Belgijski deweloper rekordzistą polskiego rynku


Mijający rok okazał się rekordowy dla Ghelamco Poland – belgijski deweloper wynajął aż 80 tys. m2 powierzchni biurowej. To najlepszy wynik w skali całego polskiego rynku.

 

Jak podkreśliła 15 grudnia w komunikacie prasowym spółka, 80 tys. m2 wolumenu powierzchni wynajętej w mijającym roku to najlepszy wynik nie tylko w 24-letniej działalności Ghelamco Poland, ale także tegoroczny w skali polskiego rynku nieruchomości biurowych.

Firma w ciągu ubiegłych 12 miesięcy podpisała łącznie 14 umów najmu w ramach obecnie rozwijanych projektów w Warszawie i w Łodzi, w tym m.in. w Warsaw Spire (na zdjęciach) oraz Przystanku mBank. Do rekordowych transakcji zawartych w tym roku przez Ghelamco należy najem 24 tys. m2 w ramach nowej, łódzkiej siedziby mBank oraz umowa z firmą Samsung na blisko 22 tys. m2 w kompleksie Warsaw Spire.

W swoim flagowym projekcie przy pl. Europejskim tylko w 2015 r. deweloper skomercjalizował przeszło 56 tys. m2. Natomiast najem powierzchni przez mBank był w tym roku największą transakcją zawartą poza Warszawą – podała spółka.

Oprócz wyżej wymienionych Samsunga i mBanku, do grona przedsiębiorstw i instytucji, które w tym roku wybrały projekty Ghelamco na siedziby, należą też m.in.: Adecco Poland, Benefit Systems SA, Bilfinger HSG Facility Management, BNP Paribas Securities Services, Centrum Unijnych Projektów Transportowych, Daftcode oraz JLL.

Jesteśmy dumni z wyniku, jaki wypracowaliśmy w tym roku. Zaufanie, jakim obdarzają nas kolejni najemcy, jest wyznacznikiem jakości naszych projektów. To również dowód na to, że umiejętność dostarczenia nieruchomości najlepiej dopasowanych do potrzeb najemców pozwala osiągnąć bardzo dobre wyniki niezależnie od odnotowywanej obecnie na rynku wysokiej podaży – podkreślił cytowany w komunikacie Jarosław Zagórski, Commercial & Business Development Director Ghelamco Poland.

Ghelamco_Warsaw Spire_3

„Szczególnie cieszy nas wielki rynkowy sukces Warsaw Spire – od samego początku wierzyliśmy, że ten projekt będzie dla nas i całego rynku szczególny. Włożyliśmy niezwykle dużo energii w to, by zredefiniować pojęcie budynku biurowego poprzez wartość dodaną – przestrzeń dla miasta i ludzi. Projekt placu Europejskiego, jako połączenie funkcji komercyjnych i publicznych, spotkał się z dużym entuzjazmem najemców. Jako nasz sukces postrzegam również fakt, że udało się nam wykreować w Warszawie nowy, prestiżowy adres, nie tylko dla biznesu. Okolice Ronda Daszyńskiego to miejsce o ogromnym potencjale i niezwykle cieszy nas perspektywa kolejnych projektów, które będziemy realizować w tej lokalizacji – dodał Jarosław Zagórski.

Jak podano w komunikacie, w nadchodzącym roku Ghelamco zamierza utrzymać dynamikę operacji na polskim rynku na wysokim poziomie. W 2016 r. firma planuje oddać do użytku projekty biurowe o łącznej powierzchni ponad 131 tys. m2 oraz rozpocznie realizację inwestycji obejmujących 265 tys. m2, w tym zapowiadanych projektów Sienna Towers i Warszawa Gdańska. Poza Warszawą Ghelamco planuje intensywny rozwój na rynkach regionalnych oraz w sektorze nieruchomości mieszkaniowych i handlowo-usługowych.

Ghelamco_Warsaw Spire_1

(gm)

***** Ghelamco Poland to lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce, pionier zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej. Przez 24 lata jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, firma na polskim rynku dostarczyła 1 mln m2 powierzchni biurowej, mieszkaniowej, handlowej i magazynowej. Wolumen sprzedaży zrealizowanych projektów przekracza 1,3 mld EUR. Firma wkracza też na rynek nieruchomości handlowych, a pod marką Ghelamco Residential jest aktywna w sektorze nieruchomości mieszkaniowych. Flagową inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire, którego realizacja zaplanowana jest na kwiecień 2015.

Ghelamco Poland wdraża też pionierskie koncepcje innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie budynków. Reputację niekwestionowanego lidera zrównoważonego budownictwa na polskim rynku potwierdza osiem certyfikatów BREEAM, przyznanych projektom Ghelamco o łącznej powierzchni 290 tys. m2.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności