lederboard

Czym się kierować wybierając zasłony do jasnego wnętrza?

Umiejętnie dobrane zasłony nadają wnętrzom harmonii i podkreślają ich charakter. Jak dobrze wykorzystać ich potencjał?

 

Ostatnie miesiące odmieniły naszą rzeczywistość. Pandemia Covid-19 sprawiła bowiem, że uświadomiliśmy sobie, jak wyjątkowym miejscem stała się domowa przestrzeń. Oczywiście, można się spierać o to, które pomieszczenie w domu pełni najważniejszą funkcję. Dla jednych będzie to kuchnia i jadalnia, dla drugich – salon, a dla kogoś jeszcze – kącik do pracy czy nauki. Wszystkie te pomieszczenia łączy jeden detal, który ożywi każde wnętrze. Mowa oczywiście o zasłonach. Jakie rozwiązania  proponują projektanci wnętrz w tym sezonie?

Jadalnia doskonała!

To właśnie tu, wokół stołu, bije w dzisiejszych czasach „serce domu”. Jadalnia powinna być zatem nie tylko funkcjonalna, ale też przytulna i urządzona tak, by każdy domownik czuł się w niej komfortowo. Pomogą w tym jasne kolory ścian, dużo dziennego światła i… idealnie dopasowane firany i zasłony. W tym sezonie najlepsze są kolory zaczerpnięte z palety natury: nawiązujące do słońca radosne, pogodne i ciepłe barwy. Dodadzą energii nawet w ponury listopadowy wieczór!

Strefa komfortu

W salonie chcemy odpocząć po całym dniu. Bez względu na to, czy pracujemy stacjonarnie, czy zdalnie, właśnie tu, w pokoju dziennym, powinniśmy dać chwilę wytchnienia naszym oczom i skołatanym nerwom. Z pewnością pomogą w tym idealnie dobrane zasłony, zgodnie z najnowszym trendem, który akcentują projektanci wnętrz. Chodzi oczywiście o motywy inspirowane naturą, zarówno roślinnością, jak i zwierzętami. Szeroką gamę tekstyliów ozdobionych takimi printami znajdziesz tutaj.

W podobnej tonacji

W kąciku do pracy czy nauki nic nie powinno rozpraszać naszej uwagi. Pstrokate wzory, żywe, kontrastowe kolory czy ciemne, ponure barwy raczej się tu nie sprawdzą. Zamiast tego lepiej postawić na lekkie tkaniny w podobnej tonacji, co cały pokój. Gołębia szarość, wszelkie odcienie zieleni, czy pudrowy róż są nie tylko eleganckie, ale pasują do wnętrza o nowoczesnym charakterze. Co najważniejsze: pomagają wykreować atmosferę skupienia, tak pomocną przy pracy czy nauce!

Zasłony to „temat-rzeka”. Jasne, czy ciemne? Gładkie czy z modnymi wzorami? Jeszcze nie wiesz? Inspiracje znajdziesz na https://alena-firany.pl/zaslony.htm.

Joanna Bielas

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności