6. edycja MIASTOmovie. W niedzielę poznamy zwycięzcę

26-30 września odbywa się we Wrocławiu festiwal MIASTOmovie. W tym roku poświęcony tematyce ulicy i temu, jak zmieniają się miejskie arterie. Budimex Nieruchomości, partner wydarzenia, został fundatorem nagrody głównej w konkursie na najlepszy film. Będzie nim czek opiewający na kwotę 1.000 euro.

 

Jest to już szósta edycja festiwalu MIASTOmovie, jednak po raz pierwszy w jego ramach odbędzie się konkurs na najlepszy film o mieście i architekturze. W tym roku weźmie w nim udział 5 pełnometrażowych filmów dokumentalnych: Wywłaszczenie. Wielki przekręt mieszkaniowy, BIG Time, Duch Bauhausu, Miasto słońca oraz Do kogo należy miasto?

Laureata wybierze trzyosobowe jury: Juho-Pekka Tanskanen, reżyser festiwalowego filmu otwarcia „Czekając na Barcelonę”, Nadia Parfan, dyrektorka artystyczna ukraińskiego Festiwalu Filmu i Urbanistyki „86” oraz Aleksandra Hamkało – aktorka.

Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 1.000 euro, ufundowaną przez partnera festiwalu – Budimex Nieruchomości. Oficjalne przekazanie czeku będzie miało miejsce 30 września o 19:00 w kinie Nowe Horyzonty, przed projekcją ostatniego festiwalowego filmu. Nagrodę wręczy przedstawiciel Budimeksu Nieruchomości.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności