lederboard

Condohotel czyli apartamenty pod inwestycje

Pojęcie condohotel niekoniecznie jest znane nawet inwestorom na rynku nieruchomości. Najprościej mówiąc, taki budynek stanowi połączenie mieszkań oraz hotelu. Najczęściej są to obiekty, które można określić jako dość luksusowe.

 

Jak funkcjonuje condohotel?

Przed rozpoczęciem rozważań na temat opłacalności tej inwestycji, warto zadać sobie pytanie, jak taki condohotel w ogóle funkcjonuje. Kiedy ktoś przyjrzy się takiej budowli, na pierwszy rzut oka stwierdzi, że jest to zwyczajny hotel wysokiej klasy. Jednak trzeba zagłębić się w temat, aby zrozumieć różnicę. W teorii każdy pokój, każda pojedyncza część, może należeć do innego właściciela. Jest to całkowicie zgodne z prawem. Oczywiście takie inwestycje najczęściej powstają w miejscowościach turystycznych, gdzie jest duża szansa na to, że znajdą się chętni na wynajem takich pomieszczeń, na krótszy bądź dłuższy czas. Dużą zaletą jest tutaj fakt, że wszelkie remonty i naprawy są pokrywane przez operatora hotelowego, co nie obciążą bezpośrednio inwestora.

Apartamenty pod inwestycje

Jeśli mowa o inwestycji, to trzeba jasno powiedzieć, jakiego zysku można się spodziewać i jakie jest ryzyko związane z włożeniem w ten biznes swoich pieniędzy. Deweloperzy kuszą zyskiem rzedu 5%, do 10% wartości nieruchomości. Warto jednak pamiętać, że zysk jest gwarantowany tylko i wyłącznie w czasie trwania umowy czyli przez okres średnio od 5 do 10 lat. Co będzie działo się później? Trudno powiedzieć. Czasem deweloperzy oferują różne inne modele finansowania, które mają przynieść duże zyski. Jak jednak będzie w rzeczywistości? Inwestycja to inwestycja, trzeba liczyć się z ryzykiem. Z drugiej strony, warto pamiętać o zasadzie, że kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana. Inwestowanie w nieruchomości zawsze należało do tych bardziej bezpiecznych form inwestowania pieniędzy, a zatem można spać spokojnie. Oferty rynku condo możecie znaleźć na stronie: https://condo.pl/

Alternatywy dla condohotel

Alternatywą dla condohotelu jest oczywiście zakup zwyczajnej nieruchomości na wynajem. Mowa o domu lub mieszkaniu. Tutaj jednak działają pewne akty prawne, które przy condohotelu nie mają racji bytu. Mowa oczywiście o ochronie lokatorów. Pod tym względem inwestycja w condohotel jest korzystniejszym rozwiązaniem dla inwestora. Na pewno trzeba przemyśleć wszystkie za i przeciw przed podjęciem ostatecznej decyzji, bo stawka jest bardzo wysoka. Najczęściej w grę wchodzi wydanie wieloletnich oszczędności. Jeżeli ktoś nie jest pewien co robić, dobrze jest skonsultować się z osobą biegłą w tej branży, która będzie w stanie udzielić dobrej rady.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności