Dezynfekcja rąk i powierzchni

W miejscach, w których przebywa wiele osób konieczne jest zachowanie odpowiednich standardów higienicznych. W niektórych branżach takich jak służba zdrowia, czy gastronomia jest to wymagane przepisami, a ich nieprzestrzeganie może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia pacjentów oraz konsumentów. Warto jednak pamiętać, że także w biurach, zakładach produkcyjnych oraz w innych miejscach usługowych ważne jest dokładne mycie i dezynfekcja, zarówno rąk jak i powierzchni.

 

 

Odpowiednio wdrożone nawyki higieniczne pomagają chronić przed zakażeniami krzyżowymi pomiędzy współpracownikami oraz w relacji usługodawca – klient. Poprzez kontakt bezpośredni z drugą osobą, a także przez dotknięcie skażonej powierzchni przenoszone są bakterie, a także wirusy oraz drobnoustroje, które mogą wywołać między innymi zatrucia pokarmowe. Jak temu przeciwdziałać? Wspierając swoich pracowników we wdrażaniu nawyków higienicznych poprzez szkolenia i jasne procedury, a przede wszystkim – wyposażenie w odpowiednie artykuły higieniczne takie jak mydła, ręczniki papierowe oraz preparaty do dezynfekcji rąk i powierzchni.

Dezynfekcja w gastronomii

W restauracjach, cateringach, a także w zakładach przetwórstwa żywności obowiązują przepisy dotyczące zachowanie odpowiedniej higieny. Celem tych działań jest ochrona żywności oraz zdrowia konsumentów i klientów. Przed przystąpieniem do pracy z żywnością każda z zatrudnionych osób powinna umyć i zdezynfekować dłonie. Po skończonej pracy, zwłaszcza, jeżeli się miało kontakt z surowym mięsem czynność tę należy powtórzyć. Niezwykle ważne jest zachowanie czystego miejsca pracy, do czego zalicza się narzędzia oraz powierzchnie robocze.

We wszystkich restauracjach należy pamiętać także o zachowaniu należytej czystości na sali jadalnej, a także w miejscach, z których korzystają klienci. Czystość to wizytówka lokalu, której brak może przyćmić nawet najlepsze jedzenie oraz spowodować utratę zaufania klientów.

Dezynfekcja rąk i narzędzi w gabinetach kosmetycznych

Salony fryzjerskie, kosmetyczne i tatuażu to miejsca, w których istnieje bliski kontakt z klientem, a niektóre zabiegi wymagają także przecięcia tkanki skórnej. To wszystko powoduje, że mycie i dezynfekcja rąk oraz narzędzi i powierzchni w takich miejscach jest zapewnieniem bezpieczeństwa obu stronom. Oprócz obowiązkowej dezynfekcji rąk przed przystąpieniem do pacjenta ważne jest także dokładna dezynfekcja narzędzi.

Mycie i dezynfekcja w miejscach publicznych

Hotele, galerie handlowe, kina, teatry, stadiony sportowe to miejsca o codziennym, dużym natężeniu ruchu. W każdym z nich odwiedzający powinni mieć możliwość higienicznego umycia i wysuszenia rąk, a personel odpowiadający za sprzątanie powinien zwrócić szczególną uwagę na wszystkie powierzchnie, które są najczęściej dotykane, a więc klamki, poręcze schodów oraz włączniki światła. Odpowiednie nawyki higieniczne odwiedzających w połączeniu ze standardami mycia i dezynfekcji w przedsiębiorstwie zapewnia zdrowe i bezpieczne środowisko pracy i relaksu.

Jeżeli nie wiesz, jakie produkty do mycia i dezynfekcji będą najbardziej odpowiednie dla Twojej firmy, skontaktuj się z profesjonalistami, którzy pomogą w doborze środków higienicznych. W sklepie internetowym Higiena24 znajdują się produkty chemii profesjonalnej i gospodarczej, a także artykuły higieniczne i dezynfekcja dla branż HoReCa, salonów usługowych oraz biur.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności