3M Najbardziej Etyczną Firmą Świata 2016


Ethisphere, globalny lider w zakresie definiowania i promowania standardów praktyk etycznych w biznesie, po raz trzeci z rzędu uznał 3M za Najbardziej Etyczną Firmę Świata.

 

Ethisphere ocenia firmy na całym świecie w pięciu kategoriach: etyki i programu zgodności z przepisami, obywatelskiej postawy i odpowiedzialności społecznej, kultury etycznej, zarządzania oraz przywództwa, innowacyjności i reputacji. Firma 3M zdobyła wysokie noty we wszystkich tych kategoriach, lecz szczególnie dobrze wypadła w kwestiach obywatelskiej postawy i odpowiedzialności społecznej – podkreślono w komunikacie, przesłanym 10 marca mediom przez firmę Havas PR.

„Ponad 100 lat działalności 3M pokazuje jej zrównoważoną przewagę biznesową wspartą wartościami i zaangażowaniem w etykę i innowacyjność” – zaznaczył cytowany w informacji prasowej dyrektor generalny Ethisphere, Timothy Erblich.

W 3M – czytamy w komunikacie – standardy etyczne stanowią fundament dla wszystkich podejmowanych działań, począwszy od realizacji wizji firmy, po kodeks postępowania i zachowania pracowników.

„Pracownicy 3M są orędownikami naszego kodeksu postepowania i ucieleśniają wieloletnie zaangażowanie spółki w dbanie o etykę i uczciwość” – wskazała Kristen Ludgate, wiceprezes, zastępca doradcy prawnego oraz dyrektor ds. zgodności z przepisami w 3M.

Globalna strategia 3M dotyczącą przestrzegania standardów etycznych i realizacji działań opartych na zaufaniu obecna jest także w polskiej placówce firmy – zapewniła spółka.

„Od 25 lat z sukcesem działamy na polskim rynku, dając zatrudnienie m.in. setkom młodych ludzi, inżynierom i naukowcom. Każdego roku wartość naszych inwestycji w tym kraju wzrasta, czego przykładem są szybko rozwijające się zakłady produkcyjne, czy też niedawno otwarte Centrum Usług Wspólnych we Wrocławiu. Za produktami i technologiami wykorzystywanymi przez grupę 3M stoją naukowcy pracujący na całym świecie, z których część na co dzień działa we wrocławskim Superhubie. Tak duża skala zaangażowania naszej firmy na polskim rynku nie byłaby możliwa, gdyby nie zaufanie, stanowiące fundament we współpracy z lokalną administracją rządową i partnerami biznesowymi” – powiedział Sebastian Arana, dyrektor zarządzający 3M Poland.

Firma 3M już po raz trzeci z rzędu zajęła czołowe miejsca wśród firm o najwyższej reputacji. W 2014 r. amerykański koncern zajął także 10. miejsce na liście World’s Most Respected Companies amerykańskiego tygodnika Barron’s, 21. miejsce na liście World’s Most Admired Companies magazynu Fortune oraz 27. miejsce w rankingu Global RepTrack, realizowanym przez Reputation Institute – zaznaczono w informacji prasowej.

Wartość sprzedaży 3M na świecie sięga ponad 30 mld dolarów, firma zatrudnia 90 tys. pracowników.

3M_superhub

3M Poland Sp. z o.o. jest filią koncernu Minnesota Mining and Manufacturing. W 2016 r. firma obchodzi 25-lecie istnienia na polskim rynku. 3M w Polsce ma cztery ośrodki produkcyjne: dwa we Wrocławiu, w Janinowie k. Grodziska Mazowieckiego oraz Rabce. Zatrudnia ponad 2000 pracowników. Centrala firmy mieści się w Kajetanach k/Warszawy. W czerwcu 2013 r. rozpoczęło działalność nowoczesne Centrum Innowacji 3M we Wrocławiu, w którym firma prezentuje swoje technologie i rozwiązania.

W 2015 r. we Wrocławiu rozpoczęło działalność operacyjną Centrum Usług Wspólnych 3M na obszar Europy, Bliskiego Wchodu i Afryki. 3M Poland oferuje ponad 10 tys. produktów w ramach pięciu grup biznesowych: ochrona zdrowia, produkty konsumenckie, bezpieczeństwo i grafika, przemysł, elektronika i energetyka.

Dotychczasowe inwestycje 3M w Polsce wyniosły ponad 400 mln USD. 3M otrzymało liczne nagrody i wyróżnienia, m.in: „Firma XX-lecia 1990-2010”, Perła Innowacji PROGRESS 2013, PremiumBrand 2014 oraz Solidny Pracodawca 2014 i Superbrand 2014/15.

Instytut Ethisphere® jest globalnym liderem w dziedzinie definiowania i promowania etycznych praktyk, które zwiększają zaufanie do firm i prowadzą do sukcesu w biznesie. Ma duże doświadczenie w mierzeniu i definiowaniu podstawowych standardów etyki na podstawie analizy danych, która pomaga firmom w poprawieniu reputacji. Ethisphere wyróżnia szczególne osiągnięcia w ramach programu World’s Most Ethical Companies®, zapewnia społeczności ekspertów branżowych dostęp do Business Ethics Leadership Alliance (BELA), a także prezentuje najlepsze praktyki i trendy w etyce w swoich publikacjach Ethisphere Magazine oraz The World’s Most Ethical Companies Executive Briefing. Świadczy też usługi niezależnej weryfikacji firmowych programów etyki i zgodności z przepisami.

(gm)

FOT. © HAVAS PR

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności