lederboard

Dodatkowa ochrona samochodu. Czy można ubezpieczyć szyby?

Jak ważnym elementem wyposażenia samochodu jest szyba? Pozornie nieistotnym. W rzeczywistości uszkodzenie szyby frontowej może być przyczyną unieruchomienia pojazdu. Jej stan wpływa na nasze pole widzenia oraz czas, jaki jest konieczny na odpowiednią reakcję na drodze. Zamiast naprawiać szybę za gotówkę, warto ubezpieczyć się od jej uszkodzenia. Jaki rodzaj ubezpieczenia gwarantuje ochronę szyb? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się więcej.

 

Szyba – co może ją uszkodzić?

Na co dzień zastanawiając się nad usterkami, do jakich może dojść w naszym samochodzie, rzadko myślimy o szybach. Tymczasem ich wymiana stanowi jedną z najpowszechniejszych przyczyn wizyt u mechanika. Do uszkodzenia może dojść w różnych sytuacjach, zarówno w podróży, jak i podczas postoju. Sam koszt wymiany może być bardzo wysoki – w zależności od modelu auta, zwłaszcza jeżeli szyba jest podgrzewana.

Czasem wystarczy niewielki kamień spod kół nadjeżdżającego samochodu, by uszkodzić szybę w sposób, który uniemożliwi bezpieczną jazdę. Do jej uszkodzenia może dojść również w wyniku kolizji z innym przedmiotem, na skutek wandalizmu lub niesprzyjających warunków atmosferycznych np. gradu.

Uszkodzona szybka – problem, którego nie warto ignorować

Czasem na ulicach zdarza nam się widzieć pojazdy z tekturową lub foliową osłoną mającą zastąpić uszkodzoną szybę. Tymczasem takie rozwiązanie może się okazać bardzo niebezpieczne, zwłaszcza jeśli wpływa na nasze pole widzenia za kierownicą. Jazda z uszkodzoną szybą to również zagrożenie dla pasażerów – jej odłamki mogą wpaść do środka podczas jazdy, raniąc przy tym podróżnych. Taka podróż może nas także słono kosztować – podczas policyjnej kontroli możemy otrzymać mandat w wysokości 500 zł.

Ubezpieczenie szyby

Ubezpieczenie szyb jest możliwe w formie rozszerzenia podstawowej ochrony ubezpieczenia samochodu. To rozwiązanie, dzięki któremu uporamy się z ewentualnym problemem szybko i bezstresowo. Dzięki temu ubezpieczyciel pokryje koszty szkody powstałej na terenie Polski – nieważne gdzie się znajdujemy. Ponadto sam koszt naprawy ogranicza się jedynie do opłaty franszyzy integralnej (udziału własnego) w wysokości 50 zł, ale tylko w przypadku uszkodzenia szyby czołowej. Kupując ubezpieczenie szyb, nie tracimy też zniżek za bezszkodową jazdę, a uszkodzony element zostanie zastąpiony wysokiej jakości zamiennikiem.

Od jakiego rodzaju uszkodzeń chroni ubezpieczenie szyb? Lista obejmuje m.in.:

  • zderzenie się pojazdów,
  • nagłe zetknięcie z osobami, zwierzętami lub przedmiotami spoza pojazdu,
  • wandalizm,
  • uszkodzenie w wyniku uszkodzenia przez sprzętu sportowego przewożony na dachu pojazdu,
  • nagłe działanie sił przyrody,
  • działanie czynnika termicznego (np. pożar).

Przykładową ofertę ubezpieczenia tego typu znajdziemy na stronie: https://mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/ubezpieczenie-szyb/

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności