CREATOR wybrał najlepsze projekty wnętrz

Poznaliśmy zwycięzców konkursu na najlepszy projekt wnętrz, zorganizowanego przez firmę  CREATOR. Laureatkami tegorocznej edycji zostały Panie: Alicja Lima, Małgorzata Masek, Emilia Rzeczycka, Marzena Trawka i Anna Wawszczyk-Rokosz.

 

 

Ambicją CREATORA, specjalizującego się w kursach projektowania wnętrz z wykorzystaniem programu Archicad,  jest przekazanie jak najszerszej wiedzy zarówno teoretycznej, jak i praktycznej z dziedzin związanych z projektowaniem, mieszkaniami oraz domami. Jako jedyna w branży firma opracowała autorską metodę organizowania konkursów na najlepszy projekt zaliczeniowy objęty patronatem medialnym. Oprócz możliwości zaistnienia w branży, na zakończenie kursu każdy uczestnik otrzymuje certyfikat w formie świadectwa MEN, potwierdzający zdobytą wiedzę i kwalifikacje zawodowe.

MAŁGORZATA MASEK – „Sen o Warszawie”

Mieszkanie stworzone z myślą o parze mieszkającej do tej pory w Irlandii oraz ich małej córeczce. Autorce udało się stworzyć przestrzeń, która spełnia potrzeby całej trójki, ale też stanowi „klasykę w nowoczesnym wydaniu”.

Autorka projektu, Małgorzata Masek, o sobie

Jestem pasjonatką piękna i sztuki. Przez kilka lat mieszkałam w Irlandii, gdzie miałam okazję poznać lokalnych projektantów mody i ikony designu. Pobyt w Irlandii był też moim pierwszym doświadczeniem związanym z architekturą wnętrz. Zaprojektowałam tam salon kosmetyczny – elegancki, ale jednocześnie będący oazą spokoju i miejscem, gdzie każda kobieta może się zrelaksować. Zachwyca mnie architektura i styl gregoriański i wiktoriański, z wysokimi sufitami, bogato zdobioną sztukaterią i wielkimi żeliwnymi portalami kominkowymi, które znajdują się w niemal w każdym pomieszczeniu, nie zapominając o ogromnych, zdobionych żyrandolach. Bardzo cenię sobie przedwojenne budownictwo warszawskie, gdzie pomieszczenia są przestronne, a perełkę architektoniczną stanowią masywne dwuskrzydłowe drzwi. Najlepiej odnajduję się w stylu klasycznym oraz art deco z nutką eklektyzmu, w formie fantazyjnych, kolorowych dodatków. Ikoną dla mnie jest Jonathan Adler, mistrz łączenia niebanalnych wzorów i pełnej palety kolorów.

EMILIA RZECZYCKA – „W barwach orientu”

„W barwach orientu” to bardzo dokładnie zaprojektowany plan wnętrza w orientalnym stylu. Autorce udało się uwzględnić potrzeby domowników – pary podróżników. Styl orientalny widoczny jest nie tylko w elementach dekoracyjnych, ale także w meblach i całej kolorystyce mieszkania.

Autorka projektu, Emilia Rzeczycka, o sobie

Jestem ciekawa świata, kreatywna i kocham poznawać rzeczy „piękne”. Zawodowo zajmuję się Visual Merchandisingiem, od którego zaczęła się moja pasja związana z projektowaniem wnętrz. Byłam VM w branży fashion i sportowej, dzięki czemu mogłam zapoznać się z różnymi sposobami projektowania pomieszczeń. Moje dwa miejsca na ziemi, w których czuję się najlepiej, to moje miasto i półwysep Helski, gdzie przez jakiś czas prowadziłam sklep. Dzięki temu miejscu i ludziom, pokochałam styl Hamptons z dodatkami surferskimi. Podróże zagraniczne z kolei zainspirowały i zafascynowały mnie stylem orientalnym, który wykorzystałam w moim projekcie.

ANNA WAWSZCZYK-ROKOSZ – „Projekt mieszkania w Krakowie”

Zaprojektowane przez Annę Wawszczyk-Rokosz mieszkanie stworzone zostało z myślą o biznesmence pracującej w Krakowie. Imponująco duże okna w sprytny sposób doświetlają całą przestrzeń i optycznie ją powiększają. Wystrój mieszkania utrzymany jest w biało-szarej tonacji z elementami koloru.

Autorka projektu, Anna Wawszyczyk-Rokosz, o sobie

Jestem absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, a w życiu prywatnym szczęśliwą żoną i mamą półtorarocznej córki. W życiu zawodowym czas na zmiany! 🙂 Od zawsze kochałam remonty i piękne wnętrza, dlatego chciałabym, aby moja pasja stała się również pomysłem na życie. Moje marzenie to tworzyć wnętrza i przestrzeń dające pełną satysfakcje wizualną, estetyczną, ale również funkcjonalną. W tym roku chciałabym otworzyć firmę zajmującą się projektowaniem wnętrz…dlatego trzymajcie kciuki!

ALICJA LIMA – „Projekt mieszkania we Wrocławiu”

Projekt Pani Alicji Limy to mieszkanie stworzone z myślą o młodym małżeństwie prowadzącym aktywny tryb życia. Para często przyjmuje gości, dlatego też autorka projektu zadbała o przestronność mieszkania. Dodatkowo wydzielona została przestrzeń do pracy w domu – z racji zawodu męża.

Autorka projektu, Alicja Lima, o sobie

Na co dzień pracuję z ludźmi wywodzącymi się z różnych kultur. Czas wolny spędzam aktywnie, by potem odpocząć z dobrą książką lub przy sztaludze. Różnorodność jest cechą, która urzeka mnie zarówno w życiu codziennym, jak i w architekturze wnętrz. Lubię odkrywać nowe miejsca, ciekawe zakątki. Z pasji do podróży zrodziła się chęć tworzenia magicznych miejsc w moim otoczeniu, a zamiłowanie do malowania akwarelami stało się dla mnie inspiracją do stworzenia projektu koncepcyjnego mieszkania w ramach kursu CREATOR. Proponowana aranżacja zawiera szeroką gamę barw inspirowanych naturą, które wyodrębniają każde z pomieszczeń, a jednocześnie harmonijnie je ze sobą łączą. Wszechobecne drewno, rozmaite rodzaje tkanin oraz zróżnicowane natężenie i barwa oświetlenia nadają wnętrzu przytulny charakter.

MARZENA TRAWKA

Mieszkanie zaprojektowane zostało dla trzyosobowej rodziny, w której każda ma inne potrzeby. Żona – obracająca się w świecie mody, lubiąca gotować; mąż – lubujący się w praktycznych, funkcjonalnych rozwiązaniach; oraz najmłodszy domownik – córeczka, świetnie odnajdująca się w swoim pokoju dla małej księżniczki.

Autorka projektu, Marzena Trawka, o sobie

Prywatnie jestem mamą 14-miesięcznej Laury, a zawodowo zajmuję się bankowością. Pasję do projektowania odkryłam podczas aranżowania wystroju swojego nowego domu. Chcąc pogłębić to zagadnienie zdecydowałam się na udział w kursie organizowanym przez Creator. Chciałabym móc dzielić się zdobytą tam wiedzą, projektując wyjątkowe wnętrza. W wolnym czasie oddaję się również pasji artystycznej i tworzę obrazy metodą pouringu.

Więcej informacji na www.creator.net.pl

 

 

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności