Co możesz zrobić, aby płacić niższe rachunki za gaz? Sprawdź!

Zmniejszenie kosztów zużycia gazu nie musi wiązać się z radykalnymi ograniczeniami. Jednoczesne zastosowanie kilku prostych patentów może sprawić, że rachunki obniżą się nawet o kilkaset złotych w skali roku – wystarczy tylko wprowadzić w życie kilka zmian, np. podczas codziennych czynności, takich jak gotowanie.

 

Oszczędności w gotowaniu

Zamiast garnków emaliowanych warto wybrać te z wysokiej jakości stali, co pozwoli zmniejszyć ilość gazu potrzebną na przygotowanie posiłku nawet o 36%. Ważne jest również korzystanie z przykrywek oraz zachowanie czystości naczyń, nie tylko od wewnątrz – przypalony spód garnka lub patelni znacznie utrudnia przekazywanie ciepła. Wybierając palnik na kuchence, warto zadbać o to, aby jego średnica była mniejsza od średnicy garnka, tak, by płomienie ogrzewały spód naczynia, a nie jego ścianki.

Termomodernizacja budynku

W przypadku domów ogrzewanych gazem bardzo ważną rolę odgrywa izolacja – odpowiednie ocieplenie budynku może być sporym wydatkiem, jednak biorąc pod uwagę perspektywę długoterminową, przynosi korzyści w postaci mniejszych rachunków za gaz.

Dobre praktyki

Ponadto, utrzymanie w mieszkaniu temperatury na poziomie około 20-22 stopni w dzień i 17 w nocy jest dobre nie tylko dla zdrowia, ale również dla portfela – zwiększenie temperatury o 1 stopień przyczynia się do zwiększenia kosztów ogrzewania średnio o około 6%. Dlatego też nie warto zakręcać grzejników całkowicie na czas wyjść lub wyjazdów – ogrzanie wychłodzonego mieszkania pochłania znacznie więcej energii niż utrzymanie w nim stałej temperatury, a to przekłada się na wysokość rachunków.

Zmiana sprzedawcy gazu

Chcąc zmniejszyć koszty zużycia gazu warto również zastanowić się nad zmianą sprzedawcy paliwa gazowego. Sam proces zmiany dostawcy gazu jest dla klienta bardzo prosty, a w dodatku całkowicie bezpłatny. Po udzieleniu pełnomocnictwa nowemu sprzedawcy, formalności związane ze zmianą, leżą w całości w rękach dostawcy, a rola klienta ogranicza się głównie do wyboru najbardziej korzystnej dla siebie oferty.

Więcej informacji na temat gazu w domu oraz zmiany dostawcy znaleźć można pod adresem: https://poprostuenergia.pl/gaz-dla-domu/

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności