Anna Urbańska: Każdy ma swoją szansę na sukces!

Czym jest sukces? Jak go osiągnąć? Czy warto wszystko mu podporządkować? Spróbujmy znaleźć odpowiedzi na te i inne pytania z pomocą naszego eksperta – Anny Urbańskiej – Master Trener Structogramu!

 

Każdy z nas marzy o tym, by cieszyć się powodzeniem w życiu. Często z uwagą słuchamy wypowiedzi przedstawicieli świata biznesu, nauki, czy kultury, którzy chętnie dzielą się swoim „przepisem na sukces”. Warto jednak uświadomić sobie, że dla każdego człowieka sukces to osiągnięcie innego życiowego celu:

– Myślę, że to słowo, dla każdego z nas oznacza coś zupełnie innego. Jedni mówiąc „sukces” mają na myśli dobrą passę w życiu zawodowym, inni – szczęśliwą rodzinę. Dla mnie to życie zgodnie ze swoimi przekonaniami, w zgodzie ze sobą. Moim wielkim szczęściem jest mój Syn i to, że zbudowałam firmę. Sukces to dla mnie umiejętność bycia szczęśliwą, pomimo wszystko. Co ważne, sukces to nie tylko kwestie materialne, to w dużej mierze też emocje, uczucia i po prostu: bycie. – mówi Anna Urbańska, Master Trener Structogramu.

Mimo, że wszyscy marzymy o powodzeniu w życiu, czasem jednak długo szukamy drogi wiodącej nas do tego celu.  Marząc o sukcesie, zastanawiamy się jednak, dlaczego są wśród nas ludzie, którzy sukces okupili ciężką pracą, a innym tryumf przyszedł wyjątkowo łatwo. Łatwo wtedy stracić wiarę we własne możliwości i ulec złudnemu przekonaniu, że sukces nie jest pisany każdemu z nas:

– Myślę, że to nie jest kwestia „skazania na sukces”, czy „urodzenia się w czepku”, a raczej wyznaczenia jasnych celów, a potem już tylko podążania w ich kierunku. Jeśli ludzie nie osiągają sukcesu to raczej dlatego, że tylko o tym marzą, a nie działają. Pomyślność nie jest też zdeterminowana biostrukturą naszego mózgu. – podkreśla Anna Urbańska – Pamiętajmy, że biostruktura – kolor mózgu – to jedno, a nasz charakter, uczenie się nowych rzeczy, edukacja, rozwój-to drugie. Bez względu na kolor mózgu można odnieść sukces, tylko różnymi drogami. Poprzez swoje zasoby, siły i świadomość wyzwań, jakie przed nami stoją.

Tych cech z pewnością nie można odmówić współczesnym kobietom, które osiągają sukces na wielu polach, choćby w sferze biznesowej. Historie pań, które nie wahają się wyznaczać sobie wciąż nowe cele mogą stanowić świetną inspirację dla wszystkich, którzy chcą zrealizować swoje marzenia o szczęściu. Pomoże w tym wiara we własne możliwości i garść dobrych rad:

– Moja recepta na sukces jest prosta: to bycie sobą, bycie autentycznym i życie zgodnie ze swoją pasją i swoimi wartościami. – mówi Anna Urbańska – Poza tym, warto mieć jasny plan, zgodnie z którym chcemy działać. Tworzymy go w oparciu o własne cele i swoje silne strony. Wówczas pozostaje nam już tylko realizacja planu, czyli działanie, a czasem jego korygowanie i dalsze działanie. Proste? Proste. Wystarczy konsekwencja!

Pamiętajmy zatem, że nie ma ludzi „skazanych na sukces” – każdy z nas może spełnić swe marzenia o szczęściu. Wystarczy tylko wziąć sprawy w swoje ręce!

 

Joanna Bielas

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności