82% millenialsów wybiera pracę ze względu na technologię

Wolność wyboru, swoboda w sposobie realizacji zadań oraz możliwość pracy z wybranego miejsca zajmują bardzo wysoką pozycję w oczekiwaniach dzisiejszych pracowników. W badaniu US Future-Ready Workforce Study aż 82% millenialsów przyznaje, że to jakie technologie w miejscu pracy oferuje przedsiębiorca ma istotny wpływ na decyzję o podjęciu pracy. Dużą rolę odgrywa umożliwienie zatrudnionym pracy zdalnej z wybranego przez nich miejsca. Biuro na wyciągnięcie ręki to strategia, której realizacja jest łatwiejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Wychodząc naprzeciw potrzebom przedsiębiorców Microsoft rozwija kategorię urządzeń Surface dla Biznesu.

 

 

Sami zainteresowani także przyznają, że biuro „dostępne wszędzie” sprzyja ich efektywności. Tego zdania jest 88% pracowników, którzy wzięli udział w badaniu Global Workplace Report[1]. Co więcej, 84% liderów biznesu przyznaje, że nowe technologie pomagają im być bardziej kreatywnymi[2]. Oczywiście kwestią nadrzędną jest cyberbezpieczeństwo wykorzystywanych urządzeń.

Bezpieczne narzędzia na cyfrowe czasy

Postępująca migracja biznesu do chmury powoduje sytuację, w której zarówno kadra menedżerska, jak i pracownicy oczekują nie tylko wygody i bezpieczeństwa „as a service”, ale także unifikacji rozwiązań i ergonomii pracy w jednym. Optymalne cyfrowe miejsce pracy jest wypadkową kultury działania, przestrzeni do pracy dostępnej na wyciągnięcie ręki oraz technologii, która wspiera kreatywność i współpracę.

Różnorodność urządzeń Surface skierowanych do biznesu odpowiada na potrzeby pracowników z różnych obszarów organizacji wykonujących swoje służbowe obowiązki często w zupełnie odmienny sposób. Lekkie urządzenia ultramobilne, w formacie 2w1 doceni każdy pracownik terenowy, podczas gdy pracownik biurowy może oczekiwać również mobilnego (ale niekoniecznie niewielkiego), stylowego i bardzo wydajnego narzędzia.

Surface family devices
Na zdjęciu: Surface Studio 2, Surface Go, Czarny Surface Pro 6 i Platynowy Surface Laptop 2

O ile wygoda i ergonomia pracy mają wiodące znaczenie dla pracownika, to przedsiębiorca jest przede wszystkim zainteresowany zagwarantowaniem cyfrowego bezpieczeństwa swojej organizacji. Tworząc ofertę Surface dla Biznesu, Microsoft wyposażył sprzęt w system operacyjny Windows 10 Pro, który zapewnia użytkownikom korporacyjny poziom ochrony, zarówno pracownikom MŚP, freelancerom jak i przedstawicielom dużych firm.

Według raportu Ponemon Institute[3], średni koszt naruszenia danych korporacyjnych w 2018 roku wyniósł aż 3,86 mln dolarów. To o 6,4 % więcej niż koszt szacowany zaledwie rok wcześniej. Dzięki możliwościom zarządzania urządzeniami, administratorzy bezpieczeństwa mają możliwość zarządzać jednostkami sprzętu na poziomie oprogramowania oraz zapobiegać naruszeniom danych w warstwie sprzętowej w całej organizacji.

Odpowiedzią na bezpieczeństwo przechowywanych na urządzeniu wrażliwych danych jest m.in. mechanizm szyfrowania dysków dzięki układowi TPM 2.0 (Trusted Platform Module) i funkcji BitLocker.

Co więcej, osoby odpowiadające za kwestie IT w ramach organizacji mają możliwość łatwego zarządzania flotą urządzeń Surface for Business – od uproszczonego wdrożenia (Windows AutoPilot), poprzez zarządzanie aktualizacjami i uprawnieniami, aż po warunki gwarancyjne w standardach korporacyjnych (Advanced Exchange).

W trosce nie tylko o użytkowników korporacyjnych, wszystkie urządzenia rodziny Surface są także wyposażone w Windows Hello, biometryczne rozwiązanie zapewniające ochronę i gwarancję tożsamości użytkowników z wykorzystaniem kamery znajdującej się w urządzeniu, chroniąc ich sprzęt przed próbami spoofingu, czyli podszywania się pod użytkowników np. z wykorzystaniem spreparowanych odcisków palców. Problem podejrzenia hasła, choćby w trakcie logowania w pociągu lub samolocie podczas służbowego wyjazdu, przestaje mieć znaczenie, a samo logowanie zajmuje 3-krotnie mniej czasu niż przy użyciu hasła.

Kultura cyfrowego wzrostu 365

Według Badania Forrester Consulting[4], 2018, użytkownicy biznesowi, którzy korzystają z platformy Microsoft 365 na urządzeniach Surface, oszczędzają tygodniowo do 9 godzin. Mobilna praca jest już faktem. Nadrzędną rolą dostawców urządzeń i technologii jest oferowanie klientom kompletnego i inteligentnego środowiska pracy, które umożliwia bezpieczną i skuteczną realizację obowiązków. Środowiskiem, które odpowiada na potrzeby współczesnych pracowników jest pakiet Office 365, który łączy w sobie swobodną komunikację, bezpieczeństwo i wygodny dostęp do najważniejszych aplikacji biznesowych, w tym poczty e-mail i narzędzia umożliwiającego sprawną komunikację Microsoft Teams.

[1] Steelcase Global Workplace Report, 2017

[2] Young Presidents’ Organization, 2017

[3] Ponemon Institute, Cost of the data breach, 2018

[4] Maximizing Your ROI From Microsoft 365 Enterprise With Microsoft Surface, Forrester Consulting, 2018

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności