Szacuje się, że tylko w zeszłym roku 48% przypadków wycieków danych spowodowane było błędem lub lekkomyślnością pracowników. W efekcie aż 80,6% przedsiębiorców zamierza szkolić swoje zespoły z zakresu cyberbezpieczeństwa. Z myślą o tym powstała e-Bezpieczna Polska – bezpłatna platforma webinarów z zakresu cyberbezpieczeństwa dla firm.
Systematycznie dodawane są nowe terminy, tematy i prowadzący. Zapisy dostępne są na oficjalnej stronie projektu: tutaj.
Platforma dedykowana jest przedsiębiorcom (od małych firm, po korporacje) i ich pracownikom, administratorom IT, specjalistom ds. bezpieczeństwa, resellerom oraz wszystkim, którzy chcą zwiększyć poziom wiedzy z zakresu cyberbezpieczeństwa. Umożliwia skorzystanie z wiedzy ekspertów oraz podnoszenie własnej świadomości na temat zagrożeń i sposobów na zabezpieczenie się przed nimi.
Stały dostęp do wiedzy i certyfikacja
Dostęp do platformy jest stały i ciągły – firmy mogą wziąć udział w dowolnej ilości webinarów, zapisując się na każdy z osobna. Szkolenia dodawane są systematycznie dzięki czemu zarówno uczestnicy jak i partnerzy mogą dołączyć w dowolnym momencie. Udział co najmniej w pięciu różnych szkoleniach i wypełnienie ankiet potwierdzających zdobytą wiedzę gwarantują przedsiębiorcom certyfikat online uwiarygodniający doskonalenie kompetencji.
– W branży bezpieczeństwa IT działamy już 10 lat i przez ten czas obserwujemy co prawda rosnącą świadomość na temat zagrożeń i większe zainteresowanie kwestiami ochrony danych wśród firm, ale poziom edukacji wciąż jest niewystarczający – mówi Łukasz Jesis, Prezes Xopero Software S.A. – organizatora projektu – na rynku brakuje specjalistów, nie ma powszechnego obowiązku edukacji w tym zakresie czy chociażby studiów o tym profilu. Dlatego też w ramach projektu e-Bezpieczna Polska udostępniamy firmom wiedzę naszych ekspertów oraz zachęcamy do tego innych producentów i specjalistów.
Partnerzy poszukiwani
Organizator zaprasza firmy działające w branży cyberbezpieczeństwa do wzięcia udziału w projekcie w roli ekspertów i partnerów. Dołączając do platformy mają możliwość prezentacji swojej wiedzy przed szeroką publicznością oraz realizację wspólnej misji edukacji oraz podnoszenia poziomu bezpieczeństwa w polskich firmach.
Ochrona przed zagrożeniami
Według badań Breach Level Index w minionym roku tracono średnio 18,5 mln rekordów danych dziennie, czyli 214 każdej sekundy. W połowie roku szacowano, że ponad 3,5 mld rekordów zostało naruszonych lub przejętych przez niepowołane podmioty. To o 72% więcej w porównaniu do tego samego okresu roku poprzedniego. Wśród największych zagrożeń są wspomniane już błędy i naruszenia pracowników, ale również ataki szyfrujące. W tym roku ransomware będzie atakował co 14 sekund powodując daleko idące konsekwencje. Według statystyk, 6 na 10 przedsiębiorstw, które utraciły dane, upada w ciągu 6 kolejnych miesięcy.
Udział w e-Bezpiecznej Polsce pozwoli przedsiębiorstwom nie tylko podnieść poziom wiedzy z zakresu bezpieczeństwa IT wśród swoich pracowników, ale również poznać sposoby i narzędzia do zabezpieczenia danych oraz ochrony przed czyhającymi w sieci zagrożeniami.
Zapisy dostępne są na oficjalnej stronie projektu: tutaj.