lederboard

Czy korzystanie z odroczonych płatności jest bezpieczne? Transakcyjne fakty i mity

Niska cena oraz szybka dostawa produktu coraz rzadziej świadczą o przewadze konkurencyjnej danego sklepu. Klienci oczekują dodatkowych możliwości zapłacenia za określony towar. Odroczona płatność pojawia się obok płatności za pobraniem, przed dostawą czy rozliczeniem w ratach, tym bardziej że ponad 80% transakcji w Internecie nie kończy się zakupem, ponieważ konsumentom brakuje środków na koncie bankowym. Ponadto, odroczone płatności są jedną z najbardziej bezpiecznych metod płatności.

 

 

 

O bezpieczeństwie tego modelu transakcyjnego świadczy fakt, że w momencie realizacji płatności środki pieniężne nie wychodzą bezpośrednio z konta lub portfela klienta. Koszt nabycia produktów pokrywa firma pośrednicząca pomiędzy sklepem a kupującym. W następnym kroku wspomniany podmiot natychmiast rozlicza się z danym sklepem, a towary są wysyłane bezpośrednio do konsumenta pod wskazany adres dostawy.

– Pamiętajmy, że zakupy w Internecie są bardzo często impulsywne. Widzimy świetną ofertę lub atrakcyjną promocję, z której chcemy od razu skorzystać. Nieroztropne czy impulsywne działania nie sprzyjają podjęciu odpowiedzialnej decyzji zakupowej. Swoje środki można nieświadomie przekazać niewiarygodnemu podmiotowi. Odroczone płatności dają gwarancję, że każdy sklep, który jest z nimi zintegrowany, został odpowiednio sprawdzony, ma historię oraz dobre opinie, ale przede wszystkim jest rzetelny i wiarygodny. W przeciwnym razie, frustracja klienta, będąca efektem nieudanej transakcji, rykoszetem odbijałaby się bezpośrednio na firmie oferującej odroczoną płatność – mówi Paweł Maciszewski, architekt rozwiązań IT w AIQLabs, właściciela marki „Kupuj Teraz – zapłać później”.

Inną, zweryfikowaną metodą płatności odroczonych, są wirtualne karty. Ich obsługą zajmują się podmioty o stabilnej pozycji rynkowej, które wprost dbają o renomę oraz komfort ich użytkowania. Wśród nich są dostawcy międzynarodowych systemów płatniczych lub firmy procesujące transakcje, które w sposób szczególny chronią dane, a w relacjach ze swoimi partnerami wymagają odpowiednich zasad bezpieczeństwa. – Oferując kartę KUPUJTERAZ, nie przechowujemy w naszych zasobach danych karty, jak numer, data ważności czy kod CCV. Ponadto, można ją czasowo zablokować. To znaczy, że jeśli przez przypadek podamy dane w mało wiarygodnym miejscu, nikt jej wówczas nie użyje. Kartę możemy natomiast odblokować na czas transakcji, która z reguły trwa 1-2 minuty, zrealizować ją i zablokować ponownie – dodał Paweł Maciszewski.

Transakcje o większej wartości lub transakcje podejrzane przechodzą przez tzw. weryfikację 3DS (3d Secure). Jest to metoda autoryzacji transakcji dokonywanych bez fizycznego użycia karty stosowana przez organizacje płatnicze. Obecnie udostępniają ją Visa, MasterCard, American Express oraz JCB. Ma ona na celu zwiększenie bezpieczeństwa oraz zaufania do płatności kartami w Internecie. 3-D Secure jest standardem zabezpieczenia transakcji poprzez identyfikację właściciela karty przy użyciu dodatkowego, najczęściej jednorazowego hasła wygenerowanego przez token lub otrzymanego SMS-em. Aby uniemożliwić podejrzenie, hasła tego nie używa się przy transakcjach wymagających fizycznej obecności karty, stąd nigdy nie jest ono identyczne z PIN-em.

Innym rozwiązaniem zabezpieczającym jest procedura ChargeBack, czyli procedura reklamacji bezpośrednio u organizacji płatniczej polegająca na tym, że w pierwszym kroku środki, które są reklamowane wracają na konto klienta, a dopiero później następuje weryfikacja zasadności reklamacji.

***

„Kupuj Teraz – zapłać później” to innowacyjna forma płatności za produkty w wybranych sklepach internetowych, która w prosty, szybki i bezpieczny sposób umożliwia dokonanie zakupu bez korzystania z własnego konta bankowego czy karty kredytowej. Oferta łączy w sobie dwie usługi – odroczone płatności oraz wirtualna karta płatnicza.

Usługa umożliwia korzystanie z odroczonej płatności w wybranych sklepach internetowych, ale zakupu można dokonać od razu. Zakłada odroczoną realizację należności nawet do 30 dni, za którą nie jest pobierana żadna dodatkowa prowizja. Zakupy są finansowane maksymalnie do kwoty 5 000 zł. Nie trzeba za nie płacić z góry, a dopiero po otrzymaniu towaru. Podczas zapłaty za kupione w sklepie internetowym produkty, użytkownik nie korzysta ze swojego konta bankowego i nie wykonuje bezpośredniego przelewu do sprzedawcy. Jest on realizowany przez AIQLABS Sp. z o.o. Konto dla klienta jest zakładane podczas finalizacji pierwszej transakcji – „Kupuj Teraz – zapłać później” – w sklepie.

Usługa umożliwia również realizację transakcji za pomocą karty wirtualnej KUPUJTERAZ. Płatność zostaje odroczona w czasie nawet do 45 dni również bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów lub po tym terminie rozłożona na 12 rat i może być realizowana zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Limit na karcie wynosi do 5 000 zł. Klient otrzymuje dostęp do indywidualnego panelu, gdzie może na bieżąco śledzić i kontrolować swoje wydatki oraz spłaty. Transakcje można realizować w ramach następujących branż: odzież i obuwie, kosmetyki, motoryzacja, artykuły dziecięce, turystyka, usługi i rozrywka, wyposażenie wnętrz, multimedia, RTV i AGD.

Dostawcą rozwiązań finansowych jest AIQLABS Sp. z o.o. – zaawansowany FinTech od 2015 r. działający w branży consumer finance. Misją firmy jest dostarczanie produktów finansowych dopasowanych do zdolności kredytowej i potrzeb klientów, dzięki zaawansowanej analityce, technologii i nowoczesnym procesom obsługi. Spółka oferuje kompletny ekosystem usług związanych z finansowaniem gotówkowym potrzeb zakupowych klientów, w tym kredyty konsumenckie, finansowanie usług medycznych oraz odroczone płatności za zakupy.

Więcej informacji:

https://kupujteraz.pl/

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności