Dlaczego warto zapewnić pracownikom owoce w pracy?

Konkurencja na rynku pracy jest ogromna. Trudne jest dzisiaj nie tylko znalezienie dobrej posady, ale również dobrego pracownika. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że coraz więcej firm decyduje się na wprowadzenie tak zwanych benefitów pozapłacowych. To świadczenia dodatkowe, które nie są związane ani z zajmowanych stanowiskiem, ani otrzymywanym wynagrodzeniem. Pomysłów na takie dodatkowe świadczenia jest naprawdę wiele. Do tych ciekawszych zalicza się między innymi owoce i warzywa, które zapewnia się pracownikom. Dlatego taki benefit to naprawdę dobry wybór?

 

Dlaczego owoce w pracy to dobry wybór?

Karty Multisport, prywatna opieka zdrowotna, finansowanie nauki języka obcego – to benefity, które cenione są przez pracowników, ale nie muszą być jedyne. Warto uzupełnić je o owoce w pracy. Działają one dokładnie tak samo, jak wszystkie inne rodzaje świadczeń dodatkowych.

Korzystnie wpływają na motywację pracownika do pracy, sprawiają, że bardziej angażuje się on w powierzone mu zadania, czuje się przywiązany do firmy. Oznacza to, że zmiana pracy jest dużo trudniejsza. Pracownicy, którzy otrzymują dodatkowe świadczenia, czują bowiem, że są pracodawcy coś winni. W efekcie benefity są świetnym sposobem na zbudowanie zaangażowanego w pracę, zmotywowanego zespołu, który trwały.

Czy owoce dla pracowników wpływają dobrze na ich zdrowie?

Mówiąc o benefitach pozapłacowych, na ogół koncentrujemy się jedynie na zwiększeniu zaangażowania w pracę i mniejszej skłonności do zmiany zatrudnienia. W przypadku owoców zyskujemy coś jeszcze: zdrowszych pracowników, którzy zdecydowanie rzadziej chorują, a tym samym nie korzystają ze zwolnień lekarskich. W efekcie pracodawca nie musi borykać się z absencją pracowników, co bardzo korzystnie wpływa na funkcjonowanie firmy.

Gdzie pozyskać owoce dla pracowników?

Wystarczy postawić na usługi profesjonalnej firmy zajmującej się dostarczaniem owoców do biur. Jest to gwarancja tego, że do pracowników trafią świeże i smaczne owoce od renomowanych producentów. Dostawa realizowana jest zawsze w określone dni, które ustalone zostały przy składaniu zamówienia. Warto pamiętać, że wielkość dostępnych zestawów jest różna. Dzięki temu można dopasować pakiet do wielkości zespołu, do którego ma on trafić. Trzeba bowiem zadbać o to, aby ilość owoców była wystarczająca dla wszystkich pracowników.

Jakie owoce zapewnić pracownikom?

Wybierając dobrego dostawcę owoców, można być pewnym niemałego wyboru. Dzięki temu można postawić na owoce, które wpiszą się w preferencje smakowe pracowników. Nie każdy lubi bowiem takie same produkty. W grę wchodzą zestawy składające się z takich owoców jak:

  • owoce sezonowe;
  • jabłka;
  • gruszki;
  • owoce egzotyczne.

Ciekawą propozycją są zestawy jesienne, które składają się z produktów rozgrzewających i dostarczających solidnej porcji witaminy C. Chodzi oczywiście o cytrusy, miód oraz imbir. Dostępne są także pakiety letnie: zestawy do lemoniady, które chętnie wybierane są przez pracodawców.

Abonament na owoce i warzywa do biura zamówisz na stronie owocewpracy.pl/

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności