Czarna Góra – najlepszy polski resort narciarski 2015


Czarna Góra w Sudetach zdobyła tytuł Poland’s Best Ski Resort 2015. Nagrodę przyznano ośrodkowi podczas finału międzynarodowego konkursu World Ski Awards w austriackim mieście Kitzbühel.

 

Jak podkreśliła w komunikacie przesłanym dziennikarzom spółka Czarna Góra Apartamenty, tytuł w „polskiej” kategorii przyznawano po raz pierwszy.

– Wyróżnienie naszego kompleksu w sytuacji, kiedy polskie stacje i hotele startują po raz pierwszy, jest dla nas dodatkowym sukcesem. Zwycięstwo pokazuje, że prowadzone od lat inwestycje i rozwój ośrodka doceniają nie tylko narciarze, ale i branża – oświadczył cytowany w informacji prasowej Stanisław Haczkiewicz, prezes zarządu spółki Czarna Góra Apartamenty, która jest też właścicielem ośrodka.

Ośrodek Czarna Góra zlokalizowany na zboczach góry o tej samej nazwie (woj. dolnośląskie, miejscowość Sienna) tworzy aż 14 tras zjazdowych o różnym poziomie trudności, i łącznej długości ponad 10,5 km. Cztery trasy posiadają homologację FIS. Zdecydowana większość tras jest naśnieżana, dzięki czemu sezon narciarski w Czarna Góra Resort – nawet przy niekorzystnej zimie – trwa od grudnia do marca. Połowa tras jest oświetlana, co sprawia, że w sezonie wysokim ośrodek czynny jest dla narciarzy i snowboardzistów do godz. 22.

czarna_gora_resort_2

 

Amatorzy zimowego szaleństwa korzystać mogą z trzech kolei linowych oraz siedmiu wyciągów talerzykowych. Ośrodek od lat rozwija ofertę nauki jazdy dla dzieci i osób dorosłych. W chwili obecnej działają m.in. 4 taśmy BabyLift.

W ośrodku trwają przygotowania do tegorocznego sezonu narciarskiego. Od 23 listopada stoki są już naśnieżane.

Grupa kapitałowa Czarna Góra poinformowała, że od 2008 r. zainwestowała w obiekty w sumie ponad 110 mln zł. W minionym sezonie narciarskim oddano tu do użytkowania 2 nowe taśmy BabyLift oraz 20 nowych armatek śnieżnych. Ostatni rok był okresem wzmocnienia oferty usług dodatkowych w Czarna Góra Resort – zrealizowano tam m.in. zjeżdżalnię grawitacyjną (najdłuższa w Polsce, 950 m), przeprowadzono rozbudowę Hotelu Morawa (w tym basen i strefa SPA, zaplecze gastronomiczne).

Międzynarodowy konkurs World Ski Awards w Kitzbühel odbył się już po raz trzeci. W rywalizacji biorą udział ośrodki narciarskie, hotele i operatorzy kolei linowych. W tym roku najlepszym ośrodkiem narciarskim na świecie ogłoszono Kitzbühel, czyli gospodarza konkursu.

DCIM100GOPROGOPR0356.

Nagrodę dla najlepszego resortu narciarskiego w Polsce przyznano właśnie Czarna Góra Resort, a wśród rodzimych laureatów znaleźli się jeszcze w kategorii hotel – obiekt Bania Thermal & Ski, a w kategorii hotel butikowy: Hotel ART&SPA Zakopane.

World Ski Awards jest częścią organizacji World Travel Awards, która od 22 lat przyznaje nagrody w branży turystycznej.

 

(gm)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności