lederboard

Anna Ząbczyńska: Każdego dnia walczę o mój sukces!

– Sukces to nieustanna, ciężka praca i chęć rozwoju. – mówi Anna Ząbczyńska, stylistka paznokci, ceniony ekspert w branży beauty, właścicielka salonu Beauty Center by Ann w Warszawie.

 

 

Skąd pasja i zamiłowanie do paznokci? Kiedy postanowiłaś zająć się nimi zawodowo?

Pasja pojawiła się już w liceum. Koleżanki przychodziły do mnie, żebym malowała im paznokcie bo swoje zawsze miałam zadbane. A zaczęłam na poważnie o nich myśleć już na studiach. Dziewczyny z roku zachęcały mnie do zrobienia kursu stylizacji paznokci bo zobaczyły, że jestem w tym naprawdę dobra. I tak zaczęła się moja przygoda, moja pasja, moja praca. Którą rozwijam po dziś dzień. Która daje mi niesamowitą frajdę i poczucie spełnienia.

Co najbardziej pasjonuje Cię w swoim zawodzie? Co daje kopa do działania?

Sztuka, jaką można zrobić na tak małej powierzchni. Uwielbiam, gdy przychodzi do mnie klientka z zaniedbanymi paznokciami a po wizycie mówi: Wow! Takich paznokci jeszcze nie miałam. Wtedy zaczyna rozumieć, że to nie jest zwykły manicure czy pomalowanie paznokci. To prawdziwe dzieła sztuki, które może nosić przez kolejne 2 tygodnie na swoich dłoniach. A potem staje się moją klientką, często super koleżanką na wiele lat. Kopa do działania daje mi także nieustanne podnoszenie poprzeczki. Poznawanie czegoś nowego, chęć ciągłego rozwoju. Nie lubię stać w miejscu.

Największe wyzwania jakie dziś stoją przed branżą beauty? Przed takimi salonami jak Beauty Center by Ann?

Przetrwać ten niestabilny, niełatwy czas związany z Covid 19.  Nie poddaję się jednak i każdego dnia walczę o swój sukces.

Jak znaleźć prawdziwego eksperta od paznokci? Czym powinien się wyróżniać?

Prawdziwy i profesjonalny ekspert powinien mieć przynajmniej kilkuletnie doświadczenie w stylizacji paznokci, uczęszczać na szkolenia, nie tylko ze stylizacji ale również z marketingu. Chęć ciężkiej pracy i rozwoju oraz kreatywność to cechy, które powinny go odznaczać. Znaleźć taką osobę nie jest łatwo ponieważ nasz rynek oferuje szereg takich usług, niekoniecznie na poziomie profesjonalnym. Najlepiej sugerować się metodą rekomendacji, z polecenia, ale też media społecznościowe pomagają nam w znalezieniu, dobrego, sprawdzonego eksperta.

Inspirujesz się kimś? Masz swojego guru jeśli chodzi o zdobienie paznokci?

Tak, mam wielu takich guru w sztuce nail artu. Inspirują mnie Rosjanki i Ukrainki. To właśnie je najczęściej podglądam w sieci.

Jak ważne są szkolenia w Twoim zawodzie? Często z nich korzystasz? A może też już sama prowadzisz?

To jest bardzo ważna część naszej pracy, aby rozwijać swoje umiejętności i często z nich korzystam. Sama po wielu latach pracy nabrałam dużego doświadczenia i zaczęłam również szkolić z podstaw manicure i stylizacji.

Jak widzisz siebie za 5 lat?

Na Bahamach z wybornym drinkiem w dłoni (żart). Mam nadzieję, że salon, który prowadzę będzie miał już taką pozycję, że będę mogła spełniać swoje marzenia o podróżach i zająć się macierzyństwem. Chciałabym zostać mamą.

Twoja osobista definicja sukcesu?

Sukces to nieustanna, ciężka praca i chęć rozwoju.

3 złote rady dla osób, które chcą otworzyć własny biznes związany z paznokciami…

Silna motywacja, ciężka praca  i pozytywne myślenie.

Rozmawiała: Ilona Adamska

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności