Czym się różnią implanty piersiowe okrągłe od anatomicznych?


Wybór rodzaju implantu może znacznie zaważyć na wyniku estetycznym operacji powiększania biustu. Dlatego warto znać różnice pomiędzy stosowanymi implantami. Wyróżnia się ich dwa podstawowe rodzaje, implanty piersiowe anatomiczne i okrągłe.

 

Piersi stanowią atrybut kobiecości, dlatego ich wygląd znacząco wpływa na poczucie własnej atrakcyjności. Od lat wiodącym powodem dla którego kobiety zgłaszają się na operację powiększenia piersi, jest chęć poprawy własnego wyglądu. Pierwszą tego rodzaju operację, z użyciem własnej tkanki tłuszczowej pacjentki przeprowadził w XIX wieku Vincenz Czerny.

Kolejne dziesięciolecia naznaczone były nowymi eksperymentami, które dawały różne rezultaty . Jako wypełniacza biustu używano parafiny (co propagował Robert Gersruny, z bardzo niekorzystnymi wynikami), przez kość słoniową, chrząstkę, poliester, czy alkohol poliwinylowy. Jednak dopiero implanty silikonowe, które pojawiły się w latach 60, przyniosły prawdziwą rewolucję, i pozwoliły na rozpowszechnienie tego typu operacji.

Dziś operacje powiększania piersi należą do najczęściej wykonywanych na świecie – w samych Stanach Zjednoczonych wykonuje się ich blisko 300 000 rocznie, jak informuje American Society for Aesthetic Plastic Surgery. W skali świata, wedle statystyk ISPS, zbierającej dane od chirurgów plastycznych na całym świecie, wykonano ich ponad 1 300 000.

Polska nie odbiega jakością wykonywanych zabiegów od światowej klasy specjalistów. Wedle Dr Monika Jachna-Grzesiak „Jeśli mowa o powiększaniu implantami silikonowymi, to z pewnością nie odbiegamy poziomem od reszty Europy czy świata, o czym może świadczyć fakt, że wiele Europejek przyjeżdża na takie zabiegi właśnie do nas.”

Implanty piersiowe okrągłe – wrażenie pełnego biustu

Implanty piersiowe okrągłe były używane w chirurgii plastycznej od 1963r. Ogólnie rzecz ujmując, implanty piersiowe okrągłe dają wrażenie „pełnej” piersi. Zwiększają jej objętość zarówno w dolnej, jak i w górnej części gruczołu. Ich kształt przypomina spłaszczoną kulę. Ponieważ są symetryczne, przemieszczenie implantu nie zmienia wyglądu piersi. Z tego powodu niektórzy chirurdzy plastyczni zalecają użycie właśnie tego typu implantów. Niektórzy twierdzą jednak, że piersi powiększone nimi wydają się sztuczne – naturalnie nie mają one okrągłego kształtu. Jednak efekt zależy również od miejsca wstawienia implantu – podmięśniowe umiejscowienie, lub częściowo podmięśniowe pozwala uzyskać bardzo naturalny wygląd, szczególnie u młodych kobiet. W dotyku implanty okrągłe są bardziej miękkie od implantów anatomicznych.

Naturalny wygląd piersi dzięki implantom anatomicznym

Implanty piersiowe anatomiczne przypominają wyglądem łezkę, stąd po angielsku zwane są również teardrop implant. Ponieważ nie są symetryczne, biust jest bardziej powiększony w dolnej części, niż w górnej. Dlatego implanty anatomiczne powodują powiększenie biustu w taki sposób, że wyglądają niemal całkowicie naturalnie. Przy użyciu implantów o tej samej objętości, pozwalają na zachowanie bardziej wyważonych proporcji, niż implanty okrągłe. Aby jednak uniknąć ich przemieszczenia się, posiadają bardziej chropowatą powierzchnię. Dlatego są bardziej wyczuwalne podczas dotykania piersi. Przemieszczenie implantu powoduje asymetrię gruczołu piersiowego – wtedy niezbędna jest interwencja chirurga, aby przywrócić im dawny kształt.

Jak podjąć decyzję o wyborze implantu piersiowego?

Przed dokonaniem wyboru między poszczególnymi rodzajami implantów piersiowych powinno się brać pod uwagę:

– rodzaj sylwetki
– jak duży jest biust przed operacją
– gdzie będzie umiejscowiony implant ( pod powierzchnią mięśni, czy podgruczołowo)
– miejsce nacięcia wykonanego w celu umieszczenia implantu
– koszt implantu

Powiększanie piersi kosztuje od 9 000 do 18 000 zł. Jednak cena zależy od modelu i kształtu używanego implantu, co może mieć znaczenie dla kobiet, które mają ograniczone środki na operację. W klinice Linea Corporis w Warszawie, cena zabiegu powiększania piersi implantami Mentor okrągłymi kosztuje 11 200 zł, natomiast implantami anatomicznymi tego samego rodzaju – 14 800 zł.

Źródło: www.tourmedica.pl/zabiegi/powiekszanie-piersi-implantami-okraglymi

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności