu dziedzin, a ich  zadaniem jest inspirowanie, doradzanie, a także dzielenie się doświadczeniem w prowadzeniu i rozwijaniu działalności gospodarczej. Praca z mentorem służyć ma podnoszeniu świadomości pomysłodawcy dotyczącej prowadzenia działalności gospodarczej.

Sebastian Drygalski ze start-upu Flyps sp. z o. o. zapytany o porównanie swoich oczekiwań związanych z udziałem w projekcie ze stanem faktycznym zdradza – Przyznam, że po przystępując do inkubacji w KPT w ramach Platformy Startowej oczekiwaliśmy naiwnie, że ktoś coś zrobi za nas i przygotuje niezbędne elementy do funkcjonowania naszego biznesu. Na dzień dzisiejszy mamy za sobą bardzo intensywną pracę samodzielną i przy wsparciu specjalistów KPT nad naszym biznesem i bardzo nam się to opłacało.

Radosław Sosnowski, reprezentujący firmę Systemy SCA sp. z o.o. podkreśla pomoc jaką uzyskał podczas poszukiwania klientów na etapie testowania pomysłu. – Współpraca dała mi energię i motywację do przełożenia koncepcji na realne działania. Dzięki poznaniu wielu wartościowych ludzi, którzy wspierali mnie już w fazie testowania pomysłu na biznes mogłem zweryfikować początkowe założenia planu rozwoju przedsiębiorstwa – dodaje Radosław Sosnowski, reprezentujący firmę Systemy SCA sp. z o.o. podkreślając równocześnie znaczenie pomocy jaką uzyskał podczas poszukiwania klientów na etapie testowania pomysłu.

belka_unijna_platformy-01

 

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności