Deloitte Legal doradzał w transakcji nabycia Nova Park w Gorzowie Wielkopolskim o wartości 88,5 mln EUR


Zbigniew Korba, partner w Deloitte Legal wraz z zespołem – Arturem Lisickim, senior managing associate i Piotrem Koślą, senior associate, wspierani przez innych członków Zespołu Nieruchomości, doradzał funduszom Prime Kapital i MAS REI Inc w transakcji nabycia od Grupy Futureal centrum handlowo-usługowego Nova Park w Gorzowie Wielkopolskim o powierzchni najmu 32 580 m2. Wartość transakcji wyniosła 88,5 mln EUR.

 

 

Działania funduszy Prime Kapital i MAS REI Inc na polskim rynku ukierunkowane są na budowę portfela z inwestycjami wysokiej jakości. Fundusze w szczególności inwestują w aktywa, które przy wykorzystaniu ich wiedzy i doświadczenia, zdobytego na rynkach międzynarodowych, umożliwią zwiększenie wartości i potencjału projektów, w które się angażują m.in. poprzez aktywne zarządzanie i ich rozbudowę.

– To była nasza pierwsza transakcja w Polsce, dlatego potrzebowaliśmy silnego zespołu wyspecjalizowanych doradców. Mieliśmy szczęście, że pomagała nam kancelaria Deloitte Legal, zapewniająca wszechstronną obsługę prawną transakcji, a także zespół ekspertów z firmy Deloitte Doradztwo Podatkowe, zapewniający obsługę podatkową. – powiedział Dewald Joubert, partner w firmie Prime Kapital odpowiedzialny za projekt Nova Park. – Transakcja, ze względu na swoją kompleksowość i skomplikowanie, wymagała od naszych doradców innowacyjnego podejścia i nieszablonowych rozwiązań”– dodał.

 

????????????

Dewald Joubert, powiedział także: – W przypadku transakcji nabycia centrum handlowo-usługowego Nova Park w Gorzowie Wielkopolskim istotną kwestią było zamknięcie jej w krótkim czasie. Wymagało to od zespołu Deloitte Legal wytężonej pracy w celu przygotowania potrzebnych dokumentów. Zespół prawników Deloitte Legal wykazał się wysokimi umiejętnościami i ogromnym zaangażowaniem, które znacząco przyczyniły się do pomyślnego sfinalizowania nabycia. W krótkim czasie udało im się zdobyć nasze pełne zaufanie jako partnera, z którym będziemy współpracować przy okazji kolejnych transakcji w Polsce.

Nova Park to największe centrum handlowo-usługowe w województwie lubuskim. Działa od 2012 roku. Usytuowane jest w centrum Gorzowa Wielkopolskiego.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności