lederboard

10 korzyści współpracy z Agencją Zatrudnienia, na przykładzie Profit Group

Zapotrzebowanie na agencje pracy stale wzrasta. W obecnych czasach wiele firm zwraca się ku agencjom zatrudnienia, kierując się w stronę „partnerskich” relacji między pracodawcą a agencją. Przez wiele lat jednak agencje pracy nie cieszyły się zaufaniem.

 

 

Skąd ta zmiana? Co sprawia, że usługi, jakie oferują agencje pośrednictwa pracy są teraz tak nieocenione? Oto 10 powodów, dla których przedsiębiorstwa nawiązują obecnie bliższe relacje z agencjami pracy.

 

  1. Oszczędność czasu

Korzystanie z usług agencji znacznie skraca czas oraz zasoby wewnętrzne, które trzeba by było poświęcić na rekrutację. Szybsze obsadzenie wakatów, z kolei prowadzi do zwiększenia efektywności działań w Twojej firmie. Dzięki agencji pracy zyskujesz zatem masę cennego czasu, który możesz poświęcić innym działom firmy. Sprawy związane z HR przestają być Twoim zmartwieniem.

  1. Sprawny proces rekrutacji

Rekrutacja to jedna z głównych specjalizacji agencji. Agencje często posiadają swoje bazy zatrudnionych osób oraz oddziały w kilku miejscach, dzięki czemu proces rekrutacji jest szybki i efektywny. Potencjalni pracownicy zostają poddani wieloetapowej rekrutacji – przeprowadzany jest wywiad, próba pracy oraz weryfikacja kwalifikacji. Pracodawca zyskuje tym samym gwarancje zatrudnienia kadry dobranej starannie pod jego potrzeby. Agencja Pracy taka jak Profit Group samodzielnie nadzoruje i administruje działalność zatrudnionych osób. Przy większych grupach pracowniczych przydziela także koordynatora, co jest dodatkowym ułatwieniem organizacji pracy.

  1. Oszczędność pieniędzy

Choć jedną z zasadniczych obaw pracodawców jest to, że korzystanie z usług agencji zatrudnienia wiąże się z dodatkowymi, niepotrzebnymi kosztami dla firmy, to wbrew pozorom jest to duża oszczędność pieniędzy. Wszelkie wydatki związane z procesem rekrutacji, jak i z zatrudnieniem pracownika zostają zniwelowane.

  1. Minimum formalności

Mało kto lubi tzw. „papierkową robotę”. Podpisywanie faktur i dbanie o formalności potrafi być prawdziwą zmorą i złodziejem czasu. Tutaj również z pomocą nadchodzą agencje pracy. W przypadku skorzystania z usług Agencji Pracy Profit Group do podpisania zostaje wyłącznie jedna faktura VAT. Wszelkie rozliczenia z ZUSem i USem przestają być Twoim zmartwieniem.

  1. Brak problemów z rotacją pracowniczą

Duża rotacja pracowników wiąże się zazwyczaj z dużymi wydatkami dla firmy. Konieczność przeprowadzenia ponownej rekrutacji, stworzenia umowy czy wysłanie pracownika do lekarza pracy – to wszystko czasochłonny i kosztowny proces. Agencja zatrudnienia Profit Group błyskawicznie radzi sobie z takimi problemami. Dzięki współpracy z oddziałami na Białorusi, Ukrainie czy Mołdawii, które na bieżąco rekrutują nowych pracowników, Profit Group bardzo szybko zapełnia luki w zatrudnieniu. Bierze na siebie także wszystkie kwestie związane z organizacją i dokumentacją przyjęcia nowozatrudnionej osoby.

  1. Odpowiedzialność po stronie agencji

To agencja zatrudnienia jest odpowiedzialna za pracownika – zarówno za jego rekrutację, wszelkie dokumentacje, jak i kompetencje, które pokazuje w pracy. Agencje dbają o to, aby zatrudnić jak najodpowiedniejszą i najlepiej wykwalifikowaną do potrzeb danej funkcji kadrę. Profit Group organizuje nawet szkolenia językowe dla pracowników, jeżeli takowe są potrzebne i zapewnia lekarza, który bada nowozatrudnionych.

  1. Brak problemów wizowych

W przypadku pracowników pochodzących spoza granic Unii Europejskiej, agencje zatrudnienia często zajmują się kompleksową obsługą wizową. Profit Group gwarantuje legalne i w pełni udokumentowane zatrudnienie cudzoziemców. Ponadto – pomaga w przedłużeniu pobytu obcokrajowców, którzy już wcześniej rozpoczęli prace na terenie Polski.

  1. Sezonowy popyt

Innym ważnym powodem, dla którego warto skorzystać z agencji, może być zapewnienie elastyczności w planowaniu rekrutacji, aby sprostać sezonowemu / rynkowemu zapotrzebowaniu. Agencje pracy tymczasowej odejmą ogromną ilość bólu i stresu od firm, które potrzebują szybkiego dostępu do tymczasowych kandydatów.

  1. Specjalistyczna wiedza branżowa

Jeśli jako menadżer ds. rekrutacji potrzebujesz ekspertyzy i wiedzy na temat aktualnych przepisów dotyczących rekrutacji, możesz uczynić agencję pracy swoim pierwszym „punktem kontaktowym”. Agencja powinna znać wszystkie odpowiednie wymagania i przepisy prawne dotyczące branży, w której się znajdują.

  1. Benchmarking wynagrodzeń

Jeśli masz do zapełnienia stanowisko i nie masz pewności, jakie jest prawidłowe wynagrodzenie na tym stanowisku, agencja pracy jest Ci w stanie podać dokładną stawkę rynkową na podstawie danych o wynagrodzeniach i znajomości rynku lokalnego.

Sprawdź ofertę Agencji Pracy Profit Group.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności