lederboard

Do not disturb. Wernisaż Doroty Porębskiej


Fotografia to magiczna sztuka, której główną cechą jest wytwarzanie iluzji. Pozwala nam na wszechobecność, bycie gdzie indziej niż się znajdujemy. Każde zdjęcie jest nie tylko widziane ale także doświadczane. Jest to intymna gra między artystą a odbiorcą.

Fotografie Doroty Porębskiej są nośnikiem zmysłowości i wrażliwości. Odbiorcom ofiarowuje radość polegającą na obcowaniu z kobiecym pięknem, potraktowanym jak pachnący prezent niespodzianka.

Artystka w życiu uwielbia mężczyzn ale przed obiektywem woli kobiety, bo to one, ich ciało i wnętrze pociągają za sobą tajemnice, pożądanie i kokieteryjność. Seria „Do not disturb” ma pobudzać wyobraźnię, przypominać o ukrytych pragnieniach i dodawać odwagi by po nie sięgać.

Tym razem zaglądamy do buduarowego i frywolnego kobiecego świata, pełnego zapachów, koronek i ponętności. Po cichu i z pewnego dystansu nawiązujemy romans z bohaterkami tych zdjęć, nie przeszkadzając im, podglądamy je jakby przez dziurkę od klucza.

2
Na wystawie nie zobaczymy jednak zdjęć zupełnie nagich kobiet, bo jak sama artystka mówi: „Nagość zabija erotyzm. Chcę dać tym dziewczynom trochę tajemnicy, ale także tym, którzy na nie patrzą. Wszelkie odkrycie jest twórczością…”

Dorota Porębska – urodzona w 1989 roku. Mieszka i pracuje w Warszawie. Fotografią zajmuje się od 5 lat. Niedawno wydała swój pierwszy album, który jest dostępny m.in w Zachęcie, Muzeum Narodowym i CSW.

Wystawę będzie można oglądać od 6 marca (piątek) do 10 kwietnia (piątek) 2015 w rabbithole ART ROOM przy ulicy Poznańskiej 15. Zdjęcia będą wystawione na sprzedaż.

Wystawa połączona będzie z premierą nowej serii biżuterii jagg. stworzonej specjalnie dla rabbithole ART ROOM.

jagg. to projekty o subtelnej i kobiecej estetyce Bliskiego Wschodu. Marka została stworzona przez pasjonatkę mody, mającą libańsko-polskie korzenie. Każdy projekt jest wykonany ręcznie z niebywałą precyzją i wyłącznie z najwyższej jakości materiałów.

Produkty będą dostępne od 6 marca wyłącznie w rabbithole ART ROOM.

Więcej na:
https://dorotaporebska.squarespace.com/
http://www.jagg.pl/pl
https://www.facebook.com/rabbitholeartroom

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności