lederboard

Bo rozwój jest czymś naturalnym

21 warsztatów, dyskusje, networking, gość specjalny i panel dyskusyjny, a przede wszystkim – nowe pomysły, inspiracje, podpowiedź, jak ruszyć z miejsca, zobaczenie własnych błędów i świadomość, co mogę poprawić, zmienić. To pozostawiła w głowach i sercach uczestników tegoroczna evolucJA – daj się zainspirować, dwudniowy event, który po raz drugi zorganizowała firma Petra Consulting we współpracy z Wałbrzyski Ośrodkiem Kultury.

 

 

 

5 i 6 września, w gościnnych progach WOK na Piaskowej Górze – i w nieograniczonej przestrzeni Internetu odbył się już po raz drugi Ogólnopolski Event Rozwojowy „evolucJA – daj się zainspirować”. W tej edycji pod hasłem „Wyprzedź zmiany, świadomie kreuj przyszłość”.

– I tak było, w nowoczesnej i elastycznej formule 21 warsztatów podzielonych na 4 sesje, z których każdy uczestnik wybierał to, co go interesuje, rozmawialiśmy m. in. zmianach, rozdrożach bizesnowych, planowaniu, finansach; ale także o mediacjach, komunikacji i przyjaźnieniu się z samym sobą . Każdego dnia było także jedno, wspólne spotkanie, taka specjalna „wisienka” od nas – która dawała albo świetną i przydatną wiedzę, albo moc refleksji i przemyśleń– mówi Sylwia Petryna, pomysłodawczyni wydarzenia, CEO Petra Consulting.

W pierwszym dniu taką dawką wiedzy o marketingu i strategiach marketingowych zaserwował Paweł Tkaczyk, specjalista budowania silnych marek i storytellingu. Drugi dzień, oprócz warsztatów, upłynął pod znakiem pasjonującej dyskusji z udziałem: Natalii de Barbaro, autorki „Czułej przewodniczki”, Emilii Bartosiewicz-Brożyny, prezes Lady Business Club, Sylwi Bielawskiej wiceprezydentki Wałbrzycha oraz Sylwii Petryna i Arkadiusza Kłuska, dyrektora zarządzającego WFS Polska.

Temat, jaki zaproponowaliśmy, mocno pobudził do dyskusji. O emocjonalnych gorsetach i krawatach, o energii męskiej i żeńskiej, i o tym, że uczuciowość w biznesie powinna zagościć jeszcze mocniej rozmawialiśmy półtorej godziny i temat został tak naprawdę tylko muśnięty.

– Mam wrażenie, że widzimy bardziej cel – niż drogę, skupiamy się na osiągnięciu – zamiast na uczestniczeniu, a to jest element energii męskiej, która przeważa w świecie. Trzeba się skupić na przywróceniu równowagi obu energii choć tak naprawdę teraz potrzeba nam więcej energii żeńskiej, czułości i uczuciowości, także w biznesie – podkreślała Natalia de Barbaro, gość specjalny.

Były też konkursy i fantastyczne nagrody, trochę rozrywki w postaci standu-upu i networking – tak, jest możliwy w on-linie.

– To były dwa niesamowite dni. Po raz pierwszy zmierzyliśmy się z eventem w formule on-line, były z tym związane oczywiście obawy, czy wszystko technicznie będzie ok, łączenia z panelistami, ze studiem, itd. Ale wszystko poszło jak należy, jestem bardzo szczęśliwa – podsumowuje Sylwia Petryna.– Jestem ogromnie wdzięczna partnerom wydarzenia, naszym gościom, trenerom a przede wszystkim tym, którzy intensywnie pracując spędzili z nami te dwa dni, czyli uczestnikom. Zrobiliście to dla siebie, ze świadomością własnych potrzeb i chęci poszerzania swojej przestrzeni osobistej lub zawodowej.

Wśród podsumowań, jakie otrzymaliśmy od naszych uczestników, natrafiliśmy na zdanie, które jest idealną puentą tego, co przyświecało idei organizacji eventu:

„Uczestnictwo w spotkaniu to wgląd w siebie. Uczucie, że nie jest się samemu i inni mają podobnie – buduje. Jest się we wspólnocie, w której rozwój jest czymś naturalnym i potrzebnym”.

Partnerami wydarzenia byli:

*Wałbrzyski Ośrodek Kultury – nasz współorganizator, któremu bardzo dziękujemy za cudowną gościnę w filii przy ul. Broniewskiego 65A

*WFS Polska – dziękujemy za zorganizowanie networkingu i udział w panelu dyskusyjnym

*Lady Business Club –inspirująca przestrzeń dla kobiet zainteresowanych rozwojem

*Magazyn Law Business Quality

*Magazyn Sukces jest Kobietą

*Magazyn gospodarczy naszbiznes24.pl

Oraz projekty Biznesłomenki i Imperium Kobiet.

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności