Lexus nagrodzony za promowanie bezpieczeństwa


Organizacja TyreSafe, jedna z najważniejszych brytyjskich organizacji bezpieczeństwa ruchu drogowego, uhonorowała firmę Lexus nagrodą 2016 Vehicle Manufacturer Award za promowanie bezpieczeństwa w mediach społecznościowych i przez działania sprzedawców.

 

 

Nagrodę w kategorii producentów pojazdów przedstawiciele Lexusa odebrali podczas uroczystej gali z okazji jubileuszu 10-lecia TyreSafe. W ciągu minionej dekady organizacja przyczyniła się do zmniejszenia o 31 procent liczby ofiar wypadków związanych ze stanem opon.

 

01_lexus_rc_f_frontside

 

Jurorzy TyreSafe docenili działania Lexusa mające na celu zwiększenie świadomości kierowców w zakresie wpływu jakości opon na bezpieczeństwo jazdy, w szczególności nowatorskie metody przekazu, takie jak tworzenie i rozpowszechnianie w internecie artykułów i filmów zwracających uwagę na istotne tematy.

 

lexus_nx_ice

 

Przykładem takiego oryginalnego przekazu może być zrealizowany wspólnie z agencją DMS Media projekt „Lexus on Ice”, w którym zaprezentowano crossovera Lexus NX jadącego na kołach ręcznie wyrzeźbionych z lodu, przypominając w ten sposób o kwestii doboru opon właściwych do warunków jazdy.

 

lexus_rc_f_pk_47

 

Lexus promuje również bezpieczeństwo organizując w mediach społecznościowych konkursy i quizy oraz umieszczając w internecie informacje na temat rodzajów opon, ich prawidłowej eksploatacji, doboru rozmiarów, właściwego ciśnienia powietrza, a także odpowiedzi na często zadawane pytania.

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności