3. Spotkanie Europejskiego Klubu Kobiet za nami. Jak wydarzenie wspominają nowe członkinie Klubu?

Za nami 3. spotkanie Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu, organizacji założonej przez Ilonę Adamską, wydawcę i redaktor naczelną magazynu „Law Business Quality”, kobietę liderkę, która za swój główny cel postawiła integrację kobiet z różnych środowisk biznesowych. Swoją misję realizuje z sukcesem od ponad 14 lat. Od dwóch poprzez organizowanie spotkań w ramach EKKB. Klubu, który po rocznej przerwie został reaktywowany w lipcu 2020 roku. Jego honorową ambasadorką została kobieta sukcesu Teresa Rosati.

 

 

Podczas piątkowego eventu, który po raz kolejny odbył się w klimatycznej restauracji Avangarda Warszawa, spotkały się kobiety biznesu, które opowiedziały o swojej biznesowej działalności. Z prelekcjami wystąpiły: Kinga Bogdańska, Mirosława Kowalkowska, Iga Witkowska, Monika Mularska-Kucharek i Sławomira Pochylska.

Wisienką na torcie był koncert muzycznej gwiazdy Kasi Dąbrowskiej, która występuje na scenie pod pseudonimem artystycznym KATE. Artystka promowała debiutancki singiel „Dalej, dalej”, który wydała z Jarosławem Jasiem Kidawą, znanym gitarzystą i kompozytorem.

Jak ostatnie spotkanie wspominają nowe członkinie Klubu?

Od piątku jestem nową członkinią klubu i jestem zachwycona. Ilona, założycielka Klubu, potrafi wprowadzić niezwykłą atmosferę klubowych spotkań – jest zarówno profesjonalnie, czyli każda z nas ma możliwość zaprezentowania swojej drogi zawodowej, jak i towarzysko, przyjaźnie i… zabawowo. Jestem dumna, że zostałam przyjęta do klubu i zostałam uhonorowana statuetką „Kobieta Sukcesu”. Cieszę się, że zbiegło się to z wydaniem mojej książki „Rozwód czy separacja? Poradnik praktyczny”, która rzeczywiście cieszy się dużym sukcesem, bo to pierwsza tego typu publikacja przeznaczona dla zwykłego człowieka, a nie dla prawnika. Chcę dzielić się moją wiedzą i doświadczeniem, również z członkiniami Klubu. To niezwykłe, że każda z nas, klubowiczek, jest „z innej bajki”, a tak świetnie nam razem – wspieramy się zawodowo, dzielimy tym, co każda wypracowała, a jednocześnie świetnie się ze sobą czujemy, bawimy, tańczymy. Dziękuję Ci, Ilono, że potrafisz tak mądrze jednoczyć kobiety – wspominała Joanna Hetman-Krajewska, adwokat, radca prawny, autorka książki „Rozwód czy separacja? Poradnik praktyczny”.

– Europejski Klub Kobiet Biznesu to bardzo wartościowa inicjatywa skupiająca przedsiębiorcze, inspirujące i aktywne kobiety. Jest mi niezmiernie miło, że otrzymałam nie tylko propozycję wstąpienia do Klubu, ale także nagrodę „Kobieta Sukcesu 2020” oraz certyfikat potwierdzający najwyższą jakość usług, pełen profesjonalizm i działanie zgodnie z zasadami biznesowego fair play. To istotne wyróżnienia i docenienie moich działań na polu biznesowym, które wiążą się przede wszystkim z prowadzeniem od blisko 10 lat firmy szkoleniowej ART OF TRIANING. Te biznesowe osiągnięcia to zasługa także mojego wspólnika Radka Kucharka, któremu pragnę podziękować za to, że jest nie tylko świetnym partnerem życiowym, ale także biznesowym. Za nami ponad 13 tys. godzin szkoleniowych, blisko 11 tys. przeszkolonych osób i ponad 1,6 tys. szkoleń zrealizowanych zarówno dla pracowników biznesu, jak i administracji. Przed nami kolejne wyzwania i projekty, dużo pozytywnej energii i zaangażowania oraz gotowość do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem. Przede mną z kolei wiele ważnych działań na rzecz kobiet, które od wieli lat mocno wspieram. Tym bardziej zatem doceniam istnienie takich organizacji, jak Europejski Klub Kobiet Biznesu, który z całym przekonaniem rekomenduję kobietom ze względu na szczególną atmosferę, potencjał i różnorodność, a także możliwość nawiązania wartościowych kontaktów – powiedziała Monika Mularska-Kucharek, psycholog, terapeuta, autorka książek, która w piątek dołączyła do Klubu.

– To inspirujące spotkanie w gronie kobiet, które są sternikami swoich karier zawodowych. To ogromny zaszczyt, że jestem w tym gronie. A historie członkiń Europejskiego Klubu Przedsiębiorczych Kobiet można podsumować jednym cytatem: „Noś w sobie pewność. Wiedz, że osiągniesz cel, a osiągniesz go z pewnością. Nie pozwól, by do Twojej głowy wkradły się wątpliwości, bo Cię zniszczą. Tak brzmi reguła samospełniającej się przepowiedni” (John Flanagan) – powiedziała Edyta Dobrzańska, nowa członkini Klubu.

A co o wydarzeniu mówi Iga Witkowska, która do organizacji dołączyła w lipcu, a która w piątek opowiedziała o swoim biznesie, zachęcając klubowiczki do współpracy z zakresu mediacji?

– Europejski Klub Kobiet Biznesu to jedyny, wyjątkowy, absolutnie niepowtarzalny klub zrzeszający ambitne kobiety. Kobiety, które prowadzą swoje biznesy w wielu nietuzinkowych obszarach, działają z misją, ale nie boją się dzielić doświadczeniem. Kobiety, które tworzą to miejsce, to nie tylko bizneswoman, które osiągnęły sukces, ale również kobiety po przejściach z historiami, które mogą inspirować. Jesteśmy prawdziwe, wspieramy się, motywujemy, dzielimy pomysłami, możemy nawiązać relacje nie tylko biznesowe, ale również przyjacielskie. Spotkania są zawsze odpowiednio wyważone, nad czym czuwa założycielka, serce i rozum naszego klubu Ilona Adamska. Jest przestrzeń na przedstawienie nowych członkiń, zaprezentowanie własnych działalności, networking i wymiana kontaktów oraz w mniej formalnej atmosferze czas na chwile relaksu i rozrywki w towarzystwie zaproszonych gości. Podczas ostatniego spotkania miałyśmy okazję bawić się przy muzyce cudownej Kasi Dąbrowskiej, która absolutnie czarowała głosem. Jak mawia Ilona Adamska, „Przekonaj się, że »kobieca solidarność« nie jest jedynie pustym frazesem”.

Partnerami wydarzenia byli: Restauracja Avangarda Warszawa, Viola Hair, M’onduniq, Kumazu.

Kolejne spotkanie odbędzie się 13 listopada.

Jeśli chcesz dołączyć do Klubu, napisz na info@idmedia.pl. Podeślemy szczegóły.

fot. Piotr Wroniewicz

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności