lederboard

Charytatywna sesja w Maroko „I… taki świat jest piękny”


Katarzyna Bujakiewicz, Weronika Książkiewicz, Justyna Steczkowska oraz Omenaa Mensah wróciły z Maroko, gdzie wzięły udział w sesji do charytatywnej akcji „I… taki świat jest piękny”. Inicjatorką i pomysłodawczynią projektu jest Omenaa Mensah i jej fundacja Omenaa Foundation. Efektem tej współpracy będzie niecodzienny kalendarz, z którego dochód zostanie przekazany na budowę szkoły dla dzieci ulicy w Ghanie. Jego premierę zaplanowano na początek grudnia.

 

Omenaa Mensah w ramach swojej fundacji Omenaa Foundation pomaga najbiedniejszym dzieciom w Afryce w zdobyciu wykształcenia. Właśnie w tym celu zorganizowała akcję charytatywną „I… taki świat jest piękny”. Przygotowywała ją blisko 7 miesięcy. Dziś, mimo zmęczenia po pracowitym tygodniu w Maroko, nie ukrywa radości, że przedsięwzięcie to udało się zrealizować.

W akcji „I… taki świat jest piękny” udział biorą piękne i wykształcone kobiety: Katarzyna Bujakiewicz, Weronika Książkiewicz, Justyna Steczkowska oraz Omenaa Mensah. Pierwszym etapem projektu była sesja realizowana przez fotografa Marcina Sudera w Maroko. W trakcie tygodniowego wyjazdu gwiazdy i ekipa produkcyjna pokonały blisko 3000km po Maroko.

I tak swiat jest piekny (6)

Zdjęcia realizowane były w Legzirze, Marrakeszu i Essaouirze oraz ogrodach YSL. Na potrzeby sesji przygotowano ponad 30 makijaży i fryzur oraz dwa razy tyle stylizacji, do których stworzenia wykorzystano ponad 70 metrów tkanin i 20 kg biżuterii. W rezultacie pracy ponad 20 osobowego zespołu powstało ponad 3900 zdjęć. Wybrane zdjęcia z sesji znajdą się w kalendarzu, którego dochód zostanie przekazany na budowę szkoły dla dzieci ulicy w Temie (Ghana).

Gwiazdy na sesji w Maroko wystąpiły w sukniach inspirowanych kontynentem afrykańskim specjalnie na tę okazję przygotowanych przez najlepszych polskich projektantów. W akcję zaangażowali się Natasha Pavluchenko, projektantki Just Paul, duet Paprocki&Brzozowski, Tomasz Olejniczak, a także Łukasz Jemioł. Ich kreacje po zrealizowaniu projektu zostaną zlicytowane na rzecz szkoły w Ghanie w trakcie charytatywnego wieczoru – premiery kalendarza akcji. Na licytację wystawione zostaną także unikatowe zdjęcia Marcina Sudera.

I tak swiat jest piekny (10)

Ambasadorką akcji pomocy dzieciom w Afryce jest także Małgorzata Rozenek, która finansuje naukę kilkorgu podopiecznym fundacji Omenaa Foundation. Projekt aktywnie wspiera także Agnieszka Jastrzębska.

Do pomocy może włączyć się każdy kupując kalendarz „I… taki świat jest piękny”, który od końca listopada dostępny będzie na stronach serwisu Omenaa.pl, w sklepach BARTEK, w butikach wszystkich projektantów zaangażowanych w akcję, w salonach 3i, a także w sklepie internetowym marki Inglot oraz na platformie Mustache, jak i na Body Chief.

Afryka to kontynent olbrzymich kontrastów, gdzie dostęp do szkolnictwa mają tylko te dzieci, których rodziców na to stać. Pozostali mogą jedynie marzyć nauce w szkole. A tylko dzięki wykształceniu dzieci te mają szansę całkowicie zmienić swoje życie. Zdobycie zawodu to dla nich możliwość usamodzielnienia się, a tym samym wyrwania z kręgu permanentnej biedy.

I tak swiat jest piekny (1)

Budowa szkoły w Temie to projekt realizowany przez Omenaa Foundation. Jej założycielka Omenaa Mensah (pół Polska, pół Ghanka) zdecydowała o jego uruchomieniu, gdy blisko dwa lata temu po raz pierwszy odwiedziła Ghanę, rodzinny kraj swojego ojca. W trakcie podróży trafiła do ośrodka Salezjanów Don Bosco, w którym przebywają dzieci ulicy. Zanim trafiły one do ośrodka, były wykorzystywane i zmuszane do ciężkiej pracy, często ponad ich siły. Zdarzały się też przypadki, że dzieci te sprzedawane były przez ich rodziny na plantacje do pracy za krowę lub kilkadziesiąt dolarów, po to, żeby rodzice mogli wyżywić resztę wielodzietnej rodziny. Właśnie takie, dotknięte ciężkim losem dzieci Omenaa spotkała w ośrodku Salezjanów w Temie.

Pomimo ich smutnych historii, dzieci te są wesołe i pełne nadziei. W rozmowach o marzeniach nie wspominają o komputerze, tablecie, czy komórce. One po prostu chcą się uczyć. Omenaa Mensah poruszona ich losem postanowiła, że wybuduje dla nich szkołę. Dlatego od ponad roku intensywnie szuka sposobów sfinansowania tej inwestycji. Potrzebny jest milion złotych, ale już sporo udało się osiągnąć. Omenaa ma ziemię pod szkołę, którą przekazała fundacji Miss Ghany. Ma gotowy projekt budynku szkoły i około 20 proc. budżetu na jego realizację.

I tak swiat jest piekny (13)

Akcja „I… taki świat jest piękny” w całości zasili konto budowy szkoły. Głównym partnerem projektu jest ITAKA.

W akcję zaangażowały się także marki: BARTEK, 3i, INGLOT, BODY CHIEF, RIFT, Lewanowicz, Termoorganika Mustache, Omenaa.pl oraz fundacja HATIMA.

I tak swiat jest piekny (7)

Partnerem medialnym projektu są: TVN, GALA oraz jastrzabpost.pl.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności