lederboard

Aranżacja wnętrz w stylu angielskim

Wielu z nas kojarzy architekturę brytyjską z wąskimi, piętrowymi szeregowcami, które rozciągają się wzdłuż jednojezdniowych, dwupasmowych dróg. To fakt, znaczna część wyspiarskiego krajobrazu miejskiego tak wygląda. Charakterystyczne angielskie domy dają bardzo ciekawe możliwości aranżacyjne, które z powodzeniem można przenieść do innych typów budynków mieszkalnych, takich jak chociażby popularne w Polsce bloki.

 

 

 

Styl angielski – charaktersytyka

Po pierwsze styl angielski hołduje elegancji w jej tradycyjnej formie (https://www.paradyz.com/inspiracje/styl-angielski-we-wnetrzach). Bardzo popularnym elementem ścian jest, kojarząca się głównie w Polsce z okresem PRL, boazeria. Ma ona jednak nieco inną formę niż wykończenie ścian u naszych babć i dziadków. Boazeria angielska stanowi elegancką część wystroju wnętrz – nierzadko dopełniają ją ozdobne ramki, rzeźbienia lub inne dekoracje. Dzięki temu, że jej panele montowane są w dolnej części ściany, prócz walorów estetycznych, stanowi ona także ochronę przed wszelkimi uszkodzeniami lub zanieczyszczeniami.

Kolejnym, niezwykle ważnym elementem angielskiego wystroju, są meble. Tradycyjne kanapy (często z kwiatowym wzorem), aksamitne poszewki, skórzane fotele, ława z ciemnego drewna, przewijające się motywy pasków i krat, ceramiczne płytki podłogowe – to obowiązkowe wyposażenie każdego angielskiego wnętrza (https://www.paradyz.com/inspiracje/salon-w-stylu-angielskim). Ponadto oświetlenie odgrywa kluczową rolę. Kryształowe żyrandole, lampy zdobione abażurami to elementy, które niezmiennie królują w angielskich wnętrzach. Nie zapominajmy także o długich zasłonach, które w słoneczny dzień ograniczą ilość wpadające światła, a wieczorem zapewnią odrobinę prywatności w domowym zaciszu.

Styl angielski w kuchni

Jeśli chodzi o pomieszczenia kuchenne to powinny być one przestronne i przejrzyste. W związku z tym świetnie sprawdzą się tutaj np. białe cegiełkowe płytki, akompaniujące im inserta z motywami kwiatowymi oraz podłogi w odcieniach szarości bądź jasnego drewna (https://www.paradyz.com/inspiracje/kuchnia-w-stylu-angielskim).

Mamy nadzieję, że powyższe pomysły zainspirują Was do stworzenia spektakularnego wnętrza w angielskim duchu!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności