lederboard

Czy warto kupować tzw. dziurę w ziemi?

Kiedy poszukujemy wymarzonego mieszkania, zależy nam na jak najkorzystniejszej ofercie. Bierzemy pod uwagę zarówno cenę nieruchomości, jak i metraż czy układ pomieszczeń. Nierzadko natrafiamy na inwestycje, które istnieją tylko na wizualizacjach i makietach. Czy warto kupić mieszkanie na tak wczesnym etapie realizacji?

 

 

Kto pierwszy, ten lepszy

Na tych, którzy zdecydują się na zakup tzw. dziury w ziemi, czeka największy wybór lokali. Mogą upolować naprawdę świetną okazję – mieszkania z tarasami, ogródkami, dobrze nasłonecznione i ustawne, zazwyczaj rozchwytywane są w mgnieniu oka. Aby znaleźć prawdziwą perełkę, trzeba być czujnym, bo popyt jest dziś naprawdę wysoki.

Projekt dopasowany do potrzeb

Kupno mieszkania na wczesnym etapie realizacji to także możliwość wprowadzenia zmian lokatorskich. Zazwyczaj będziemy mogli zmienić położenie ścian działowych czy włączników lub gniazdek elektrycznych. Niektórzy deweloperzy, jak na przykład WPBM „Mój Dom” S.A., na początkowym etapie dają możliwość wyboru koloru drzwi.

Korzystnie dla finansów

Na początku prac nad inwestycją mamy szansę otrzymać też nieco niższą cenę, niż w trakcie lub po skończeniu jej realizacji. Jesteśmy zatem w lepszej sytuacji względem tych, którzy na zakup zdecydują się, gdy budynek będzie już postawiony – zwłaszcza że mamy niemal nieograniczony wybór.

Znać styl i jakość wykończenia

Niestety, w przypadku zakupu tzw. dziury w ziemi, nie mamy możliwości zobaczyć inwestycji i sprawdzić jakości jej wykonania. Jesteśmy zdani tylko na wizualizacje i makiety. Najlepiej, gdy znamy inne projekty z portfolio dewelopera. Ta wiedza pozwoli nam zobrazować sobie styl, w jakim budynek zostanie wykończony.

Tylko u wiarygodnego dewelopera

Kupno takiego mieszkania to świetna opcja dla tych, którym nie spieszy się ze zmianą aktualnego lokum. Dostajemy wówczas możliwość największego wyboru przy korzystnej cenie za metr kwadratowy. Pamiętajmy jednak o bezpieczeństwie transakcji. Choć deweloper nie dostaje całych pieniędzy od razu, a nad etapowym wypłacaniem ich czuwa bank, to jednak powinniśmy dokładnie sprawdzić, czy aby na pewno dobrze inwestujemy.

Upewnijmy się, że mamy do czynienia z zaufanym, sprawdzonym deweloperem. Zobaczmy jego portfolio i opinie klientów. Jeśli działa na rynku długi czas bez żadnych problemów i cieszy się dobrą opinią, możemy być spokojni o nasz zakup.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności