lederboard

CStore – opinia i recenzja – sprawdź czy i kiedy warto zastanowić się na tą platformą!

Jeśli chodzi o sprzedaż w Internecie możliwe jest wiele modeli, w jakich można działać. Podobnie jest z samą podstawą takiej sprzedaży, czyli odpowiednią witryną. Można zlecić jej stworzenie specjalistom od zera. Wydaje się to najlepszą opcją, jeśli chodzi o funkcjonalność i przygotowanie jej w oparciu o konkretne potrzeby. Jest to jednak opcja tylko dla tych, którzy mają duże zasoby finansowe. Koszt zaawansowanego sklepu to kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Rozwiązaniem pośrednim jest budowa sklepu w oparciu o oprogramowanie open-source. Jest to rozwiązanie trochę tańsze na starcie, jednak trzeba pamiętać, że nie obejdzie się bez wiedzy technicznej do pracy w oparciu o ten model albo zlecenia wszystkiego na bieżąco specjalistom. Trzecią opcją jest platforma sprzedażowa. Jest to tak naprawdę gotowy sklep internetowy, trzeba go tylko dostosować do swoich potrzeb pod względem wizualnym i zapełnić odpowiednimi towarami. Właśnie takim rozwiązaniem jest CStore, jakie ma opinie i funkcje, o tym w artykule.

 

Platforma CStore, co to takiego?

Jak wspomnieliśmy w poprzednim akapicie, jest to gotowy szablon sklepu internetowego. Przystąpić do jego personalizacji można od razu po decyzji o wyborze tego modelu prowadzenia witryny. Nie trzeba posiadać żadnej wiedzy technicznej, aby móc sprawnie poruszać się po tak zbudowanym sklepie. Taka platforma to oczywiście nie tylko wizualna strona sklepu. To także wszelkie mechanizmy, które działają po sprzedawcy. Cały proces zamówienia przebiega w oparciu o tę platformę. Komunikacja z klientem, kontrola stanów magazynowych, wysyłka dokumentów sprzedażowych, raporty, integracja z kurierami, to wszystko za co odpowiada takie oprogramowanie. Tak więc głównym celem CStore jest sprawienie by wszystkie procesy wymagały jak najmniejszego zaangażowania. Dzięki temu możliwe jest sprawniejsze obsługiwanie klientów, ale też poświęcenie większej ilości czasu na rozwój sklepu.

Sklep dropshipping

CStore pozwala działać w coraz popularniejszym ostatnio modelu, jakim jest dropshipping. Nie trzeba posiadać własnych towarów, ani nawet magazynu, jeśli chce się w nim działać. Wszystkim zajmuje się hurtownia. Od przechowywania towaru przez jego pakowanie, na wysyłce kończąc. Jest to wiec świetny sposób na sprawdzenie swojego pomysłu lub wejście do branży e-commerce niskim kosztem. Ułatwia przede wszystkim współpracę z hurtowniami. Nie trzeba szukać partnerów biznesowych na własną rękę. Można wybrać spośród wielu hurtowni, które działają w różnych branżach. Sprzedaż zabawek, części samochodowych, bielizny czy książek. Niezależnie od pomysłu, można znaleźć hurtownię, która powinna spełnić oczekiwania.

Tradycyjny sklep internetowy

Ta platforma sprzedażowa to oczywiście także możliwość działania w oparciu o standardowy model, w którym ma się pełną kontrolę nad towarem, magazynem i wysyłką. Wszelkie integracje i cały proces zamówienia od strony witryny nie różni się zbytni od poprzedniego modelu. W obu przypadkach możliwa jest pełna kontrola zamówienia od momentu jego złożenia po chwilę, kiedy dotrze ono do klienta. Tworzenie raportów sprzedażowych, integracja kurierami, te i wiele innych czynników znacznie ułatwiają obsługę sklepu. Możliwe jest też zintegrowanie swojej oferty z takimi platformami jak Allegro ale także z zagranicznymi marketplace’ami. Pozwala to poszerzyć zakres swojej działalności, przy inwestycji minimum środków i zasobów.

Platforma B2B

CStore nie ogranicza się jednak do umożliwienia sprzedaży klientom indywidulanym. Jest to także rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą handlować na większą skalę, z innymi podmiotami gospodarczymi. Sprzedaż B2B to często rozwiniecie sprzedaży detalicznej lub sposób na rozszerzenie swojej działalności produkcyjnej, ale do jej realizacji potrzebna jest odpowiednia platforma B2B. Bez względu na powody, CStore może być dobrym wyborem, jeśli chodzi o ten model działania.  Możliwość połączenia platformy z programy księgowymi i magazynowymi pozwala na sprawne i wygodne zarządzenia całym procesem sprzedaży w swoje firmie.

CStore – opnie

Najlepszą rekomendacją dla każdej platformy, niezależnie od tego, czego dotyczy powinni być jej użytkownicy. W przypadku platformy sprzedażowej będą to więc sklepy. Jednym z największych jest SklepBaterie, który tak mówi o współpracy z CStore:

Pragnę polecić firmę CStore jako profesjonalnego i godnego zaufania partnera technologicznego w zakresie systemów sprzedaży online. Z firmą współpracujemy od 2015r. Oprogramowanie CStore automatyzuje nam wiele procesów sprzedażowych i przyczynia się w znaczący sposób do oszczędności naszego czasu.

Jednak ta platforma to także element sukcesu marketów spożywczo-przemysłowych Prim a także amerykańskiemu korporacji Cargill, która działa na wielu rynkach. CStore wykorzystała również sieć klubów fitness Calypso do oferowania swoich usług. Tak duże zróżnicowanie pokazuje, że CStore może być dobrym rozwiązaniem niezależnie od tego, w jakiej skali się działa i w jakich granicach geograficznych, nawet niekoniecznie zawsze trzeba sprzedawać towary. Odpowiednia konfiguracja może sprawdzić się także w usługach.

CSstore – dla kogo to platforma? Podsumowanie

Odpowiedź na to pytanie może być bardzo prosta. Bo jest to platforma, która nadaje się praktycznie do sprzedaży każdego rodzaju. Jeśli ktoś szuka miejsca na swój sklep z jednym produktem lub gdzie w formie sklepu będzie mógł przedstawić swoje usługi, to ta platforma będzie dobrym wyborem. Niska cena abonamentu w najtańszej wersji sprawia, że jest to dobre narzędzie dla wszystkich tych, którzy boją się ryzykować i chcą tylko sprawdzić swój pomysł. Połączenie tego z dropshippingiem, to już rozwiązanie kosztujące najmniej zarówno czasu, jak i pieniędzy. Jednak CStore.pl to także miejsce dla firm, które celują w dziesiątki tysięcy transakcji miesięcznie. Tak więc jest to dobre miejsce do skalowania swojego biznesu. Oczywiście taka platforma to tylko podstawa i sama bez innych istotnych elementów nie sprawi, że odniesie się sukces. Jest to jednak solidna podstawa w oparciu, o którą można planować dalsze działania.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności