lederboard

DIVY maggie PIU w Warszawie. Zaproszenie na wystawę.


Grafika i malarstwo tej artystki, mieszczące się w secesyjnej estetyce, jest połączeniem wizji kobiety ‘art nouveau’ z surrealistyczną wizją kobiecego ciała. Obrazy te, charakteryzują się bogatą ornamentyką i precyzją detalu. O kim mowa?

 

MAGGIE PIU – prywatnie Małgorzata Bieniek Strączek. Architekt, malarka, ilustratorka, dziennikarka (jej cykl artykułów „Szminką i cieniem – czyli o artystach mniej znanych” ukazywały się cyklicznie w 2012/13 roku w krakowskim Lounge Magazyn). Przez 10 lat prowadziła autorską pracownię wnętrzarską Archiperfekta.

Maggie Piu, wystawia swoje malarstwo w Polsce i za granicami. Ma w dorobku ponad 40 wystaw indywidualnych i udziałów w wydarzeniach artystycznych: Kraków, Warszawa, Londyn, Katowice, Lwów, Wrocław i inne. Historia jej malowania zaczęła się dużo wcześniej niż się urodziła. Wuj Kazimierz Smuczak wraz ze znanym prof. Janem Rosenem malował ornamenty i freski w wielu kościołach takich jak Katedra Ormiańska we Lwowie czy Kaplica Herbów we Wiedniu.

Ceniony polski rysownik i znawca sztuki Ś.P. profesor Wiktor Zin, po jednej z obejrzanych wystaw tak napisał:

– Jestem zachwycony zaprezentowanymi na wystawie rysunkami Pani Małgorzaty Bieniek, olbrzymi talent, elegancja przedstawianych form, precyzja i świadomość celu, sądzę że przed autorką ścieli się droga wielkiej sławy.

 

zaproszenie na wernisaz DIVY

 

Galeria BE-ART exclusive, zaprasza wszystkich na wernisaż i wystawę sprzedażową prac, tej wyjątkowej artystki. Cykl obrazów zatytułowany DIVY, zaprezentowany będzie w ramach Akademii Kultury i Sztuki Klubu Integracji Europejskiej w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie.

Wieczór uświetni występ jednej z najciekawszych wokalistek młodego pokolenia. Śpiewaczka operowa, operetkowa i musicalowa Anna Maria Adamiak. Dla przybyłych na wernisaż gości, wykona ona krótki koncert zatytułowany „Vissi d’arte,vissi d’amore”.

Na każdego kto wraz z nami pragnie przywitać w Warszawie znaną i cenioną artystkę z Krakowa, czekają również inne niespodzianki w tym loteria wizytówkowa oraz słodkości rodem z Armenii, zaoferowane przez firmę A Nouche.

 

WERNISAŻ odbędzie się 16.02.2016r. godz. 19.00
Miejsce wystawy: Warszawa ul. Trębacka 4
(siedziba Krajowej Izby Gospodarczej)
Czas trwania wystawy: 16 luty – 23 marzec 2016 r.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności