lederboard

Dom pod miastem? Tak, ale w skandynawskim stylu

Polacy chcą mieszkać w spokojnych strefach podmiejskich otaczających duże miasta. Interesują ich głównie mieszkania z własnymi ogródkami oraz domy jednorodzinne na zamkniętych osiedlach. Jedno z nich buduje Grupa BY MADE w podwrocławskich Księginicach. To HVILLE – inspirowane stylem skandynawskim osiedle domów w zabudowie bliźniaczej, które cieszy się dużym zainteresowaniem. Właśnie ruszyła sprzedaż drugiego etapu.

 

 

W podwrocławskich Księginicach niemal wszystkie domy na osiedlu HVILLE z pierwszego etapu znalazły już swoich właścicieli. Deweloper właśnie udostępnia do sprzedaży kolejnych 17 domów – takich samych jak te już sprzedane, a więc o wielkości 133 metrów kwadratowych, z garażem i ogrodem, wyposażone w pompy ciepła i instalację pod fotowoltaikę.

Kolejna odsłona skandynawskiej osady

Na skandynawskim osiedlu będzie można zamieszkać już w przyszłym roku. Pierwszy etap zostanie ukończony w pierwszym kwartale 2022 roku, a równolegle będą trwały prace nad kontynuacją inwestycji.
W wakacje przyszłego roku przekażemy klucze pierwszym lokatorom. Przyszli mieszkańcy będą mogli mieszkać w ciszy i pełnym komforcie, ponieważ w tym samym czasie, gdy będą realizować prace wykończeniowe w swoich domach, będzie trwała budowa drugiego etapu, który jest przesunięty w czasie jedynie o kilka miesięcy w stosunku do pierwszego. Wszystkie prace budowlane z ciężkim sprzętem zostaną ukończone jeszcze zanim wprowadzą się pierwsi mieszkańcy – zapewnia Ewa Skibińska, marketing manager z Grupy BY MADE.

W obu etapach wybudowane zostaną łącznie 34 domy inspirowane stylem skandynawskim. Architektura osiedla ma nawiązywać do niego nie tylko z nazwy. – Moda na skandynawskość wciąż trwa. Przyszłym mieszkańcom pierwszego etapu HVILLE podoba się taki design: prosta forma, jasne barwy i naturalne materiały wykończeniowe. Zwracają również uwagę na funkcjonalne układy oraz intymność inwestycji – podkreśla Ewa Skibińska. Cały projekt ma prywatny charakter: osiedle zostanie otoczone ogrodzeniem, a wjedzie się na nie przez automatyczną bramę. – W norweskiej sztuce odpoczynku, jak rozumiemy hvile, ta prywatność i kameralność jest niezwykle ważna. Zamknięte osiedle to także wyższy poziom bezpieczeństwa, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, które mogą swobodnie bawić się nie tylko w swoim ogrodzie, ale też na terenie całej osady – wyjaśnia.

Komfort życia pod miastem

Budowane w bliskiej odległości Bielan Wrocławskich osiedle HVILLE potwierdza rosnącą popularność domów poza granicami dużych aglomeracji, jednak wciąż w pobliżu dużych miast. W latach 2016-2020 udział zakupów nieruchomości w takich lokalizacjach wzrósł z 26% do 33%*.  – Polacy szukają domów w spokojnej okolicy, ale z dobrym dojazdem do dużego miasta, które zapewnia im szeroki wachlarz usług, sklepów i miejsc rozrywki. Z pewnością kuszą także niższe koszty życia niż w aglomeracji i możliwość wygodnej pracy z własnego domu czy ogrodu – mówi Ewa Skibińska.

Na co szczególnie warto zwrócić uwagę, szukając domu pod miastem? Przede wszystkim na okoliczną infrastrukturę: czy w pobliżu są sklepy, żłobki, przedszkola oraz przystanki komunikacji zbiorowej. Okazuje się, że równie ważny jest dostęp do internetu. – Nasi klienci bardzo często o to pytają, łącze internetowe jest w dzisiejszych czasach niezbędne, a w mniejszych miejscowościach bywa z tym kłopot. Na naszym osiedlu standardem jest światłowód, który zapewnia szybki i niezawodny internet – wyjaśnia Ewa Skibińska.

Dynamiczny rozwój Grupy BY MADE

Nie tylko pierwszy etap osiedla HVILLE zakończy się wiosną przyszłego roku. Oddane z pełnym wyposażeniem i gotowe do zamieszkania będą apartamenty inwestycyjne w budynku Legnicka 60C, który Grupa BY MADE stawia we Wrocławiu. Ten projekt jest realizowany tuż przy centrum handlowym Magnolia Park, blisko centrum miasta, w Zachodniej Strefie Biznesu. Zaawansowanie prac w tej inwestycji sięga 80%.

Deweloper stawia na zróżnicowanie swojego portfela inwestycyjnego i zintensyfikowanie działań. Plany BY MADE są ambitne: – Po sukcesie domów jednorodzinnych w Księginicach zamierzamy kontynuować ten kierunek rozwoju. Planujemy dużą inwestycję w strefie podmiejskiej w okolicach Wrocławia – zdradza Ewa Skibińska. – Równolegle szukamy nowych gruntów budowlanych pod kolejne inwestycje, nie tylko we Wrocławiu – dodaje.

Grupa BY MADE, założona w roku 2019, prężny rozwój w Polsce opiera na dywersyfikacji działalności. Jest samodzielnym inwestorem, w jej skład wchodzą projektanci, a oprócz tego występuje w roli operatora obiektów hotelowych, a także inwestora zastępczego.

* Analiza sektorowa „Puls nieruchomości” PKO Banku Polskiego.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności