AAA AUTO uruchamia oddział we Wrocławiu


AAA AUTO, największy dealer używanych samochodów w Europie Środkowej, otworzyła dzisiaj we Wrocławiu swój 4. oddział w Polsce. Na początku oddział będzie głównie skupował samochody, stopniowo szykując się do rozpoczęcia pełnej obsługi, co nastąpi w ciągu kilku najbliższych tygodni.

 

Nowy oddział AAA AUTO jest zlokalizowany przy ul. Tynieckiej 3 we Wrocławiu-Bielanach i obejmuje ponad 10.000 m2 terenu, na którym zmieści się na początku 200 samochodów, a docelowo nawet 400 aut w ciągu 6 miesięcy od chwili uruchomienia oddziału. W pierwszym etapie oddział stworzył 21 miejsc pracy.

– Nasz nowy oddział we Wrocławiu-Bielanach jest ulokowany w bardzo dobrym miejscu, ponieważ znajduje się w pobliżu skupiska sklepów wielkopowierzchniowych oraz blisko autostrady A4, łączącej Berlin-Wrocław-Katowice-Kraków. Lokalizacja zgodna jest z naszą strategią zakładającą tworzenie oddziałów AAA AUTO w pobliżu dużych centrów handlowych, w których obecne są międzynarodowe sieci detaliczne, a klienci w jednym miejscu mogą wybierać spośród samochodów nowych, jak i używanych. Na samym początku chcemy zająć się wyłącznie skupem samochodów i ich szczegółowym sprawdzeniem pod kątem prawnym oraz technicznym, aby w ciągu kilku tygodni rozpocząć sprzedaż. Spodziewamy się, że w połowie przyszłego roku nasi klienci będą mogli wybierać samochody spośród 400 aut dostępnych na miejscu w salonie, ale także zdalnie w innych oddziałach AAA AUTO obecnych w Polsce – powiedziała Karolina Topolova, Dyrektor Generalna Grupy AAA AUTO.

AAA AUTO specjalizuje się w samochodach po pierwszym lub drugim właścicielu, z udokumentowaną historią serwisową. Samochody są szczegółowo badane w trakcie zakupu, co powoduje, że aż 65-70% z nich nie jest przyjmowane z powodu usterek technicznych lub prawnych. Firma proponuje klientom szeroką ofertę usług, od wykupu, przez zakup w rozliczeniu, aż do zakupu pojazdu na raty i z pakietem ubezpieczeń. Oferuje gwarancję legalnego pochodzenia pojazdu i możliwości jego wymiany na inny, w terminie do siedmiu dni, jak również gwarancję ubezpieczeniową Carlife na stan mechaniczny pojazdu do 12 miesięcy. Sprzedawane przez firmę samochody są jej własnością i posiadają dożywotnią gwarancję prawną. Wiosną tego roku firma wprowadziła unikalne na rynku używanych aut rozwiązanie, pozwalające na finansowanie zakupu auta używanego w kredycie z jednoczesną rekompensatą kosztów kredytu.

 

AAA_AUTO_1

 

Dotychczas AAA AUTO otworzyła w Polsce trzy oddziały: w Piasecznie, Warszawie i Katowicach, w których łącznie sprzedała w ciągu ostatniego roku działalności ponad 2500 samochodów. Obecnie firma oferuje w Polsce niemal 600 sprawdzonych aut, które w 80% pochodzą z rynku rodzimego. O klientów troszczy się 130 pracowników, w tym także operatorów call center AAA AUTO, dostępnych siedem dni w tygodniu, od 8:00 do 21:00.

Firma planuje uruchamiać kilka oddziałów rocznie, początkowo w największych miastach Polski. W każdy z nich będzie inwestowała około 2 mln Euro, a środki zostaną przeznaczone na adaptację siedzib oddziałów oraz zakup aut.

Z raportu AAA AUTO wynika, że w 2015 roku rynek samochodów używanych w Polsce obejmował prawie dwa i pół miliona ofert sprzedaży (2 479 000). Dla porównania w Czechach ofert tych było 932 000, na Węgrzech 556 000, a na Słowacji 508 000. Przeciętny używany samochód był oferowany przez polskich właścicieli w ubiegłym roku za 21 172 zł i miał około 12 lat oraz niemal 170 tys. km przebiegu. Najwięcej ofert sprzedaży używanych samochodów pojawiło się w województwie mazowieckim (354 501), a najmniej w województwie opolskim (44 834). Z kolei, w kwietniu 2016 roku w województwie dolnośląskim liczba ofert sprzedaży samochodów używanych wyniosła 11 534, a średnia cena wynosiła 22 053 PLN.

***

Grupa AAA Auto istnieje na rynku od 24 lat i prowadzi sieć ponad 40 salonów samochodowych w Czechach, Polsce, na Słowacji i Węgrzech. Specjalizuje się w samochodach po pierwszym lub drugim właścicielu, z udokumentowaną historią serwisową. Od momentu rozpoczęcia działalności, Grupa AAA Auto obsłużyła ponad 1,75 miliona klientów. Obroty firmy przekraczają 435 milionów euro i sprzedaje ona ponad 63 000 pojazdów rocznie.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności