AAA AUTO z rekordowymi wynikami. W tym roku sprzeda łącznie około 75 tys. samochodów

Grupa AAA AUTO, największy dealer samochodów używanych w Europie Środkowej, osiągnęła łączną liczbę 69 tysięcy aut sprzedanych w bieżącym roku jeszcze przed wielką wyprzedażą przy okazji „Black Friday”. Tym samym osiągnęła wynik sprzedażowy za cały 2016 rok jeszcze w listopadzie bieżącego roku. Do końca grudnia spółka planuje sprzedać łącznie 75 tysięcy aut używanych.

 

„W tym roku sprzedajemy średnio ponad 205 pojazdów dziennie, czyli 6400 miesięcznie. Spodziewam się, że do końca roku osiągniemy cel sprzedaży na poziomie 75 000 pojazdów. Płaszczyznę do rozwoju dostrzegamy zarówno w otwieraniu kolejnych oddziałów i rozbudowie istniejących, jak i we wprowadzaniu innowacji w zakresie sprzedaży, usług i nowych produktów, których ofertę przygotowujemy już na początek przyszłego roku. Mam nadzieję, że ta strategia pozwoli nam osiągnąć w 2018 roku wzrost co najmniej taki, jak w tym roku, a w razie utrzymania się sprzyjających warunków ekonomicznych jeszcze większą sprzedaż” – powiedziała Karolina Topolova , Dyrektor Generalna Grupy AAA AUTO.

W porównaniu z rokiem 2013, kiedy firma AAA AUTO sprzedała 56 646 samochodów, w ciągu pięciu lat liczba aut, którymi klienci wyjechali z firmy, wzrosła o 32,7 proc.

Promocyjna sprzedaż w „Black Friday”, którą w tym roku AAA AUTO zorganizowało już po raz drugi, to kolejny środek do osiągnięcia tegorocznych celów sprzedażowych. Cena wielu aut w trakcie promocji, która rozpoczęła się w piątek i trwała przez cały weekend, spadła nawet o 5.000 zł, a zniżki dotyczyły niemal 70 proc. modeli w ofercie. W tym roku sprzedano 16 proc. więcej samochodów niż w czasie zeszłorocznej promocji. „Co roku staramy się nieco wyprzedzić sprzedawców nowych samochodów, którzy w większości dopiero po pierwszym stycznia obniżają ceny modeli ze starego rocznika. Dlatego właśnie w „Black Friday” oficjalnie rozpoczynamy okres wielkich wyprzedaży” – dodała Karolina Topolova.

 

Wybrane fakty:

  • Szacuje się, że łączna liczba aut sprzedanych przez grupę AAA AUTO w ciągu ostatnich 5 lat (2013-2017) wyniesie na koniec bieżącego roku 327 500.
  • Grupa AAA AUTO we wspomnianym okresie na rynkach Europy Środkowej odmówiła sprzedaży ponad 700 000 aut oferowanych do sprzedaży z powodu ich złego stanu technicznego, nieznanego pochodzenia lub ze względu na podejrzenie cofania licznika.
  • Liczba oddziałów AAA AUTO zwiększyła się z 32 w roku 2013 do 44 w roku 2017, tj. w ciągu pięciu lat zwiększyła się o 37,5 proc.
  • W ciągu ostatnich pięciu lat liczba aut oferowanych dziennie w ramach całej Grupy AAA AUTO zwiększyła się z 10 000 sztuk do 14 500 sztuk, tj. wzrosła o 45 proc.

 

***

Grupa AAA Auto istnieje na rynku od 25 lat i prowadzi sieć ponad 40 salonów samochodowych w Czechach, Polsce, na Słowacji i Węgrzech. Specjalizuje się w samochodach po pierwszym lub drugim właścicielu, z udokumentowaną historią serwisową. Od momentu rozpoczęcia działalności, Grupa AAA Auto obsłużyła ponad 1,9 miliona klientów. Obroty firmy przekraczają 435 milionów euro i sprzedaje ona prawie 70 000 pojazdów rocznie.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności