A co kryje Twoja torebka?

Kopertówka, klasyczna, sportowa, elegancka, skórzana… Każda z nas wie, że jest ona najważniejszym dodatkiem do kobiecego stroju. Damska torebka jest swoistego rodzaju osobistym dziennikiem i pamiętnikiem właścicielki. Czymś w rodzaju przyjaciółki. Skrywa najskrytsze tajemnice, upodobania i jest, wbrew pozorom, bardzo intymną częścią garderoby. Co zatem współczesne kobiety noszą w torebce? Wraz z marką WOJEWODZIC zapytaliśmy o to kilka kobiet biznesu.

 

– Torebka kobiety jest już niemal przysłowiowym miejscem, w którym możemy spodziewać się … niespodziewanego. Jak twierdzą mężczyźni – jest w niej bałagan. My twierdzimy, że jest w niej wszystko czego potrzebuje kobieta! Czyli kosmetyki do malowania, kalendarz, tabletki przeciwbólowe, telefon, portfel, itd. – mówi Ilona Adamska, redaktor naczelna magazynu Imperium Kobiet. – Nie wyobrażam sobie wyjścia z domu bez torebki. – dodaje.

– Dla mnie torebka jest niezwykle istotnym, niezbędnym wręcz dodatkiem. Jednak nie może być nudna. Musi być wyrazista i pomieścić milion rzeczy, których potrzebuję na co dzień. Zwłaszcza laptopa.- mówi Gabrysia Gabor, szefowa agencji reklamowej z Krakowa.

– W mojej torebce nie może zabraknąć zapasowych rajstop, telefonu, portfela i pomadki do ust. To podstawowe rzeczy, których nigdy nie zapominam. – wyznaje Renata Dziewońska, architekt z Warszawy.

Statystyczna Polka posiada średnio 6 torebek, młodsze dziewczyny, szczególnie te zamieszkujące duże miasta, potrafią mieć ich dużo więcej – 11% kobiet ma w szafie nawet powyżej 10 torebek! Jak pokazały badania, kobiety do 40. roku życia posiadają więcej torebek niż starsze respondentki. Polki dobierają torebki pod względem koloru i kształtu, jednak nie zapominają także o dopasowywaniu ich do butów i własnego stylu.

– Polki mają do torebek bardzo emocjonalny stosunek, przypisują im określone role, emocje, skojarzenia. Jak pokazały badania, kobiety najczęściej opisują swoje torebki jako „tragarz – pomocnik” oraz jako „ozdobnik”. Określają torebkę jako „pomocnik”, gdyż pozwala im zabrać niezbędne akcesoria, typu klucze, kosmetyki. Co ciekawe, służy im także jako torba „na zakupy” czy do zabrania niezbędnych przedmiotów na spacer z dzieckiem. Torebka występująca w roli ozdoby podkreśla ubiór kobiety, pozwala jej poczuć się kobieco i elegancko. Ciekawa barwa, oryginalny kształt czy fantazyjne dodatki sprawiają, że doskonale sprawdza się w roli ozdoby- czytamy w artykule pt. Torebka współczesnej Polki, zamieszczonym na jednym z kobiecych portali.

Stylistka Ewa Nierzwicka związana z magazynem Law Business Quality, stylizująca sesje dla marki WOJEWODZIC, zauważa, że torebka to przede wszystkim sposób wyrażania siebie. Ważny element wyglądu. Niezbędny dodatek do każdej stylizacji. Torebka – jej zdaniem – to jeden z głównych atrybutów kobiecości.

Jeśli szukasz więc modnej, stylowej i wykonanej z największą starannością torebki, która pomieścić wszystkie Twoje skarby, koniecznie odwiedź stronę www.wojewodzic.com.pl.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności