Czy dostaniemy rabat na nowe mieszkanie?

Jakie zachęty sprzedażowe stosują deweloperzy? Na jakie bonusy można liczyć kupując nowe mieszkanie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.          

 

 

 

Andrzej Oślizlo, prezes zarządu, Develia S.A.

Pomimo wysokiej, blisko 18-procentowej inflacji gwarantujemy stałe ceny od momentu podpisania umowy. Wychodząc naprzeciw potrzebom kupujących, w niektórych projektach proponujemy harmonogram płatności w modelu 20/80, gdzie wpłata głównej transzy wymagana jest dopiero przy przekazaniu lokalu nabywcy. W wybranych osiedlach oferujemy również pewne pule mieszkań z atrakcyjnymi rabatami cenowymi.

Angelika Kliś, Członek Zarządu Atal

Naszym sztandarowym działaniem sprzedażowym w tym roku jest program „Czas na mieszkanie”. Jest on wsparciem dla klientów planujących zakup mieszkania, ale powstrzymujących się z decyzją ze względu na aktualną sytuację kredytową. Program daje im gwarancję niezmiennej ceny oraz czas, nawet do września br. na pozyskanie finansowania. W przypadku decyzji odmownej banku klient nie zostanie obciążony karą za odstąpienie od umowy.

Małgorzata Ostrowska, dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.

Najbardziej dotkliwym problemem, z jakim boryka się większość osób chcących kupić mieszkanie na własne potrzeby jest brak zdolności kredytowej. Dlatego tworzymy dla nich specjalne programy, które pomagają przeczekać trudne czasy. Dostosowujemy harmonogramy płatności – opóźniamy transze, by klienci mogli poczekać na tańsze kredyty. W lipcu br. ma ruszyć zapowiedziany przez rząd program, który ma ułatwić młodym zakup pierwszego mieszkania. Dzięki naszym zachętom klienci mogą do tego czasu zaczekać już wybranym mieszkaniem.

Na przykład w Szczecinie, gdzie powstają apartamenty Nad Odrą, wprowadziliśmy pulę lokali z korzystnym harmonogramem wpłat, 10 proc. ceny jest do wpłaty od razu, a 90 proc. gdy inwestycja zostanie ukończona. Nabywcy mają zagwarantowaną cenę z dnia przystąpienia do programu. Również w Chorzowie, gdzie w tym roku oddamy do użytku Osiedle Kościuszki, dostosowujemy harmonogram do możliwości klientów. Pula mieszkań objętych programem 10/90 i 20/80 jest ograniczona.

Program dobrze się sprawdza także w przypadku inwestycji Horizon w Gdańsku, atrakcyjnie położonej przy Zatoce Gdańskiej. Wprowadziliśmy go również w inwestycji Stacja Centrum w Pruszkowie, w której dostępne są mieszkania o powierzchni od 25 mkw. do 60 mkw. a najtańsze można kupić w cenie od 305 tys. zł. Ponadto, co jakiś czas, wprowadzamy w naszych inwestycjach pule lokali, na które klienci mogą uruchomić kredyt dopiero po zakończeniu budowy.

Michał Witkowski, dyrektor ds. sprzedaży Lokum Deweloper S.A.

Staramy się przygotowywać naszą ofertę w taki sposób, aby oprócz mieszkań o zróżnicowanych metrażach w atrakcyjnych lokalizacjach proponować klientom korzystne rabaty. W lutym przygotowaliśmy kilka promocji, dostępnych zarówno na naszych wrocławskich, jak i krakowskich inwestycjach.

We Wrocławiu osoby zainteresowane Lokum Porto powstającym na Starym Mieście z pewnością ucieszy informacja, że gotowe mieszkania z oferty osiedla są dostępne z rabatem do 30 tys. zł. Wybrane lokale z inwestycji Lokum Verde położonej na Zakrzowie są objęte wygodną opcją płatności20/80.

W sąsiedztwie Rynku i Ostrowa Tumskiego znajduje się nasza unikatowa inwestycja Lokum Vena. Pozostało tam zaledwie kilka prestiżowych, gotowych apartamentów. Nabywcy, którzy skorzystają ze lutowej promocji mogą kupić dwa apartamenty inwestycyjne po 350 tys. zł każdy. W podwrocławskiej Sobótce, u podnóża Ślęży i malowniczego parku krajobrazowego powstała inwestycja Lokum Monte. Zielona okolica, prywatna strefa SPA i kameralny charakter osiedla czynią je doskonałym wyborem dla wszystkich, którzy cenią miejski komfort w pięknym otoczeniu i chcą szybko wprowadzić się do gotowego lokum. Z myślą o nich przygotowaliśmy specjalny pakiet: miejsca postojowe i komórkę lokatorską w cenie mieszkania.

Z kolei w Krakowie na terenie osiedla Lokum Vista oferujemy gotowe mieszkania z łazienką pod klucz w cenie. Podobną promocją objęliśmy również ostatnie lokale z osiedla Lokum Siesta położonego tuż przy Parku Rzecznym Wilgi. Przygotowaliśmy także atrakcyjną propozycję dla klientów zainteresowanych Lokum Salsa, inwestycją zlokalizowaną na Zabłociu – mogą oni zdecydować się na gotowe lokum z wykończeniem w cenie.

Karolina Bronszewska, członek zarządu, dyrektor Marketingu i Innowacji Ronson Development

Bardziej niż na oferty promocyjne, kładziemy nacisk na wysoki poziom realizacji naszych inwestycji. Projektujemy komfortowe metraże, budujemy z wysokiej jakości materiałów i we współpracy z doświadczonymi wykonawcami.

Mamy natomiast świadomość jak ważna dla klientów jest dzisiaj kwestia zdobycia finansowania. W tym roku, w projektach Ursus Centralny i Viva Jagodno proponujemy wygodny harmonogram spłat 20/80, a w niektórych projektach wciąż mamy też pakiety mieszkań w specjalnych cenach. Dajemy także możliwość odstąpienia od umowy deweloperskiej bez ponoszenia kosztów, jeśli klient nie otrzyma kredytu hipotecznego.

Anna Bieńko, dyrektor Sprzedaży w Wawel Service

Aktualnie proponujemy promocje cenowe na wybrane mieszkania, atrakcyjne harmonogramy płatności, mieszkania i domy w ramach programu Mieszkanie bez wkładu własnego. Dla nabywców mieszkań lub domów w naszej inwestycji Nova Wiosenna w Krakowie przygotowaliśmy promocję – garaż do każdego mieszkania gratis oraz jacuzzi dla pierwszych kilku nabywców gratis.

W inwestycji Piasta IV przy zakupie gotowego do odbioru mieszkania klienci mogą nabyć wybrane miejsca postojowe w cenie od 20 tys. zł. Przy zakupie mieszkania w naszej inwestycji Zielone Mogilany można skorzystać z programu „Mieszkanie bez wkładu własnego”. Inwestycja jest już gotowa do odbioru. W ciągu roku zazwyczaj uruchamiamy również czasowe promocje na wybrane mieszkania z naszej oferty.

Mariola Żak, dyrektor sprzedaży i marketingu w Aurec Home 

Wysokie stopy procentowe i rosnąca inflacja skutecznie przyhamowały decyzje zakupowe konsumentów. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom klientom i oferujemy korzystne warunki zakupu mieszkania. Dzięki stabilnej sytuacji finansowej mogliśmy uruchomić bezpieczny system płatności 20/80, co oznacza, że nabywca realizuje płatność w wysokości 20 proc. ceny nieruchomości po podpisaniu umowy, a pozostałe 80 proc. przy odbiorze kluczy. Podczas Dni Otwartych, które organizujemy regularnie, oferujemy rabaty do 80 tys. zł na wybrane mieszkania. Rewelacyjną ofertę rabatową można upolować także w Karnawałowe wtorki, podczas których zawsze pojawia się nowa promocja na mieszkanie. Pokrywamy także koszty podpisywania umów deweloperskich, jeśli nabywcy decydują się zawrzeć je do końca lutego br. Dla kupujących lokale z osiedla Miasteczko Jutrzenki przygotowaliśmy korzystną cenowo ofertę mieszkanie „pod klucz”.

Sebastian Barandziak, prezes zarządu Dekpol Deweloper

Zachęty sprzedażowe to nieodłączny element każdej sprzedaży. Stosujemy cykliczne promocje w ramach wybranych inwestycji w formie rabatów i dodatkowych elementów w cenie, a także atrakcyjne systemy płatności, jak na przykład harmonogram wpłat 20/80, a także program poleceń.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, jesteśmy także otwarci na negocjacje cenowe, a w trakcie Dni Otwartych Biur Sprzedaży organizujemy dodatkowe akcje, które cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony kupujących, na przykład kup lokal podczas Dnia Otwartego i odbierz voucher na wykończenie mieszkania.

Marek Pawlukiewicz, rzecznik prasowy Aria Development

 Na początku zimy rozpoczęliśmy promocję Mega Rabat na mieszkania z 1 i 2 etapu nowego Osiedla Natura 2 w Wieliszewie. Klienci mogą uzyskać zniżkę na wybrane lokale w wysokości do 40 tys. zł. Mieszkania są do odbioru jeszcze w I i II kwartale br.

Osiedle Natura 2 to nowoczesna inwestycja położona w pobliżu Zalewu Zegrzyńskiego, zielonych terenów i sosnowego lasu. Łatwy dojazd do centrum Warszawy dzięki Szybkim Kolejom Miejskim oraz bogata infrastruktura w sąsiedztwie sprawiają, że ta lokalizacja jest niezwykle popularna wśród osób szukających nowego mieszkania w okolicy stolicy.

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest

Każdy klient, który chce u nas kupić mieszkanie może liczyć na indywidualny rabat od ceny standardowej mieszkania lub promocyjny harmonogram płatności. Promocje są ograniczone czasowo. Dodatkowo można uzyskać rabat od ceny miejsca postojowego lub komórki lokatorskiej.

Marcin Michalec, CEO Okam

Zainteresowanie naszą ofertą mieszkaniową jest duże. Czasy nie należą jednak do najłatwiejszych zarówno dla konsumentów ze względu na trudności w uzyskaniu kredytów hipotecznych, jak i dla całej branży. Nasze inwestycje i ich kolejne etapy realizowane są zgodnie z planem. Przychylnie dla konsumentów nie zawieramy w umowach zapisów o waloryzacji cen. W ramach powstającej w Łodzi inwestycji Strefa PROGRESS, której realizujemy pierwszy etap wprowadziliśmy na wybrane mieszkania gwarancję stałej ceny, a także system płatności zakładający wpłatę 20 proc. w momencie zakupu i pozostałej kwoty przy odbiorze lokalu.

Zuzanna Należyta, dyrektor ds. handlowych w Eco Classic

Nie prowadzimy akcji promocyjnych. Mamy w sprzedaży ostatnie mieszkania w inwestycjach, których realizacja kończy się.

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności