Butelka pełna sztuki – edycja limitowana cuvée Belle Epoque Blanc de Blancs


Japońska artystka Ritsue Mishima wspólnie z jednym z najcenniejszych domów szampańskich Perrier-Jouët prezentują nową edycję limitowaną kultowego cuvée Belle Epoque Blanc de Blancs.

 

Od ponad 200 lat Dom Szampański Perrier-Jouët pielęgnuje bliskie więzi ze światem sztuki. Najsłynniejszym symbolem tej współpracy jest stworzona ponad 100 lat temu przez Emille Gallé – czołową postać nurtu Art Nouveau – niezwykła butelka szampana Perrier-Jouët Belle Epoque zdobiona motywami florystycznymi, uznawana obecnie za dzieło sztuki.

Jednym z efektów aktualnych relacji domu szampańskiego Perrier-Jouët z artystami była m. in. zaprezentowana podczas Design Miami – jednego z najważniejszych wydarzeń designerskich na świecie, którego Perrier-Jouët jest mecenasem – poetycka, wykonana ze szkła z Murano instalacja Ritsue Mishimy zatytułowana All’ombra della luce. Było to już drugie, po spektakularnym projekcie szklanej wazy służącej do serwowania szampana, dzieło stworzone przez Japonkę w ramach współpracy z domem szampańskim Perrier-Jouët.

Obecnie Ritsue Mishima i dom szampański Perrier-Jouët prezentują trzeci wyjątkowy wspólny projekt artystyczny – nową limitowaną edycję kultowego szampana Belle Epoque Blanc de Blancs. Ikona domu szampańskiego Perrier-Jouët butelka ozdobiona przez Emile Gallé kwitnącymi na biało, zielono i złoto anemonami, w rękach Japonki zyskała przezroczystość i wirujące wokół butelki szklane ornamenty będące symbolem stylu artystki a równocześnie przywołujące tradycyjne motywy Art Nouveau.

Ta wspaniała piękna butelka zamyka w sobie doskonały rocznikowy szampan, będący idealnym odzwierciedleniem niepowtarzalnego stylu domu szampańskiego Perrier-Jouët. Cuvée stworzone ze szczepu Chardonnay z rejonu Côte des Blancs charakteryzuje się delikatnymi aromatami kwiatów lilii, młodych, białych owoców, świeżością, delikatnością, która uwodzi dynamizmem i długim finiszem. To także doskonała przejrzystość i blask będący potwierdzeniem najwyższej jakości prestiżowego terroir oraz doboru tylko najlepszych owoców.

265458_152_preview

Edycja limitowa Perrier-Jouët Cuvée Belle Epoque Blanc de Blancs by Ritsue Mishima to wyjątkowy pomysł na oryginalny prezent dla miłośników szampana i sztuki. To także wyzwanie dla kolekcjonerów, ponieważ jest on dostępny w bardzo ograniczonej liczbie i sprzedawany wyłącznie przez upoważnionych dystrybutorów.

 

Dom Szampański Perrier-Jouët

Dom Szampański Perrier-Jouët jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i prestiżowych producentów szampana na świecie. Powstał w 1811 roku w Epernay, wokół którego znajdują się winnice dające najwyższej klasy winogrona. Od początku istnienia domu, o jego stylu decydowało zaledwie siedmiu mistrzów piwnicy, tzw. strażników dziedzictwa odpowiedzialnych za tworzenie i zachowanie lekkiego owocowego-kwiatowego charakteru cuvée. Do dzisiaj udało się zachować najcenniejsze skarby Domu, w postaci szampanów vintage, takich jak Perrier-Jouët z 1825 roku – obecnie najstarszy szampan na świecie.

Dom Szampański Perrier-Jouët słynie ze wspierania sztuki i artystów. W swojej historii współpracował z wieloma młodymi uznanymi twórcami takim jak Daniel Arsham, Noé Duchaufour-Lawrance, Miguel Chevalier, Makoto Azuma, Tord Boontje, Studio Glithero i Simon Heijdens a współcześnie z Tord Boontje, Vik Muniz, mischer’traxler czy Ritsue Mishima.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności