DB Schenker stworzył pod Krakowem hub na Ukrainę


Przesyłki klientów DB Schenker z całej Europy będą teraz trafiać na Ukrainę przez nowy podkrakowski terminal operatora.

 

Powstanie hubu oznacza dla terminalu dodatkowe, regularne połączenie w tygodniu na Ukrainę – poinformowała spółka w komunikacie dla mediów 2 lutego. – Przez Małopolskę będą przewożone na Ukrainę wszystkie towary z portfolio klientów DB Schenker – zaznaczono.

Jak napisano w informacji spółki, dotychczas przesyłki w sieci DB Schenker były dostarczane do odbiorców na Ukrainie bezpośrednio z poszczególnych państw. Jedynie nieliczne kraje konsolidowały swoje wysyłki. Na Ukrainę – przez Polskę – trafiały na przykład przesyłki klientów DB Schenker z Bułgarii i Grecji.

DBSchenker1

„Teraz wszystkie przesyłki będą trafiać do Krakowa, a następnie przez terminal w Kijowie do odbiorców finalnych. Połączenia zyskają na regularności, a każdy klient otrzyma informację o przewidywanym czasie dostawy” – zaznaczyła cytowana w komunikacie Agata Kasprzyk, Kierownik ds. Zarządzania Międzynarodowym Procesem Drobnicowym w DB Schenker w Polsce.

Hub w Krakowie to nie pierwsza tego typu inicjatywa DB Schenker. Operator logistyczny stosuje podobne rozwiązania w Europie. Przykładowo, przesyłki wysyłane do takich państw jak Serbia, Macedonia, Mołdawia, Czarnogóra są konsolidowane w Austrii – czytamy w komunikacie prasowym.

(gm)

FOT. © MATERIAŁY PRASOWE DB SCHENKER

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności