Ceny transferowe – kluczowe obszary proponowanych zmian


Projekt ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i prawnych przewiduje m.in. wprowadzenie do polskiego prawa unijnych przepisów dotyczących opodatkowania w przypadku spółek dominujących i spółek zależnych. Dotyczy to zwłaszcza dokumentowania cen transferowych stosowanych przez podmioty powiązane.

 

W trakcie organizowanego przez MMC Polska spotkania, które odbędzie się w dniach 7-8 września 2015 roku w Hotelu Sheraton w Warszawie, poruszane będą kwestie najnowszego orzecznictwa oraz interpretacji. Jest to sprawa istotnej wagi, ponieważ transakcje pomiędzy podmiotami powiązanymi na gruncie prawa podatkowego mogą generować pewne ryzyka. Można je jednak ograniczyć dzięki podjęciu odpowiednich działań w tym obszarze poprzez sporządzenie właściwej i zgodnej z przepisami dokumentacji oraz opracowanie i wdrożenie spójnej polityki cen transferowych.

Uczestnictwo w warsztatach pozwoli ich uczestnikom uniknąć błędów w przygotowywaniu dokumentacji własnych transakcji oraz lepiej wpłynąć na wynik kontroli. Nasi Eksperci oprócz nowych zasad cen transferowych, przedstawią też różne zaistniałe w przeszłości sytuacje, co umożliwi rozwiązywanie najczęściej występujących problemów.

Główne zagadnienia:
• Projektowane zmiany przepisów w zakresie cen transferowych
• Limity powodujące powstanie obowiązku sporządzania dokumentacji
• Najczęstsze problemy i wątpliwości przy tworzeniu dokumentacji obecnie – case study
• Kontrole w zakresie cen transferowych

Podczas warsztatu swoje prelekcje zaprezentują:
Grzegorz Garbarczyk, Enodo Advisors, Artur Klęsk, Partner w Enodo Advisors, Piotr Niewiadomski, PwC, Katarzyna Olejnik–Długaszek, KPMG, Joanna Pachnik, EY, Anna Wcisło, Crido Taxand, Arkadiusz Żurawicki, MDDP

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: http://mmcpolska.pl/event/ceny-transferowe-kluczowe-obszary-proponowanych-zmian

PATRONAT MEDIALNY LAW BUSINESS QUALITY.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności