lederboard

9 Noc z Designem #Zwolnij

Już 22 czerwca, we Wrocławiu, podczas 9. Edycji Nocy z Designem przekonamy się jak wzornictwo wpływa na naszą codzienność. Wystawy, premiery, spotkania z czołowymi projektantami – moc atrakcji już niebawem w Galerii Wnętrz Domar.

 

 

Widzieć więcej

Hasło tegorocznej edycji #Zwolnij zachęca do zatrzymania się i spojrzenia na życie z uważnej perspektywy. Prezentowane na imprezie ekspozycje, produkty i rozwiązania pokażą, że dobre wzornictwo może wywołać radość i poprawić jakość życia.

– Co roku Noc z Designem przybliża Wrocławianom współczesne idee, prezentuje nowości, wzornicze ciekawostki, prace uznanych projektantów wnętrz, ekspozycje i animacje związane tematycznie z ideą przewodnią wydarzenia. Bezpośrednią inspiracją tegorocznej edycji był cytat z filmu Wanga,  „DYM”: „Zwolnij. Jeżeli dasz sobie chociaż trochę czasu, zauważysz więcej” . Według nas to  manifest życia uważnego, zorientowanego na piękno, rozwój, koncentrację na tym, co ważne i wartościowe. Chcemy pokazać dizajn, który służy człowiekowi , dizajn wspierający zrównoważone życie, ekologiczny, mądrze korzystający z dóbr naturalnych, dostarczający radości wynikającej z obcowania z dobrze zaprojektowanymi produktami – mówi Jakub Wallner, Dyrektor Galerii Wnętrz Domar.

g-table_by Zieta

Co nas czeka w tym roku?

20 wystawców, 14 ekspozycji, 9 warsztatów w tym prezentacje gwiazd designu światowego formatu – to wszystko będzie można zobaczyć w Galerii Wnętrz Domar. Dorota Koziara Gość Specjalny 9 Nocy z Designem,  przedstawi kolekcję stolików Pelagie dla Comforty , kolekcję mebli do przestrzeni publicznych i prywatnych Hussar dla Noti, Renesans, czyli ceramikę stworzoną dla Manufaktury w Bolesławcu oraz Wind of Salento – kolekcję ze szkła dmuchanego ręcznie dla Christian Dior. Dorota Koziara przedstawi także multimedialną relację z ostatniej wystawy Polish Design Tomorrow is today której była  Art. Dyrektorem w ramach Salone del Mobile w Mediolanie. Wystawa to pierwsza międzynarodowa prezentacja Wydziałów projektowania polskich państwowych uczelni artystycznych.  Studio Rygalik zaprezentuje minimalistyczną kolekcję Tre Product, z kolei Oskar Zięta przybliży powstawanie gigantycznej rzeźby NAWA, której premiera na wrocławskiej Wyspie Daliowej odbędzie się 24 czerwca. Zobaczymy też jego G-Table i lustra Tafla. Podczas tegorocznej Nocy z Designem odbędzie się też premiera kolekcji tapet Hommage z pracowni Zahy Hadid, zmarłej w ubiegłym roku królowej architektury. Uwagę zwraca również projekt kuratorski  Sylwii Gulewicz-Wysockiej,– Re-Cycle Story czyli wystawę projektantów skupionych na materiałach pozyskanych z recyclingu, wykorzystujących naturalne surowce, bądź nadających „drugie życie” przedmiotom codziennego użytku. Zobaczymy więc projekty Studia Morawka, MpProject, Metal Minde, Rekoformy, Custom Lamps i Piece of Wood, a ponadto rozwiązania loftowe od Icon Concept.

Fidu_alphabet by Zieta

Skarby z regionu

Podczas 9 Nocy z Designem nie zabraknie regionalnych pereł. Manufaktura Bolesławiec przedstawi kolekcję Water Line, a Huta Julia zaprezentuje kryształowe klejnoty z kolekcji Polski Stół i nie tylko. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć również prace studentów i wykładowców z Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa oraz Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Wśród bohaterów wieczoru także Marki Dolnośląskie.

– Wrocławianie pokochali nasz autorski projekt Marki Dolnośląskie, ich czwartą już odsłonę zaprezentujemy właśnie 22 czerwca. Zobaczymy 21 wystawców m.in.: Flapo, Justynę Żak, Kalinę Bańkę, Paulinę Burzę Burzyńską, Sylwię Gulewicz-Wysocką , Gepetto, Annę Specylak czy Swallowstail Furniture – wyjaśnia Aldona Mioduszewska, Dyrektor Marketingu Galerii Wnętrz Domar.

Atrakcje specjalne

22 czerwca w Galerii Wnętrz Domar odbędzie się również kolejna odsłona plenerowych meblorzeźb Dobroteki, zobaczymy ponadto Dobry Tydzień Projektanta. Specjalnie na Noc z Designem powstała także wystawa Vintage Voyagers, autorstwa dra Tomasza Chołuja z ASP we Wrocławiu. Ciekawie zapowiada się również wystawa Splątane Agnieszki Bar, po raz pierwszy prezentowana w Polsce, wystawa, która łączy technikę szkła dmuchanego z plecionkarstwem. Na uczestników czekają ponadto inne, zmysłowe doznania – recital muzyki filmowej w wykonaniu fenomenalnego Przemka Winnickiego, stypendysty Fundacji Piotra Klera, który zachwycił wrocławską publiczność podczas ubiegłorocznej Nocy z Designem, a także niezwykłe fotografie Agi Gonczarek oraz pokaz laserowy w wykonaniu LasersLab, specjalistów od łączenia widowisk multimedialnych i architektury. Znani Szefowie Kuchni Tobiasz Herman i Piotr Kucharski także w tym dniu otworzą swoje nowoczesne Studio Kulinarne, na którego otwarcie zaplanowano live cooking i wiele smakowitych atrakcji.

pufy OOO

Gości, zainteresowanych interaktywnym podejściem do idei slow designu zachęcamy do uczestnictwa w warsztatach DIY, organizowanych przez Happy Barok, Tikkurillę czy ambasadorki Galerii Wnętrz Domar, blogerki z duetu Pani to Potrafi. Wśród tegorocznych atrakcji także warsztaty porządkowania rzeczywistości i…głowy, oddechowe czy układania kompozycji kwiatowych – uczestnicy Nocy z Designem będą mogli własnoręcznie przerobić krzesła kultowej polskiej marki Fameg . Z kolei na parkingu przed Galerią będzie można zobaczyć Comfort Truck Geberit, który w wielkim pojeździe zaprezentuje łazienkowe nowości i udogodnienia. Śmiałków zaprosimy do skosztowania włoskiej kuchni w restauracji na 36-metrowym dźwigu, będą również chill party, muzyka austriackiego DJa Jokiego oraz znakomity catering.

PLAKAT NOC Z DESIGNEM

Dobry design i nagrody pod jednym dachem

Wystawcy Galerii Wnętrz Domar w swoich salonach przygotowali na ten wieczór moc wyjątkowych atrakcji i MUST SEE, czyli produkty szczególnie warte uwagi, będą również promocje i konkursy dla gości. Warto wspomnieć również o tym, że uczestnicy 9. Nocy z Designem będą mogli wziąć udział w niesamowitej zabawie.  – Przygotowaliśmy na terenie Galerii Wnętrz Domar 13 Przystanków Dobrego Wnętrza, w których prezentujemy produkty sprzyjające lepszemu życiu, podkreślające np. rolę dobrego snu, interakcji z najbliższymi, koncentracji na potrzebach ciała, zachęcające do dziecięcej kreatywności i nie tylko. Przechodząc przez wszystkie Przystanki nasi goście nie tylko dowiedzą się ciekawych faktów na temat życia pod hasłem „Zwolnij, ale także będą mogli wygrać bardzo atrakcyjne nagrody” – dodaje J. Wallner.

 

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności