lederboard

Aukcja jednego obiektu: Olga Boznańska – Martwa natura z kwiatami i naczyniami

Przedmiotem aukcji w domu aukcyjnym Artbidy jest wyjątkowy obraz „Martwa natura z naczyniami i kwiatami” Olgi Boznańskiej pochodzący z 1906 roku.

 

 

Obraz pochodzi z kolekcji prywatnej i nigdy nie był oferowany na rynku aukcyjnym. Ponad 20 lat spędził na ścianie u jednej osoby, która otrzymała go jako prezent ślubny. Wcześniej obraz był częścią dużej kolekcji prywatnej, z której wykupiła go ciotka obecnego właściciela.

Oferowany obraz przedstawia grupę przedmiotów ułożonych na brązowym stole. Znajdują się na nim porcelanowe naczynia. Po lewej stronie stołu umieszczono białą wazkę z bukiecikiem więdnących kwiatów. Kilka płatków ciemnoróżowych róż z zielonymi liśćmi i znajdująca się za nimi mała waza z białą przykrywką w bladoróżowe kwiaty dopełnia wyglądu dzieła. Z przodu po prawej stronie obrazu w małej białej miseczce podstawku znajduje się żółtawo – pomarańczowy dzbanuszek – wazonik z jednym uszkiem, a za nim białe kwiaty w doniczce. Artystka sygnowała obraz w prawym dolnym rogu sygnaturą „Boznańska”.

Olga Boznańska (1865-1940) jest jedną z najwybitniejszych polskich malarek. Stworzyła kilkanaście portretów i wiele martwych natur z naczyniami i kwiatami. Większość jej prac jest własnością muzeów, dlatego możliwość z ich zakupu jest zawsze emocjonującym wydarzeniem na rynku sztuki.

Obraz „Martwa natura z naczyniami i kwiatami” Olgi Boznańskiej można kupić na aukcji internetowej domu aukcyjnego Artbidy, która rozpocznie 9.12 (czwartek) o godzinie 20:00. Finał aukcji będzie miał miejsce 12.12 (niedziela) o godz. 22:00. Cena wywoławcza to 165 tys. zł. Dzieło można obejrzeć do 8.12 (od poniedziałku do soboty) w showroomie Artbidy w Warszawie po uprzednim umówieniu się. Więcej informacji na temat aukcji i obrazu można znaleźć na stronie domu aukcyjnego Artbidy – artbidy.com.

Patronat medialny Law Business Quality.

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności