Zostań członkiem

Otrzymuj najlepsze oferty i aktualizacje dotyczące Magazynu LBQ.

― Reklama ―

spot_img

Anonimowość w sieci – mit, który warto obalić

W erze wszechobecnego Internetu wielu użytkowników ulega złudzeniu, że są anonimowi w sieci. To poczucie bycia niewidzialnym często skłania do działań, które w realnym...
Strona głównaBiznesBiznesowe oblicze edukacji. Spotkanie z Helen Doron

Biznesowe oblicze edukacji. Spotkanie z Helen Doron


Założycielka Helen Doron Educational Group spotkała się 8 grudnia z polskimi dziennikarzami, by przekazać przełomowe z punktu widzenia edukacji informacje: we wrześniu 2015 w naszym kraju pojawi się metoda nauczania matematyki od 3 roku życia!

Choć Helen Doron gościła już w Polsce, po raz pierwszy jej wizyta dotyczyła MathRiders – systemu edukacji matematycznej dla dzieci i młodzieży. Autorka programu opowiedziała o metodzie, jej biznesowym tle i o tym, co łączy „królową nauk” z językiem angielskim. Potwierdziła również zaskakującą informację – w naszym kraju od września 2015 roku w zajęciach matematycznych Grupy uczestniczyć będą mogły dzieci od trzeciego roku życia.

Biznesowe oblicze edukacji

W przyszłym roku Helen Doron będzie świętować 30. rocznicę działalności biznesowej. Wiele wskazuje na to, że w Polsce upłynie on pod znakiem matematyki. Od dwóch lat niesłychaną popularnością na naszym rynku cieszy się sieć edukacji matematycznej MathRiders. W jej ramach funkcjonują już 22 placówki – o ponad 100% więcej niż w roku szkolnym 2013/2014. Metodą uczy się niemal 1500 dzieci. Grupa prognozuje, że w kolejnym „sezonie” liczba ta wzrośnie dwukrotnie.

Helen Doron wraz z Małgorzatą Grymuzą, Master Franchisorem systemu MathRiders w Polsce, opowiadały o możliwościach biznesowych, jakie daje współpraca z siecią, wymaganiach wobec potencjalnych franczyzobiorców oraz o wsparciu, jakie oferuje im Grupa Edukacyjna. Ważnym tematem była również kwestia kosztów rozpoczęcia działalności w ramach systemu. Te określane są w zależności od rodzaju współpracy – założenie studio to rząd około 25 tys. złotych, otwarcie centrum wymaga natomiast inwestycji w wysokości około 35 tys. zł. Kwoty te obejmują jednorazową opłatę licencyjną oraz koszt wynajmu i przystosowania spełniającego wymagania lokalu.

Autorka innowacyjnych programów wspominała także o swoich początkach w branży edukacyjnej – o stworzeniu w 1985 roku znanej dziś na całym świecie metody nauczania angielskiego, o założeniu pierwszego centrum oraz o uruchomieniu w 1997 sieci franczyzowej funkcjonującej w oparciu o wypracowane i sprawdzone rozwiązania. Jak sama przyznała, pierwsze 12 lat działalności wykorzystała, by zyskać doświadczenie biznesowe, udoskonalić metody nauczania oraz zbudować kompletne i stabilne know how.

Fot. MathRiders 5

Metody skuteczne i przyjemne

Podczas spotkania Helen Doron ujawniła również plany Grupy na przyszłość. W roku szkolnym 2015/2016 MathRiders planuje poszerzenie oferty, kierowanej dotychczas do uczniów od 4 roku życia. Przyszłoroczną nowością będą zajęcia przygotowane z myślą o 3-latkach. Inicjatywa ta to kolejny krok umożliwiający rozpoczęcie nauki na etapie, gdy mózg jest najbardziej chłonny. Głównym celem nie jest poprawa umiejętności szkolnych, ale rozwój wczesnodziecięcych, intuicyjnych zdolności, które przekładają się na lepsze zrozumienie matematyki i pozytywny stosunek do przedmiotu oraz zbudowanie pewności siebie i wewnętrznej motywacji do nauki. Jak zaznaczyła prelegentka, nie chodzi o wykształcenie społeczeństwa matematycznych geniuszy, ale raczej stworzenie dzieciom możliwości wyboru swojej późniejszej ścieżki zawodowej bez obciążeń w postaci braków edukacyjnych i uprzedzeń związanych z postrzeganiem matematyki jako trudnej i nielubianej dziedziny.

Helen Doron ujawniła, że jedną z nowości przewidzianych na przyszły rok są materiały dydaktyczne MathRiders MathBoards – tablice dające niemal nieograniczone możliwości kształcenia różnorodnych umiejętności matematycznych – od nauki liczb, przez rachunki, po znajomość figur geometrycznych czy szacowanie.

Wizyta Helen Doron potwierdziła, że jej grupa edukacyjna stawia na zintegrowany i zrównoważony rozwój nie tylko swoich podopiecznych, ale również istniejących w jej ramach programów nauczania oraz samej sieci. W przypadku autorki innowacyjnych metod kształcenia, zrozumienie edukacyjnych potrzeb najmłodszych na całym świecie okazało się także kluczem do osiągnięcia sukcesu w biznesie.

WYWIAD Z HELEN DORON UKAŻE SIĘ W LUTOWYM WYDANIU NASZEGO MAGAZYNU!

Ewa Mąka