Bal sympatyków rosyjskiego za nami


Empatia, zrozumienie, dystans, poczucie humoru i chęć niesienia pomocy – te emocje połączyły uczestników IV edycji Charytatywnego Balu Sympatyków Rosyjskiego, jaki odbył się 14.02 w sali bankietowej krakowskiego Park Inn by Radisson. Patronat nad wydarzeniem objął magazyn Law Business Quality.

Ponad 100 osób wzięło udział w kolejnym, ideowym wydarzeniu Dawida Łasuta, krakowskiego podróżnika i społecznika. Gwoździem wieczoru był występ Sashy Strunin – popularnej wokalistki rosyjskiego pochodzenia.

Zgromadzona publiczność miała okazję zachwycić się głosem Natalii Wojtas, podziwiać obrazy artystki Maggie Piu oraz malarki Natalji Sawkinej, posłuchać poezji w wykonaniu Magdaleny Kozińskiej oraz Tatiany Repinej.

Szef hotelowej kuchni oraz Winiarnia „Klimaty Południa” zadbały o kubki smakowe uczestników gali. Tort gigant domowej roboty, słodka niespodzianka wieczoru, to dzieło cukierni „Słodka biblioteczka”. Dzięki ofiarności gości w trakcie licytacji charytatywnej udało się zebrać 3.500zł na rzecz operacji oraz rekonwalescencji 3-letniego Zachariasza Witkowskiego ze Stanisławowa na Ukrainie. Zabrakło jedynie Michała Szpaka, który nie mógł przybyć do Krakowa z przyczyn osobistych i obiecał nas odwiedzić jeszcze w tym roku.

Stitched Panorama

– Walka z nienawiścią i propagandą to mój obywatelski obowiązek. To nie był zlot „putinowskich trolli”, a spotkanie ludzi nastawionych na dialog. Rosji wcale nie musimy kochać – te czasy, na szczęście, już minęły, ale z uwagi na sąsiedztwo powinniśmy nauczyć się współpracować również z tym krajem. To ważna i słuszna inicjatywa – mówi organizator.

Ogromne podziękowania dla partnerów przedsięwzięcia : biura podróży „Oasis Tours”, salonów meblowych „VINOTTI”, „Mercator Medical”, kwiaciarni „SofiFlora”, „Media Billboards”, „Femmalium” MED.&SPA, biura podróży „Bezkresy” oraz „Arion”, pensjonatu „Ryś” w Bukowinie, SJO „Titanum”, mydlarni „u Franciszka” oraz restauracji „Krakowskie Przedmieście” i „Balkan Express Grill”.

Więcej informacji o tym i kolejnych projektach Dawida Łasuta znajdziecie na www.facebook.com/EfektywnyRosyjski

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności