Znamy laureatów Design Alive Awards 2017!

Design Alive Awards 2017_Marek Swoboda Fotografia (2)

Właśnie dobiegła końca 6. edycja konkursu Design Alive Awards 2017. Jury oraz czytelnicy Design Alive wybrali Kreatora, Stratega oraz Animatora Roku 2017. Wśród laureatów m.in. znana i ceniona projektantka – Maja Ganszyniec oraz twórcy Gdynia Design Days. Przyznano również wyróżnienie marki Mazda Polska. Nagrody wręczono w willi „Biała – zjedz i wypij”.

 

Kapituła konkursu Design Alive Awards już po raz 6. wybrała Kreatora, Stratega oraz Animatora Roku. Organizatorzy konkursu nagrodzili laureatów za świadome, kreatywne i kulturotwórcze odpowiadanie na potrzeby zmieniającego się świata i społeczeństwa. Celem organizatorów konkursu jest uhonorowanie osób współtworzących marki, produkty, usługi, przestrzenie oraz wydarzenia, w tym osób animujących przepływ wiedzy, umiejętności i inspiracji.

Podczas obrad Kapituły, jurorzy bardzo rzetelnie podeszli do zadania i do każdej z nominowanych osób. Każdy z zaproszonych jest osobą aktywną i zapracowaną, a jednak poświęcili swój czas, energię i wiedzę, by dowiedzieć się więcej, by przyjechać na obrady i wspólnie podjąć decyzję. Jestem im za to bardzo wdzięczna, tym bardziej, że każdy z członków Kapituły robi to non-profit. Dlatego też cieszę się, że udział w tym wydarzeniu daje im satysfakcję – zauważa Ewa Trzcionka, redaktor naczelna „Design Alive” i przewodnicząca konkursowej Kapituły.

W jury zasiedli również laureaci poprzedniej edycji konkursu.

- Dla mnie to emocjonujące doświadczenie, niemalże jak igrzyska. Bo mam przeświadczenie, że podejmując decyzje nadajemy bieg historii. I nie ma w tym przesady – przekonuje Gosia Sobiczewska, projektantka mody, wyróżniona w zeszłym roku w Plebiscycie Czytelników Design Alive Awards  w kategorii Kreator.

Design Alive Awards 2017_Marek Swoboda Fotografia (8)

Gala wręczania statuetek została zorganizowana w willi „Biała – zjedz i wypij”. Miejsce wybrane zostało nieprzypadkowo. Za projekt odpowiada Grupa Warszawa – laureaci ubiegłorocznej edycji Design Alive Awards.

Przez wielu, konkurs Design Alive Awards nazywany jest „Oskarami designu”. Nazwa nie wzięła się przypadkowo – twórcą statuetek jest Oskar Zięta – jeden z czołowych, polskich projektantów. Swoje wyróżnienie przyznała również Mazda Polska.

- Nie wybieraliśmy na siłę, tylko naprawdę najlepszych spośród najlepszych. Życzyłbym każdemu konkursowi, żeby miał tego typu problemy, by miał tak mocne kandydatury, nad którymi trzeba tak długo rozmawiać, jak my – zauważa Szymon Sołtysik, dyrektor PR Mazda Polska.

 

STATUETKI

 

  • KREATOR

MAJA GANSZYNIEC

PROJEKTANTKA

Za projekty tworzone dla IKEA oraz Comforty, które w ostatnich latach systematycznie wprowadzają do rzeczywistości piękno i jednocześnie ułatwiają życie w wielu domach na całym świecie.

 

  • ANIMATOR 

JACEK WIELEBSKI

STOWARZYSZENIE TRAFFIC DESIGN

 

Za skuteczne działanie „u podstaw” w walce o ład w przestrzeni publicznej. Za szukanie i wykorzystywanie możliwości na realne i efektywne działania, takie jak współpraca przy odnowie fasad gdyńskiego osiedla.

 

  • STRATEG

EWA JANCZUKOWICZ-CICHOSZ I PAULINA KISIEL

GDYNIA DESIGN DAYS

 

Za jubileuszową edycję Gdynia Design Days bogatą w autorskie projekty i wystawy na wysokim poziomie merytorycznym. Za pokazywanie wszechstronności designu – od kreacji, przez produkcję, trendy, biznes, po świetnie przemyślane aktywności dla dzieci.

 

  • STATUETKA WYRÓŻNIENIE MAZDA DESIGN

MARCIN RUSAK

PROJEKTANT

 

Za projekt Flora będący niezwykłym estetycznie a opartym na poszukiwaniach materiałowych i technologicznych. Za myślenie podczas procesu projektowego o relacji przedmiotu z właścicielem.

Design Alive Awards 2017_Marek Swoboda Fotografia (5)

 

MEDALE / PLEBISCYT CZYTELNIKÓW

 

  • ANIMATOR

JACEK WIELEBSKI

STOWARZYSZENIE TRAFFIC DESIGN

 

Za skuteczne działanie „u podstaw” w walce o ład w przestrzeni publicznej. Za szukanie i wykorzystywanie możliwości na realne i efektywne działania, takie jak współpraca przy odnowie fasad gdyńskiego osiedla.

 

  • STRATEG

JERZY WOŹNIAK I PAWEŁ GARUS

MODE:LINA™

 

Za stworzenie silnej marki na międzynarodowym rynku projektowania wnętrz komercyjnych. Za utrzymanie charakterystycznej, estetycznej jakości w projektach wymagających funkcjonalności i indywidualnego podejścia.

 

  • KREATOR

JACEK KOŁODZIEJSKI

ARTYSTA WIZUALNY

 

Za sesje zdjęciowe stworzone dla Muzeum Warszawy oraz dla marki Tre. Za umiejętne tworzenie „martwych natur”, które poprzez kontekst potrafią ożywić użytkowy przedmiot i nadać mu nowe artystyczne znaczenie.

 

  • MEDAL WYRÓŻNIENIE SPECJALNE

EWA NEKANDA-TREPKA I JAROSŁAW TRYBUŚ

MUZEUM WARSZAWY

 

Za wystawę „Rzeczy warszawskie” i działania jej towarzyszące, które wybiły Muzeum Warszawy na jedno z najbardziej interesujących estetycznie i merytorycznie jednostek kultury w kraju.

 

Kapituła Design Alive Awards 2017: Ewa Trzcionka – redaktor naczelna magazynu i portalu „Design Alive” (przewodnicząca Kapituły), Julia Cieszko – zastępczyni Redaktor Naczelnej magazynu „Design Alive”, Weronika Rochacka Gagliardi – strateg designu w firmie doradczej Design Provision, Gosia Sobiczewska – projektantka mody, założycielka marki odzieżowej ESTby ES, Oskar Zięta – architekt, projektant procesów, założyciel i prezes Zieta Prozessdesign, Szymon Sołtysik- dyrektor PR Mazda Polska.

 

Foto: Marek Swoboda

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>