CoSpot miejsce dla biznesu i idei

Biura coworkingowe coraz częściej oferują powierzchnię rzędu kilku tysięcy metrów kwadratowych. To odpowiedź na zapotrzebowanie gigantów, którzy decydują się na wynajem dużej powierzchni coworkingowej dla wszystkich swoich pracowników, nie martwiąc się aranżację miejsca ani o kwestie administracyjne.

 

Według badań Global Coworking Survey w 2018 roku na świecie było aż 1 700 000 osób korzystających z coworków, natomiast liczba miejsc coworkingowych w roku 2018 wynosiła  19 000. Z roku na rok  rośnie ilość przedsiębiorców korzystających  z przestrzeni coworkingowych, a prognozy na 2019 są równie optymistyczne.

Coworking oznacza pracować razem z naciskiem na aspekt współpracy i bycia ze sobą.  „To więcej niż miejsce do prowadzenia działalności gospodarczej. Tu najważniejsza jest społeczność” – mówi  Radosław Szwugier, co-founder najnowszej przestrzeni mieszczącej się w samym centrum Łodzi, w biurowcu przy ul. Zachodniej 70.

Biura coworkingowe są odpowiedzią na potrzeby nowoczesnych przedsiębiorców, którzy nie są przywiązani do konkretnego miejsca i mogą decydować skąd będą świadczyć swoje usługi.  Był czas, gdy konsultanci czy  freelancerzy pracowali z domu lub „okupowali” lokalne kawiarnie.  Jednak praca w domu niesie konsekwencje izolacji i wyobcowania,  zaś w kawiarni trudno o skupienie, nie mówiąc o możliwości biznesowego spotkania czy organizacji telekonferencji.

Coworking inspiruje, stwarza  nowe możliwości i rozwiązania. Praca w otoczeniu pasjonatów,  powoduje wzrost motywacji i nadaje sens tym, którzy postanowili być sami sobie  „sterem, żeglarzem, okrętem”.

Coworking inna jakość pracy

Dzięki coworkingowi, wiele się zmieniło na lepsze. Podstawą  takich miejsc  są relacje, spotykanie  ludzi pracujących w podobnej formule. Wszystko to pozytywnie wpływa na  samoocenę i pomaga w osiąganiu zamierzonych celów zawodowych.  W efekcie miłośników coworkingu przybywa z każdym rokiem. Zarówno w Warszawie jak w innych miastach powstaje coraz więcej  przestrzeni coworkingowych,  które oprócz  wygodnego stanowiska pracy gwarantują  poczucie wspólnoty.

Nowoczesne podejście do biznesu

Jest jeszcze jeden istotny aspekt, który przemawia za rozwiązaniem coworkingowym. Pracując w otoczeniu innych właścicieli firm, mamy możliwość poznania przyszłego partnera biznesowego, czy inwestora. Przy tak zwanym „wspólnym stole” łatwiej omówić ewentualny nowy model współpracy i dalszy rozwój swojej jednoosobowej firmy. Coworking zdobywa serca wielu przedsiębiorców właśnie ze względu na możliwość budowania nowych relacji.

Nie tylko Warszawa

Łódź jest niezwykle perspektywicznym rynkiem, w kwestiach rozwoju biznesu.  Bliskość od Warszawy sprzyja postawaniu łódzkich fili warszawskich przedsiębiorstw, które szukają obszaru na rozwój działalności w województwie łódzkim. Wzrasta też liczba startupów i małych firm, dla których coworking jest idealnym rozwiązaniem dającym możliwość poznania nowych ludzi i pracy w przyjaznym środowisku.  Jak dodaje Radosław Szwugier: „Łódź bardzo dobrze się rozwija i to dosłownie z dnia na dzień. Firmy z Warszawy przenoszą się do Łodzi, co daje nam kolejne grono osób, poszukujących miejsc do rozwoju. Współczesny świat pracy jest inny, bardziej  mobilny i elastyczny.  Czasem przedsiębiorcy potrzebują biura na kilka miesięcy lub tylko raz  w miesiącu. CoSpot daje taką możliwość , bez konieczności , rezygnacji z dogodnej lokalizacji czy biurowych udogodnień.”

CoSpot miejsce dla każdego

Nowoczesny design, znakomita lokalizacja, biura na najwyższym, europejskim poziomie – to wszystko oferuje łódzki CoSpot. W związku z dynamicznym rozwojem małego i średniego biznesu w Łodzi planowane jest  otwarcie kolejnych przestrzeni biurowych, między innymi na ulicy Piotrkowskiej 138, Łagiewnickiej i w dalszych planach –  na Widzewie. W każdym z tym miejsc przedsiębiorcy będą mieli zagwarantowane warunki pracy i przestrzeń, w której najważniejszy jest  człowiek i jego wygoda, a to w konsekwencji  przekłada się na efektywność  wykonywanej w pracy.

„Jesteśmy miejscem działającym nie tylko w godzinach biurowych.  Organizujemy eventy, warsztaty, konferencje. Tradycją stały się cotygodniowe wewnętrzne śniadania, dla całej CoSpotowej  społeczności. To także idealna przestrzeń do organizowania wszelkiego rodzaju eventów, od szkoleń, poprzez konferencje prasowe, aż po pokazy mody czy koncerty” – dodaje Radosław Szwugier.

Coworking przyszłością dla rozwijającego się biznesu

Podsumowując coworking  to połączenie wspólnej powierzchni biurowej, centrum biznesu i kawiarni. To unikalna alternatywa  miejsca do pracy dla freelanserów, małych i średnich przedsiębiorców, gwarantująca elastyczne warunki wynajmu bez wysokich czynszów i długoterminowych, nierozwiązywalnych umów z gotową, nowoczesną infrastrukturą biurową.  To odpowiedź na zapotrzebowanie ludzi, którzy nie chcą funkcjonować  w korporacyjnych biurach, ale też nie interesuje ich praca w domu.

Wszyscy jesteśmy coraz bardziej nastawieni na kreatywność, a coworking doskonale odpowiada na to zapotrzebowanie i dla wielu firm może być szansą na rozwijanie swoich kompetencji i …marzeń.

https://www.cospot.pl/

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności