Beesafe wykorzysta sztuczną inteligencję do oceny szkód komunikacyjnych, by rozstrzygać roszczenia w ciągu kilku minut

Beesafe, część Vienna Insurance Group (VIG), wykorzysta na polskim rynku sztuczną inteligencję do tworzenia wycen szkód pojazdów i natychmiastowego przygotowania oferty wypłaty odszkodowania. 

 

 

W tym celu Beesafe zastosuje rozwiązanie oparte na sztucznej inteligencji opracowane przez firmę Tractable, które szczegółowo ocenia uszkodzenia pojazdu w oparciu o zdjęcia przesyłane za pośrednictwem aplikacji internetowej. Za pomocą sztucznej inteligencji, w ciągu kilku sekund, aplikacja sporządza ocenę szkód, często bez potrzeby dalszej weryfikacji.

W stosownych przypadkach Beesafe wykorzysta ocenę przedstawioną przez sztuczną inteligencję do złożenia klientom natychmiastowych ofert odszkodowań. Dzięki temu decyzje dotyczące roszczeń będzie można podjąć w ciągu kilku minut – nawet podczas pierwszego kontaktu z klientem. Beesafe przewiduje, że za pomocą tej technologii możliwe będzie rozstrzygnięcie większości spraw, co umożliwi znacznie szybsze niż dotychczas rozwiązywanie problemów klientów.

Rafał Mosionek, CEO Beesafe, członek zarządu Compensa: „Dzięki sztucznej inteligencji Tractable możemy zapewnić klientom dokładną i skuteczną metodę dokonywania zdalnej oceny szkód, co pozwoli nam złożyć ofertę odszkodowania niemal natychmiast. Rozwiązujemy problemy naszych klientów i udzielamy im pomocy po wypadkach niemalże błyskawicznie”.

Aleksander Surowiak, Dyrektor sprzedaży, Europa Środkowo-Wschodnia w Tractable: „Korzystanie ze sztucznej inteligencji w celu oferowania natychmiastowych ofert odszkodowań pozwoli Beesafe rozstrzygnąć większość roszczeń z tytułu szkód motoryzacyjnych w ciągu zaledwie kilku minut od ich zgłoszenia. Wprowadzamy najnowocześniejszą technologię tam, gdzie ma to największe znaczenie, tworząc dla kierowców nowy standard obsługi klienta”.

Do komputerowego rozpoznawania obrazu sztuczna inteligencja Tractable wykorzystuje technikę głębokiego uczenia (deep learning) i inne techniki uczenia maszynowego (machine learning). Szkolenie sztucznej inteligencji przebiega przy pomocy wielu milionów zdjęć uszkodzeń samochodów, a algorytmy uczą się na podstawie analizy ogromnej ilości różnych przykładów. Technologię Tractable można stosować na całym świecie, do każdego pojazdu.

Sztuczna inteligencja pozwala ubezpieczycielom oszacować uszkodzenia pojazdu. Przesyła zalecane metody naprawy oraz kieruje procesem zarządzania roszczeniami – wszystko to pozwala zapewnić jak najszybsze rozpatrzenie i rozstrzygnięcie każdego roszczenia.

O Beesafe

Beesafe to technologiczny startup (insuretech) VIG i Compensa TU SA w Polsce – zajmuje się w pełni cyfrowym dostarczaniem produktów OC/AC. Kluczowa wartość dostarczana klientom jest prosta: wystarczą dwie proste informacje (data urodzenia i numer rejestracyjny samochodu), aby otrzymać ofertę OC/AC. Cały proces wyliczenia składki trwa kilka sekund, w przeciwieństwie do innych rozwiązań rynkowych wymagających czasu i podania poufnych danych.. Beesafe zrealizował swój MVP po niespełna ośmiu miesiącach intensywnych przygotowań. Pierwszy rok dla Beesafe bardzo udany – marka zdobyła  100 tys. klientów po pierwszych 12 miesiącach działalności.

O to jak działa Beesafe: https://www.youtube.com/watch?v=R9kLoZqm2yg

Więcej informacji o Beesafe: www.beesafe.pl

O Tractable:

Firma Tractable opracowuje systemy sztucznej inteligencji wykorzystywane do usprawniania usuwania skutków wypadków i katastrof. Założona w 2014 roku firma Tractable, wykorzystuje wiodące w branży rozwiązania sztucznej inteligencji do obsługi napraw i zakupu pojazdów o wartości ponad 2 mld USD. Sztuczna inteligencja firmy Tractable cieszy się zaufaniem ponad 25 spośród 100 największych ubezpieczycieli na świecie, zapewniając im szybkie, dokładne i wydajne narzędzie do świadczenia skutecznej pomocy ubezpieczonym klientom prywatnym i korporacyjnym w zakresie napraw, ochrony i transakcji dotyczących pojazdów i nieruchomości.

Aby dowiedzieć się więcej o Tractable i umówić pokaz demo, wejdź na stronę tractable.ai lub odwiedź nas w serwisie LinkedIn lub Twitter.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności