Czym właściwie jest networking?

Przenieśmy się na chwilę do czasów dzieciństwa. Pamiętasz, kim chciałeś zostać, gdy będziesz dorosły? Każdy z nas wyobrażał sobie dorosłość inaczej, miał inne marzenia. Część z was pewnie należy do grona szczęśliwców, którzy robią, to co lubią i są spełnieni. A może jesteś w tej drugiej grupie? Znasz to uczucie, gdy codziennie chodzisz do pracy, której nie lubisz? Męczysz się w niej, co przekłada się na brak efektywności. Wszystko idzie, nie tak jak powinno. W końcu rodzi się cudowny plan na własny biznes. To pierwszy krok do spełnienia i szczęśliwego życia. Jednak to dopiero początek.

 

 

W budowaniu biznesu zdecydowanie może pomóc networking. Czym on właściwie jest? To nic innego jak nawiązywanie i podtrzymywanie wartościowych relacji biznesowych. Jest skutecznym narzędziem do rozwijania biznesu. Sposobem na pozyskiwanie nowych klientów i partnerów. Celem networkingu jest przede wszystkim wymiana wiedzy, doświadczeń i nawiązywanie współpracy. Wsparcie w świecie biznesu ma duże znaczenie. Doświadczenie innych przedsiębiorców może być dla Ciebie cenne, jako początkującego przedsiębiorcy. Warto uczyć się na cudzych błędach i nie popełniać ich ponownie. Trwałe i wartościowe relacje w biznesie to klucz do sukcesu.

Na pewno wiesz, że relacje w życiu prywatnym również są ważne. Starasz się dbać o relacje z ludźmi, na których Ci zależy, od których możesz się wiele nauczyć, którzy pomogą Ci, gdy coś złego wydarzy się w Twoim życiu. Dokładnie taka sama zasada obowiązuje na polu zawodowym. Tworzenie sieci wartościowych i trwałych kontaktów z innymi przedsiębiorcami daje Ci pewnego rodzaju zabezpieczenie. Masz kogoś, do kogo możesz zwrócić się w potrzebie, z kim możesz porozmawiać i uzyskać poradę. Jednak pamiętaj, że to działa w dwie strony, Ty również musisz być chętny do pomocy innym. Nie ważne, czy to życie zawodowe, czy prywatne, każda wartościowa relacja powinna opierać się na zasadzie wzajemności. Podstawą takich relacji jest przyjacielski stosunek i zaufanie. Chyba się ze mną zgodzisz, że lepiej iść przez życie z życzliwymi osobami, na które możesz liczyć.

Networking to świetna szansa na zdobywanie nowej wiedzy i umiejętności. Uwierz, że w życiu warto być pozytywnie nastawionym do innych i otwartym. Nie zamykaj się, spojrzenie na Twoje pomysły z perspektywy innego człowieka często bywa pomocne. Bądź przygotowany na konstruktywną krytykę i czerp z tych doświadczeń jak najwięcej. Spotkania z drugim człowiekiem mają być przyjemnością. Tylko tak możesz sprawić, że Twój biznes odniesie sukces, a ty będziesz się stale rozwijał. To jedna z najważniejszych rzeczy w życiu, szczególnie jeśli jesteś ambitnym człowiekiem z wielkimi marzeniami. Wzajemna pomoc i wsparcie to fundament, na którym zbudujesz swoje imperium.

Karolina Prusaczyk

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności