Bal Dyplomacji Wschodniej już 22.02 po raz dziewiąty w Krakowie!

I Ty możesz zostać dyplomatą – tak brzmi empatyczne, ekumeniczne i po prostu „zdrowe” przesłanie organizatora, społecznika i podróżnika Dawida Łasuta, za sprawą którego już po raz dziewiąty w Krakowie odbędzie się Bal Dyplomacji Wschodniej.

 

 

Na mapie świata wyróżniamy zarówno Zachód, jak i Wschód. Po latach komunistycznego zniewolenia radykalnie wybraliśmy kurs proeuropejski i proamerykański – i bardzo słusznie. Należy jednak pamiętać, iż istnieje coś na Wschód od naszych granic, i nie jest to jedynie rosyjski niedźwiedź z Putinem na grzbiecie.

– Słuchając wypowiedzi niektórych polityków i dziennikarzy często odnoszę wrażenie, że zapomnieli, iż Rosja to nasz bezpośredni sąsiad, a biznesowo to bardzo chłonny rynek zbytu. Ten bal to zdrowa, apolityczna inicjatywa społeczna mająca na celu dyplomatyczne zbliżenie Polaków, Ukraińców, Białorusinów i Rosjan na płaszczyźnie kulturowej, gastronomicznej i międzyludzkiej. To ważne i słuszne, choć paradoksalnie trudne. Z biegiem lat coroczne spotkanie ludzi otwartych na Wschód – podróżujących w te strony oraz znających tamtejsze realia (nie tylko z przejaskrawionych doniesień prasowych) na dobre wpisało się w grafik krakowskich imprez. Od lat zajmuję się dyplomacją wschodnią – aktywnie zapraszam Rosjan i Ukraińców do Polski oraz reklamuję nasz kraj za granicą w ich środkach masowego przekazu. Jestem z tego bardzo dumny. Wcale nie musimy „się kochać” i nie na tym mi zależy, ale pragmatyczne podejście, odrobina zdrowego rozsądku i umiejętne prowadzenie dyplomacji leży również w naszym interesie – mówi Dawid Łasut, organizator balu.

Już 22.02 w krakowskim hotelu City SM *** & Leśne SPA odbędzie się IX Charytatywny Bal Dyplomacji Wschodniej.

W programie wieczoru nie zabraknie gości specjalnych i części artystycznej (Pavel Samokhin z rodziną, Natalia Opyrchał, Anastazja Lozan, Joanna Krzepina Art), gigantycznego tortu – niespodzianki, zabawy tanecznej z Dj Bojakiem oraz licytacji charytatywnej na rzecz fundacji „Możesz na mnie liczyć” (www.pomoz.pl) propagującej empatię, szacunek, pomoc i zrozumienie względem drugiego człowieka.

Ogromne podziękowania dla Kancelarii Finansowo- Ubezpieczeniowej Alina Roszczyńska, Magia Day Spa, 3 G Dentist, salonu Pierre Cardin CH Czyżyny, restauracji Vistula Port, salonu Podróże życia, cukierni Łysa Góra, winiarni Klimaty Południa, kosmetyków Kumazu, cateringu dietetycznego Optimal Fit oraz biżuterii Lacrime D’oro.

Więcej informacji o balu oraz możliwość uzyskania bezpłatnego znajdziecie na fb-kowej stronie organizatora Dawid Łasut.

fot. Piotr Werner Portrait & Fashion Photography

Patronat medialny Law Business Quality.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności