Astygmatyzm – diagnostyka i leczenie

Astygmatyzm obok krótkowzroczności i dalekowzroczności jest najbardziej rozpowszechnioną wadą wzroku.

Pojawia się w różnym wieku, a często ta wada wzroku dotyczy nasz również przez całe życie od wczesnego dzieciństwa. Jego korekcja i leczenie są dzisiaj możliwe dzięki wielu latom rozwoju medycyny i okulistyki. Możemy w jego kwestii zdziałać znacznie więcej niż nawet kilka dekad temu.

Przede wszystkim dobra diagnostyka

Diagnostyka astygmatyzmu jest trochę bardziej skomplikowana niż w przypadku krótko i dalekowzroczności. W gabinecie okulistycznym użyty z pewnością zostanie keratoskop, a jeżeli wykonana zostanie wideokeratografia, diagnostyka będzie oparta o najnowocześniejsze metody diagnostyczne stosowane w okulistyce. Swoje podejrzenia co do astygmatyzmu również możemy rozwiać domowymi metodami i tym sposobem upewnić się, że wizyta u lekarza specjalisty jest zasadna. W Internecie znajdziemy wiele testów wzroku do wydruku wraz z ich opisem. Często już patrząc na kartkę z wydrukowanymi prostymi liniami zauważyć będziemy mogli, że niezależnie od odległości od niej, widzimy pewne linie mniej lub bardziej wyraźnie, a także, że są pozornie zagięte.

Leczenie astygmatyzmu – rozwiązania

Leczenie astygmatyzmu opiera się w dużej mierze o szkła kontaktowe i okulary. Ich właściwe dobranie będzie nieco bardziej skomplikowane niż w przypadku wad takich jak krótkowzroczność czy też dalekowzroczność. W astygmatyzmie często występują większe różnice między oczami pacjenta, dlatego tak ważne jest indywidualne wykonanie szkieł pod kątem danej wady. Doskonałej jakości soczewki dostaniesz na mojepierwszesoczewki.pl . To miejsce, w którym kupisz również soczewki robione na indywidualne zamówienie pod konkretnie Twoją wadę.

Od kilku lat na rynku dostępne są również zabiegi operacyjne na astygmatyzm. Zaleca się je w przypadku nieco większych wad wzroku, których korygowanie szkłami sprawia problem lub w przypadku osób, które z jakiś powodów nie chcą lub nie mogą użytkować na co dzień szkieł kontaktowych lub okularów. Leczenie operacyjne astygmatyzmu nie jest skomplikowane i co ważne jest dziś procedurą bardzo bezpieczną, pozwalającą na ekspresowy powrót do swoich codziennych zajęć.

Dobra klinika – podstawa solidnego leczenia

Wybierając miejsce leczenia astygmatyzmu korzystajmy jedynie z dobrych klinik i wsparcia najlepszych lekarzy, szczególnie jeżeli decydujemy się na leczenie operacyjne. Dobrze będzie upewnić się, że sprzęt wykorzystywany w operacjach to najnowocześniejsze modele, a personel posiada niezbędne doświadczenie.

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności