Bal Dyplomacji Wschodniej już 23.02 po raz ósmy w Krakowie!

Na mapie świata wyróżniamy zarówno Zachód, jak i Wschód. Po latach komunistycznego zniewolenia radykalnie wybraliśmy kurs proeuropejski i proamerykański. I bardzo słusznie. Należy jednak pamiętać, iż istnieje coś na Wschód od naszych granic. I nie jest to jedynie rosyjski niedźwiedź z Putinem na grzbiecie.

 

 

– Słuchając wypowiedzi niektórych polityków i dziennikarzy często odnoszę wrażenie, że zapomnieli, iż Rosja to nasz bezpośredni sąsiad, a biznesowo to bardzo chłonny rynek zbytu. Ten bal to zdrowa, apolityczna inicjatywa społeczna mająca na celu dyplomatyczne zbliżenie Polaków, Ukraińców, Białorusinów i Rosjan na płaszczyźnie kulturowej, gastronomicznej i międzyludzkiej. To ważne i słuszne, choć paradoksalnie trudne. Z biegiem lat coroczne spotkanie ludzi otwartych na Wschód – podróżujących w te strony oraz znających tamtejsze realia (nie tylko z przejaskrawionych doniesień prasowych) na dobre wpisało się w grafik krakowskich imprez. Od lat zajmuję się dyplomacją wschodnią – aktywnie zapraszam Rosjan i Ukraińców do Polski oraz reklamuję nasz kraj za granicą w ich środkach masowego przekazu. Jestem z tego bardzo dumny. Wcale nie musimy „się kochać” i nie na tym mi zależy, ale pragmatyczne podejście, odrobina zdrowego rozsądku i umiejętne prowadzenie dyplomacji leży również w naszym interesie – mówi Dawid Łasut, organizator balu.

Już 23.02 w krakowskim hotelu City SM *** & Leśne SPA odbędzie się VIII Ogólnopolski Bal Dyplomacji Wschodniej.

W programie wieczoru nie zabraknie gości specjalnych i części artystycznej (tancerz Żora Korolyov, aktorka Magdalena Górska), gigantycznego tortu – niespodzianki, zabawy tanecznej z zespołem Misiasty oraz licytacji charytatywnej na rzecz fundacji „Możesz na mnie liczyć” (www.pomoz.pl) propagującej empatię, szacunek, pomoc i wzajemne zrozumienie.

Ogromne podziękowania dla New Men Style, Alina Roszczyńska Kancelaria Finansowo-Ubezpieczeniowa, 3G Dentist Dental Clinic, The Secret Soap Store, winiarni Klimaty Południa, „Zdrowe smaki” catering dietetyczny, marki kosmetyków KUMAZU, Blueberry Eko Organic Salon oraz biura podróży „Podróże życia” za wsparcie dla projektu.

Więcej informacji o balu oraz możliwość uzyskania bezpłatnego zaproszenia już niebawem na fb-kowej stronie organizatora https://www.facebook.com/dawidlasut/.

fot. Piotr Werner Portrait & Fashion Photography

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności