lederboard

84% managerów jest w stanie zapłacić za dodatkowy czas wolny


Aż 84%[1]  respondentów byłoby skłonnych zapłacić średnio 450 zł za dodatkową godzinę wolnego czasu każdego dnia. Jak pokazują badania przeprowadzone przez MillwardBrown na zlecenie marki Fibaro pracownikom o dochodach powyżej 6 000 zł netto brakuje czasu dla siebie, a blisko połowa z ankietowanych jego brak uważa za istotny deficyt. Jednocześnie badani wskazywali, że pomoc w pozyskaniu dodatkowego wolnego czasu przynoszą nowoczesne technologie, które łączą ze sobą wiele funkcji i pomagają zaoszczędzić czas.  

 

 

Średnio, od poniedziałku do piątku, menadżerowie dysponują około dwiema godzinami wolnego czasu – wskazało tak aż 83% badanych. Brakuje im go z powodu dużej ilości codziennych obowiązków  i przyznają, że na co dzień muszą myśleć o zbyt wielu rzeczach na raz oraz żyją w ciągłym biegu (73%). Dlatego ponad ¼ ankietowanych uważa, że dodatkowy kwadrans każdego dnia wpłynąłby na komfort ich życia, ale istotną zmianę odczuliby dopiero gdyby każdego dnia udało im się wygospodarować 1 godzinę czasu wolnego więcej (dla 86% poprawiłoby to komfort życia). Przeznaczyliby ją głównie na odpoczynek, realizację pasji oraz wspólne zajęcia z rodziną. Co ciekawe, przy 3 godzinach tygodniowo na poprawę komfortu życia wskazało 83% ankietowanych – oprócz czasu spędzonego z rodziną i aktywności fizycznej przeznaczyliby go również na rozrywkę i kontakt z przyjaciółmi (30% badanych).

Za dodatkową godzinę dziennie osoby o wysokich dochodach są w stanie dodatkowo zapłacić średnio – 450 zł. Zaoszczędzony czas w większości przeznaczyliby na realizację swoich zainteresowań, pasji i hobby (89% badanych) oraz na kontakty z bliskimi, które w ponad 50% są zaniedbywane z powodu zbyt dużej ilości obowiązków.

Na_co_przeznaczylibysmy_dodatkowy_czas_wolny_infografika_Fibaro

– Brak czasu to główna bolączka wykwalifikowanych pracowników przedsiębiorców, prezesów i managerów. Większość z nich życie spędza w pracy i na prostych, codziennych obowiązkach, nie mając wolnej chwili na aktywność fizyczną, relaks, rozrywkę, a przede nie ma czasu na spędzenie go z rodziną. Potwierdzają to też wyraźnie wyniki badań – 450 zł za godzinę czasu wolnego dziennie to dużo. Naszym zdaniem wprowadzenie inteligentnych rozwiązań, takich jak systemy Fibaro, które pozwolą zautomatyzować wiele domowych procesów jest odpowiedzią na te potrzeby. Tworząc niektóre z naszych produktów kierowaliśmy się zasadą oszczędności czasu, bo choć może nam się wydawać, że niektóre z nich zajmują nam jedynie kilka minut dziennie, to po zsumowaniu może się okazać, że zaoszczędzimy ponad godzinę, którą spędzimy np. z rodziną.  Nasze analizy pokazują również, że polski rynek dojrzał już do tego typu rozwiązań, a ich zakup i instalacja z pewnością wyjdą mniej niż 450 zł za godzinę, którą w tym przypadku zaoszczędzimy. Rynek zagraniczny, na którym działamy prężnie od kilku lat, już dostrzega efekty, jakie przynosi im Internet Rzeczy – przede wszystkim czas wolny, na którym nam zależy – mówi prezes Fibaro Maciej Fiedler.

Nowoczesne technologie – oszczędność czasu i poprawa komfortu życia

Słowa Macieja Fiedlera potwierdzają również badania – wśród ankietowanych panuje przekonanie, że na zaoszczędzenie czasu oraz poprawę komfortu życia wpływają również nowoczesne technologie. Dla niemal 2/3 badanych taką właśnie cechę wykazują urządzenia zarówno na użytek domowy jak i osobisty.

Z badania przeprowadzonego przez Instytut MillwardBrown wynika również, że menadżerowie nowoczesne technologie odbierają bardzo pozytywnie – według prawie 90% badanych łączą one w sobie wiele funkcji, które poprawiają ich komfort życia. Z takimi korzyściami kojarzy im się również inteligentny dom – 72% badanych uważa systemy Internet of Things za użyteczne rozwiązania.

Z ankietowanymi zgadza się również Bartłomiej Arcichowski, Wiceprezes ds. Technicznych w FIBARO:

– IoT to rozwiązania, dzięki którym przestajemy myśleć o rzeczach nieistotnych i skupiamy się na tym, co dla nas naprawdę ważne – na kontakcie z bliskimi czy realizacji swojego hobby. Sztuczna inteligencja, która zamieszkała razem z nami zadba nie tylko o podniesienie żaluzji, włączenie oświetlenia, ale może również podlać ogród, zapewnić bezpieczeństwo całego domu czy zrobić zakupy, nawet wtedy gdy jesteśmy na wakacjach na drugim końcu Świata. Co ważne, nowoczesne systemy możemy dostosować do swoich indywidualnych potrzeb, tak by zyskać jak najwięcej czasu wolnego dla siebie i swoich najbliższych.

 

Satysfakcja_z_czasu_wolnego_Fibaro_infografika

 

Inteligentne technologie w domu to kierunek, który zależny jest od naszej wyobraźni – to jak się rozwinie to kwestia naszych potrzeb, w tym czasu, który chcemy zaoszczędzić. Już teraz możemy na odległość zaparzać kawę czy otworzyć gościom drzwi, podczas gdy my utknęliśmy w korku w drodze do domu. Co jeszcze mogą systemy IoT?

– W Fibaro kierujemy się potrzebami naszych klientów. Tworzymy także indywidualne rozwiązania – każda scena, którą przygotujemy wspólnie z użytkownikiem danej instalacji, odpowiada tylko jego potrzebom – jeśli codziennie poświęcamy 15 minut na podlewanie ogrodu, to odpowiednio zaprogramowany system zrobi to za nas. Jeśli chcemy pospać 5 minut dłużej, to system sam uruchomi ekspres do kawy by była już gotowa gdy zadzwoni budzik. Takie rozwiązania są dostępne na wyciągnięcie ręki, natomiast przyszłość to tylko ograniczenia naszej wyobraźni. IoT rozwija się błyskawicznie i być może za rok, dwa całkowicie wyeliminuje marnowanie czasu na zakupy czy sprzątaniedodaje Maciej Fiedler.

Według badań niemal 2/3 osób uważa, że możliwość zaoszczędzenia czasu jest istotną cechą urządzenia opartego na nowych technologiach, szczególnie wtedy gdy mówimy o inteligentnym domu. Jest on bowiem użyteczny i funkcjonalny, a 89% badanych podkreśla, ze zdecydowanie poprawiłby on komfort życia i zwiększył bezpieczeństwo oraz kontrolę nad domem.

Dzięki nowoczesnym technologiom wolny czas jest na wyciągnięcie ręki.

 

O badaniu

Badanie „Polski menedżer 2015” przeprowadzone przez MillwardBrown objęło 200 respondentów o dochodach minimalnych 6 000 zł netto z miast powyżej 20 tysięcy mieszkańców. Badanie zostało przeprowadzone metodą ankiety online na panelu IBIS.

[1] Badanie „Polski menedżer 2015” przeprowadzone przez MillwardBrown na zlecenie Fibaro, objęło 200 respondentów o dochodach minimalnych 6 000 zł netto z miast powyżej 20 tysięcy mieszkańców. Badanie zostało przeprowadzone metodą ankiety online na panelu IBIS.

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności