Dlaczego wymiana kryptowalut w kantorze jest tak bezpieczna?

Sprzedaż i zakup kryptowalut stają się coraz popularniejsze, a wiele osób dostrzega w nich możliwość pomnożenia swoich zasobów finansowych. Wraz z tą tendencją na rynku powstają kantory oferujące wymianę kryptowalut na PLN. Czy korzystanie z takich miejsc lub platform internetowych jest bezpieczne? Sprawdź, na co zwracać uwagę podczas transakcji.

Stacjonarny kantor kryptowalut – jak to działa?

Wymiana kryptowalut na pieniądze w stacjonarnym kantorze jest bardzo prosta i niewiele różni się od transakcji gotówkowych, które każdy z pewnością wykonywał na przykład przed wyjazdem za granicę. W takich miejscach można kupić kryptowaluty bezpośrednio za gotówkę i nie wymaga to żadnych formalności. Działa to na zasadzie wymiany, tak jak w przypadku znanych wszystkim kantorów walutowych.

Jeśli zastanawiasz się, jak wymienić kryptowaluty na pieniądze w stacjonarnym punkcie, możesz mieć problem ze znalezieniem takich punktów w niewielkich miejscowościach. Sieć stacjonarnych kantorów kryptowalut wciąż jednak się rozwija i dzieje się to dosyć prężnie. Obecnie w całej Polsce działa ich już kilkaset. Przyszłość obrotu kryptoaktywami z pewnością przyniesie więc znaczne ułatwienie w dostępie do takich miejsc.

Dużą popularnością cieszą się również kantory online, które działają na podobnej zasadzie, jednak nie wymagają wizyty w punkcie stacjonarnym, ponieważ cała procedura odbywa się w sieci. Weryfikacja użytkowników takich platform ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa transakcji. Choć może wydawać się to uciążliwe, gwarantuje zabezpieczenie zarówno Twoich danych, jak i szyfrowaną wymianę waluty. Dlatego nie warto podchodzić do tego sceptycznie.

Wymiana kryptowalut na PLN bez weryfikacji – czy jest możliwa?

Jeśli natomiast zależy Ci na wymianie kryptowaluty na PLN bez podawania danych weryfikacyjnych, znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zrobienie tego w stacjonarnym kantorze kryptowalut. W takich miejscach transakcje są możliwe bez podawania danych osobowych, tak samo jak w przypadku wymiany waluty fiducjarnej.

Jeśli więc zastanawiasz się, jak wymienić kryptowaluty na gotówkę i zrobić to szybko i bezpiecznie, korzystanie z kantoru stacjonarnego jest jedną z polecanych metod. Niektóre punkty wymiany sprawdzają, kim są ich klienci, ale wiele z nich tego nie robi, ponieważ przyjmują zasadę, że do limitu 1000 euro weryfikacja nie jest wymagana. W praktyce wystarczy przyjść do oddziału i dokonać transakcji, co trwa nie dłużej niż kilka minut.

Pamiętaj jednak, że zgodnie z przepisami wypłata kryptowalut zobowiązuje Cię do zapłaty podatku. Dlatego warto korzystać jedynie z legalnie działających kantorów, które wydadzą Ci potwierdzenie dokonania transakcji.

Dlaczego warto wymieniać kryptowaluty stacjonarnie?

Stacjonarne kantory kryptowalut cechuje przede wszystkim prostota wymiany i bezpieczeństwo użytkowania. Jeśli chcesz dokonać wymiany, potrzebujesz jedynie adresu portfela kryptowalutowego. Transakcja polega na przesłaniu kryptowaluty do portfela kantoru – po potwierdzeniu jej wpłynięcia możesz odebrać gotówkę. Odbywa się to bardzo prosto i szybko. Zakupione w kantorze kryptowaluty można przechowywać w swoim portfelu kryptowalutowym lub wysłać bezpośrednio na giełdę.

Jest to także wyjątkowo bezpieczna metoda, ponieważ nie wiąże się praktycznie z żadnym zagrożeniem. Osobisty kontakt z pracownikiem takiego punktu może także być komfortowy dla osób stawiających pierwsze kroki na rynku kryptowalut. W razie wątpliwości można skorzystać z porady czy wsparcia. Istnieje także możliwość sprzedaży kryptowalut przez bon. To metoda zapewniająca największą anonimowość, ponieważ nie wymaga ona rejestracji konta na stronie kantoru.

Jak wybrać bezpieczny kantor?

Sprawdź, o czym warto pamiętać.

  • Polecane jest korzystanie z miejsc, które mają rozbudowaną sieć punktów wymiany oraz działają w pełni legalnie, to znaczy mają wpis do rejestru działalności w zakresie walut wirtualnych.
  • Dobrze jest także zwracać uwagę na dostępność różnych rodzajów kryptowalut, ponieważ zapewnia to sporą wygodę i elastyczność.
  • Kolejnym ważnym aspektem jest konieczność dokładnego zweryfikowania tabeli opłat i prowizji, ponieważ są one ustalane indywidualnie przez poszczególne miejsca, aby nie dokonać transakcji na niekorzystnych warunkach. Warto porównać kilka z nich i wybrać najlepszą opcję.

Zwracając uwagę na powyższe aspekty, zapewnisz sobie pełne bezpieczeństwo wymiany kryptowalut na PLN. Jeśli masz wątpliwości, warto pytać pracowników takich miejsc o wszelkie nurtujące Cię kwestie. Z pewnością udzielą Ci wyczerpujących wyjaśnień.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności